Ugašanje motorja

Vprašanja in odgovori za začetnike ......

Moderatorji: nitro-s, Lojz

Ugašanje motorja

OdgovorNapisal/-a steza » 09.07.2011, 22:14

Pozdravljeni!

Sem začetnik v nitro modelarstvu. Kopil sem Ansmann-ov Terier 2.0 RTR. Prvi zagon je bil v redu, utekanje na mestu oz. počasno vožnjo je kazalo dobro. Ko poskušam voziti z nekoliko več plina, prihaja do težav z ugašanjem. Do tega pride, ko spustim ročico za plin. To se ne dogaja vedno, vendar zelo pogosto. Ob tem se vedno zasliši kovinski zvok: kot da bi nekaj zablokiralo. Ali bi to dogajanje lahko bilo posledica neustreznih nastavitev motorja? Vem da še niso najboljše. Opazil sem, da se ob ogasnitvi vedno zatrese ročica zaganjača. Bi lahko bil tu problem? Hvala za vaše nasvete.

Lep pozdrav.
steza
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 09.07.2011, 21:58
Kraj: G. Radgona

Re: Ugašanje motorja

OdgovorNapisal/-a marko13 » 11.07.2011, 12:38

Mogoče je prenizki štand gas? Probaj malo povečat pa da vidiš kaj se zgodi.
marko13
Novinec
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 24.12.2010, 13:10
Kraj: maribor

Re: Ugašanje motorja

OdgovorNapisal/-a steza » 11.07.2011, 14:31

Pozdravljeni!

Ja, sem bil neučakan. S spremembo nastavitev uplinjača v preteklih dneh sem problem odpravil.
Imam še vprašanje glede zračnega filtra. V raznih gradivih sem zasledil, da ga je obvezno mazati z oljem za zračni filter. Ker tega olja trenutno nimam me zanima, če bi ga lahko namazal z motornim oljem? Bi bilo to v redu, ali bi naredil več škode?

Lep pozdrav.
steza
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 09.07.2011, 21:58
Kraj: G. Radgona

Re: Ugašanje motorja

OdgovorNapisal/-a Lojz » 11.07.2011, 20:05

steza napisal/-a:Pozdravljeni!

Ja, sem bil neučakan. S spremembo nastavitev uplinjača v preteklih dneh sem problem odpravil.
Imam še vprašanje glede zračnega filtra. V raznih gradivih sem zasledil, da ga je obvezno mazati z oljem za zračni filter. Ker tega olja trenutno nimam me zanima, če bi ga lahko namazal z motornim oljem? Bi bilo to v redu, ali bi naredil več škode?

Lep pozdrav.


Mislim, da ne bi smel biti problem. Rahlo ga namaži in nato s suho krpo ''popivnaj'' ::) da ne bo premasten!

Sem pa že videl tekmovalce, da ga namočijo z gorivom (nitro), ki seveda vsebuje olja. Nitrometanol shlapi olje pa ostane ...

LP, Lojz
Xray-REDS-Sanwa
Uporabniški avatar
Lojz
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1120
Pridružen: 04.01.2007, 09:17
Kraj: Maribor

Re: Ugašanje motorja

OdgovorNapisal/-a marko13 » 11.07.2011, 22:04

Drugač pa idi v avto-trgovino pa kupi ono olje v vlki plastenki je cenješe...
marko13
Novinec
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 24.12.2010, 13:10
Kraj: maribor

Re: Ugašanje motorja

OdgovorNapisal/-a steza » 11.07.2011, 22:18

Hvala za nasvete glede oljenja zračnega filtra.
Našel sem zelo dober prikaz (vsaj zame - začetnika) glede nastavitve prostega teka. S pomočjo tega videa sem popolnoma odpravil težavo z ugašanjem motorja pri zaviranju. Mogoče bo pomagalo še kakemu začetniku. Povezava je tukaj: http://www.youtube.com/watch?v=jI0hk8acAk4&feature=related.

Lep pozdrav.
steza
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 09.07.2011, 21:58
Kraj: G. Radgona

Re: Ugašanje motorja

OdgovorNapisal/-a Robertos » 01.09.2012, 09:55

Pozdravljen
večino derkačev maže filter z tem oljem in je preverjeno kvaliteten ! http://www.rcplanet.com/Mugen_Air_Filte ... gb0329.htm

jaz uporabljam pa tega ! http://en.wikipedia.org/wiki/File:K%26N ... gerKit.jpg

seveda vsi vozimo Off-road kjer je prah veliki problem ::)
Robertos
Novinec
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 26.03.2011, 01:59
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Pomoč začetnikom.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron