kateri 1:8 model do 100k sit

Vprašanja in odgovori za začetnike ......

Moderatorji: nitro-s, Lojz

kateri 1:8 model do 100k sit

OdgovorNapisal/-a q_verde » 04.05.2004, 07:47

pozdravljeni, sem nov tukaj in zanima me kateri novi model mi priporocate (kit: avto+ohisje+rv naprava)? na montui jih je kar nekaj. ker sem zacetnik, zaenkrat ne bom zapravljal vec, vem da me bo pozneje potegnilo, a zaenkrat bodi dovolj.

LP
q_verde
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 04.05.2004, 07:42
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a DMX » 04.05.2004, 13:06

ZIVJO !
Dej mal poglej kaj imajo MIBO MODELI Logatec pot RTR varjanto OFF-ROAD(PROTECH).Ne kupit MANTUE ,K TE BO SAM NA ....!!! :x
Uporabniški avatar
DMX
Forumski veteran
 
Prispevkov: 708
Pridružen: 29.03.2004, 12:08
Kraj: Rečica ob Savinji

OdgovorNapisal/-a q_verde » 04.05.2004, 14:51

hvala, vem cene so eno, ampak jaz sem brez iskusenj. kaj bi kupili vi? OK, pregledal sem forum in nasel kar nekaj na to temo, kot alternativa se pojavlja crono belt, pa mm rally race, carson cx4... zanima me kaj tocno do 100k sit.

LP Luka B., Celje
q_verde
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 04.05.2004, 07:42
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a TomyBoy » 04.05.2004, 17:32

Vidim da si iz Celje. :) Tukaj sva dva "freeka" iz tega kraja. In voziva za MSM klub Maribor. Oba vozima model Carson Rally 1:8. Osnovna zadeva te pride v Schweighoferju 333 EUR in to z motorjem, ki ga lahko naknadno prodaš. Z nekaj tuning delov, se da z takšnim avtomobilom, normalno dirkat v državnem prvenstvu. Lani sem na svoji prvi tekmi v Mariboru z njim privozil 6 mesto in to z čisto navadnim Carsonom, brez predelav. Po kvalifikacija je kazalo še bolje (4). FuelBoy, pa je z njim že dosegel stopničke. Avte imava sedaj komplet predelane. Mislim, da ti je ta avto za ta denar res dober nakup. In tudi dva sva v istem kraju, ki bi ti lahko svetovala, glede vsega. Saj avto res poznava v "nulo". Tukaj, si lahko pogledaš najna letošnja CARSON dirkalnika.
http://mdm.zrcalo.si/forum/viewtopic.php?t=2717
Drugače pa ni problem, kontaktiraj me, pokliči na GSM. Prideš do mene, ti pokažem malce zadeve in se boš nato odločil. Za trening, ti je pa itak najboljša pista poligon v Šempetru, seveda upam, da se boš včlanil tudi v naš klub. :wink:
Uporabniški avatar
TomyBoy
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1082
Pridružen: 16.05.2003, 22:39
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Fuelboy » 04.05.2004, 19:40

...pozanimaj se tudi glede PROTECH ENIGMA modela, ki ga imajo pri MIBO, model je sicer OFF-road, vendar ga lahko z lahkoto in brez kakih dodatnih stroškov (razen karoserije in gum) predelaš v Rally model.

Sam si ga ne lastim, vendar sem že vrgel 'uč' na njega in model izgleda zelo obetavno!

LP
LP Tomaž
Uporabniški avatar
Fuelboy
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 260
Pridružen: 30.10.2002, 16:47
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Čur » 04.05.2004, 20:38

Ne kupit MANTUE ,K TE BO SAM NA ....!!!


S tako trditvijo se žal ne morem strinjati, mislim celo da je krivična in nereala.
Govorimo o avtomobilu Mantua ne o odnosu trgovec - kupec. Avto je primeren, uporaben in vzdržljiv. Na tem mestu ne bi ocenjaval kvalitete in voznosti tega ali onega avta, oglasil sem se le zato, ker mislim, da so take ocene "ne kupit Mantue" preveč osebne in morda vezane na osebno nezadovoljstvo zaradi kakega dogodka. Vsekakor pa , na osnovi mojih izkušenj, lahko povem da je Mantua avto povsem uporabna zadeva.
Lp, Čur
Uporabniški avatar
Čur
Stara sablja
 
Prispevkov: 1062
Pridružen: 11.11.2002, 21:39
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a q_verde » 05.05.2004, 15:30

kaj pa menite o nitro 1:10 oz. 1:6? LP
q_verde
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 04.05.2004, 07:42
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a TomyBoy » 05.05.2004, 17:26

kit: avto+ohisje+rv naprava...
To je bilo tvoj vprašanje. Pa za 100.000 sit . Pa povedal si da si začetnik.
Zato ti globoko svetujem, kot začetniku, KUPI "RALLY" avto!!!!!!! Kakšnega serpenta 1:10, niti ne vem, kako bi obvladal in vzdrževal.
Če hočeš pa kakšen večji avto, ti pa jaz predlagam tole, Carson 1:7 SUPER SCALE. Sam sem si ga lastil pred leti. Merilo 1:7 SUPER SCALE. Avto izgleda fantastično. Je samo malce podalšana verzija Rally 1:8. Sem našel eno staro fotko.
Slika
Se pravi velikost karoserije je sedaj bolj podobna pravemu avtomobilu. Dolžina le te je 650 mm. In tudi lega samega avtomobila je boljša, saj je podvozje daljše. To ti je izredno poceni avto, ki je povrhu tega, tudi zelo kvaliteten. Žal na tekmovanja z njim v SLO, ne bo šlo. Dobiš ga pa v Schweighoferju za 364 EUR. Lahko bi se tudi zmenila jaz imam novo karoserijo in podvozje 1:7. Ti kupiš samo "JETRE",motor in lahko poceni zelo kvalitetno dirkaš. In to pod 100.000 sit.. :)
Takole pa zgleda spodaj. :)
Slika
V vsakem primeru kupi Rally. Niti ne vem zakaj si se začel ozirati sedaj na nekakšne druge kategorije ????
Izberi si kategorijo, potem pa naprej. Ne pa sedaj spraševat o mnenjih. Vsak ima svoje mnenje. Boš kmalu potem na 1:5 pristal. To ne pelje nikamor. Vsak ti bo kot začetniku, svetoval kategorijo 1:8 Rally !!!! Kot si že sam prvotno mislil.
Uporabniški avatar
TomyBoy
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1082
Pridružen: 16.05.2003, 22:39
Kraj: Celje


Vrni se na Pomoč začetnikom.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron