kaj

Vprašanja in odgovori za začetnike ......

Moderatorji: nitro-s, Lojz

kaj

OdgovorNapisal/-a nokia » 13.05.2005, 07:31

kaj mi svetujete za začetnika elektro ali bencic ali pa mo?ali ma kdo kaj za prodat
nokia
 

OdgovorNapisal/-a MANTUA » 13.05.2005, 10:02

Kaj si boš izbral za začetek je odvisno predvsem od tega, koliko truda si pripravljen vložiti v model.

Za vse vrste avtomobilskega modelarstva je potrebnega veliko znanja, zato se najprej pozanimaj, kje se boš naučil vsega potrebnega (lokalni klub ali trgovina !).

Pred nakupom se prepričaj o dobavljivosti rezervnih delov in izber avto, ki je primeren tvojemu znanju (za začetnika začetniški model !)

Sicer pa so prednosti in slabosti modelov, glede na vrsto pogona naslednje:

Elektro:

Prednosti:

- Enostavno vzdrževanje
- Nezahtevno čiščenje
- Osnovni motor, ki je vgrajen v kompletu (ponavadi 540), ne potrebuje vzdrževanja.
- dolga življenjska doba gum in delov modela
- Možnost vgradnje močnejših elektro motorjev

Slabosti:

- Omejen čas vožnje
- Zahtevno vzdrževanje močnejših elektro motorjev

Motorni:

Prednosti:

- Neomejen čas vožnje
- Boljše razmerje zmogljivst/cena, kot pri elektro modelih (osnovni modeli so hitrejši)
- Pri nekaterih modelih v merilu 1:8 možnost predelave iz cestnih v Off-road modele

Slabosti:

- Zahtevnejše vzdrževanje
- Čiščenje zahteva več časa, kot pri električnem modelu
- Motor zahteva posebno skrb in nastavljanje

Odločitev o nakupu naj bi potekala nekako takole:

Začetnik se mora najprej sam pri sebi odločiti:

1.) Koliko denarja je pripravljen (ali zmožen) vložiti v model.
2.) Koliko časa je pripravljen posvetiti modelu.
3.) Kaj pričakuje od modela.

Vse tri točke so med seboj močno povezane in omogočajo precej nemogočih kombinacij, ki jih morate upoštevati, kot naprimer: Nekdo bi rad tekmovalni model kategorije C, z njim bi se ukvarjal 1 uro na teden, plačal pa bi največ 50.000,00 SIT in podobno...

Ko ste uskladili prve tri točke, začnite z zbiranjem informacij:

4.) Obiščite različne trgovine in se seznanite s ponudbo modelov, predvsem pa s ponudbo rezervnih delov in tehničjo pomočjo, ki jo dobite pri njih. Upoštevajte to, da boste v prvih urah vožnje potrebovali veliko pomoči pri nastavljanju motorja, nastavitvah modela, izbiri gum in še kaj bi se našlo. Modela ne kupujte, dokler ne veste, kje boste dobili to pomoč. V Sloveniji je tudi veliko modelarskih društev, kjer lahko začetniki dobijo pomoč in nasvete.

5.) Razmislite o vsem, kar ste videli in slišali in postavite vsa vprašanja, ki vas zanimajo. Ko bo model že doma bo prepozno spraševati o njegovi primernsoti.

6.) Kupite model primeren vašemu znanju ! Začetniki včasih kupijo preveč zahtevne modele, ki jih ne znajo obvladati, zato se kmalu naveličajo hobija v katerem niso uspešni.
Uporabniški avatar
MANTUA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 411
Pridružen: 06.01.2003, 12:33
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Bor » 13.05.2005, 11:19

Tale tema bi sodila pod splošno in bi lahko bila prilepljena, da bi bila vseskozi na vrhu - seveda z bolj primernim naslovom. Takšna in podobna vprašanja se namreč porodijo vsakemu, ki bi se rad začel ukvarjati z avtomodelarstvom in je škoda, da se vsakič nekdo trudi z odgovarjanjem...

Samo moje skromno mnenje v razmislek moderatorjem.

LP, Damjan
Včasih je bolje imeti mir, kot pa imeti prav!
Uporabniški avatar
Bor
Naš človek :)
 
Prispevkov: 216
Pridružen: 02.09.2003, 14:03
Kraj: Ljubljana / Velenje

OdgovorNapisal/-a nokia » 13.05.2005, 21:22

ja jaz sem začetnik vem vozit samo prvo sam za začetek bom prvo rajš vzel elektro kaj priporoćate
nokia
 

OdgovorNapisal/-a Bor » 13.05.2005, 21:45

Za začetek ti priporočam kar tole pa ene celice:

http://www.msm-rc.net/forum/viewtopic.php?t=7298

Jaz ga imam in moram rečt, da je kar robusten, polomil nisem še (skoraj) nič, je pa treba kdaj kaj pošraufat.

Pol pa pridi na kako pokalno tekmo, kjer tekmujemo z originalnimi nepredelanimi temi avti. Več nas bo, bolj veselo bo ;).
Včasih je bolje imeti mir, kot pa imeti prav!
Uporabniški avatar
Bor
Naš človek :)
 
Prispevkov: 216
Pridružen: 02.09.2003, 14:03
Kraj: Ljubljana / Velenje

a

OdgovorNapisal/-a miha25 » 14.05.2005, 02:53

tut jest ti priporočam elektro in to robitroniks saj je res dober avto za ne veliko denarja!!!! pa še posebne tekme so zanj ... pokal Slovenije Robitroniks... po pa k mal obladaš pa vtakneš mal hujši motor pa jo že letiš 100 na uro ;) skorej....
Janez MEDJA,
TOPSPEED racing team
041 723 824 po 13 uri
Janez_medja@yahoo.com
http://topspeed.si
miha25
Forumski veteran
 
Prispevkov: 723
Pridružen: 21.09.2004, 02:13
Kraj: nč več Jesenice, BOHINJ je moj domek!


Vrni se na Pomoč začetnikom.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

cron