katera firma in kateri avto? (beginner)

Vprašanja in odgovori za začetnike ......

Moderatorji: nitro-s, Lojz

katera firma in kateri avto? (beginner)

OdgovorNapisal/-a ZoR » 15.06.2005, 14:18

lep pozdrav vsem,

zopet sem se zagrel za tele avtomobilčke, namreč pred leti sva z bratom kupila robbejevega 1:10 ne vem kateri cestni model... skratka prov zelo kmalu po nakupu je trgovina, kjer sva ga kupila propadla (na Slomškovi v LJ) in tako tud najin avto...ker ga sam nism znal vzderževat in bil nekoliko premlad in brez pomoči.

zdej pa me je enostavno spet zagrabil, hočem met avto! in sicer zanima me sledeče. Te mantua modeli, ki jih gledam pri nas, mi čisto nič ne impresionirajo, zagledal in zaljubil sem se namreč v vse hpi-jeve modele od on in offroadov, namreč so nepremerljivo lepši, tako po notranjost kot same karoserije. vem, da lepota še zdaleč ni vse, zato vas vprašam ali se mi splača kupit npr. evo 3 al so serpenti in ostali preveč boljši?

kolikor vem, hpi dela cestne modele samo v 1:10, ne? namreč hočm imet cestnega. kolikšna je razlika v onovnih modelih med 1:10 in 1:8 ? po katerih znamkah posegamo slovenci in po katerih velikostih?

kar se tiče rezervnih delov, vem da mi bote svetovali naj kupim tak avto, da bom hitro lahko dobil dele, vendar, a za hpije ne prodajajo rezervnih delov v au ali pa ita... je online kupovanje predrago? svetujete nakup avtomobilov v slovenij zato, ker so prodajalci tudi sami hobisti in nekak onemogočajo poseganje po drugih avtočkih zaradi nedobavljivost delov?
skratka, vsaka informacija je dobrodošla in vsakega odgovora bom vesel

tale moj post je sestavljen malo zbegano, ker je enostavno preveč stvari, ki me zanimajo...tako, da se za zgradbo posta opravičujem :)
ZoR
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 22.12.2003, 21:45
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Scythe » 15.06.2005, 15:48

v Sloveniji tekmovalci posežejo po modelih za katerega so zagotovljeni vsi deli in tehnična potpora
-v sloveniji ej največ tekmovalnih modelov SERPENT seveda če izpustimo modele rally(mantua modeli) namreč rekel si da ti niso všeč
pojavljajo se tudi modeli MUGEN in KYOSHO(upam da nisem narobe napisal)
-1:10&1:8 oba modela ponujata svoje užitke smatram da avto 1:8C ni primeren za začetnika
-deli za HPI dobijo se v Avstriji v Sloveniji ap ne!!
-EVO3 mislim da ima ta model motor 2,5ccm z katerim ne moraš tekmovati.
Xray T4, X12 RX8, REDS
www.Toprc.eu
Scythe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 696
Pridružen: 19.10.2004, 20:58
Kraj: Fram

OdgovorNapisal/-a lenko » 15.06.2005, 16:45

Še en ljubitelj HPI jev. Avtomobili so res kakovostni in vzdržljivi in lepši od ostalih. Če bi jaz kupoval off road bi vzel savage 25 ali ss 4,6.Evo 3 se mislim, da ne more kosati s serpentom. Lahko pa kupiš HPI R40. Mislim, da je cena podobna.Rezervne dele se pa dobi v DMT v Avstriji. dobiš naslednji dan, posštnina je pa okrog jurja.Za tekmovanje je samo in pa pro4, pro3. Za zabavo so pto odlični avtiker zdrži trki v robnike, prevračanje...

Upam, da sem ti kaj pomagal.
lenko
Naš človek :)
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 27.09.2003, 19:11
Kraj: Preddvor

OdgovorNapisal/-a denar » 16.06.2005, 20:07

hm nevem no sicer pa vsak vlece na svoje ker si reko da te zanima tut off road si pa lahko omislis morda tudi model 1:6 fg marder ali carson attack za off road zlata vredna modela no pa tut v cestnega se ga da prerihtat samo gume zamenjas pa se nihpar drobnari malo pa je sicer je pa odlocitev se vedno v tvojih rokah
SO MI REKLI VSI DA JE FG ZAKON PA ŠE RES JE


MOJ NIK JE DENAR ZATO KER JE SVETA VLADAR


1:6 FG MARDER & 1:5 FG COMPETITION EVO 2
Uporabniški avatar
denar
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 223
Pridružen: 05.01.2004, 22:30
Kraj: Selnica ob Dravi

OdgovorNapisal/-a RokyLuk » 19.06.2005, 21:21

Če boš kupil HPI-ja ga kupi v Kit kompletu in ne RTR.Če kupiš kit komplet vsaj veš kako je avto sestavljen in če se boš potrudil bo sestavljen tako kot je treba.Sam sem kupil evo3 RTR in je bil avto cel za prešraufat.Samo vožnja je zabavna ni pa zahtevna.Nekdo je primerjal Serpenta z tem HPI-jem.EVo3 je mnogo počasnejši od Serpenta (govorim o 705-tki).Če bi hoteli primerjati Serpenta z HPI.jem bi ga morali primerjat z R40-tko za katero pa mislm da je po ocenah boljša kot pa Serpent 710.Če si pamtn kupi novejši model RS4 18SS , z že nakaj opcijskimi deli ter močnejšim motorjem.Potem pa se nam lahko pridružiš na KTL-ju v LJ.(če boš kupoval jst mam kanal 6 27MHzpa srebrnega BMW-eja M3 GTR :) glej da ne boš imel isto :twisted:

p.s.:če pa se boš slučajno odločal med HPI-jem ter serpentom pa ti toplo priporočam da si najprej kupiš HPI-ja, ker je serpent za začetek predivji.Men se zaenkrat več al manj doma samo vala :)
Uporabniški avatar
RokyLuk
Naš človek :)
 
Prispevkov: 267
Pridružen: 05.09.2004, 16:43
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a ZoR » 20.06.2005, 15:51

hvala vsem za odgovore,
RokyLuk kolebam ravno med serpentom in Hpijem, kar se tiče firm. Pomojm se bom odločil za evo3 istega kot maš ti. Pravš, da si kupu RTR varianto, ter da si ga moral sam popravlat al kaj, zakaj to? dej mi povej kaka je razlika med rs4 18ss in pa evo3 jz sm mislu da je evo3 novejši, kukr videm kle na njihovi strani ss18 nima elektro štarterja, kar pa bi jaz mel.
zanima me še kje si ga ti kupu, online? so založeni z rezervnimi deli in ostalimi karoserijami v tej štacuni?

sem iz lj-centra, tko da se vam takoj pridružim ...sam, morm pamtn premislt še kerga točn bom kupu in te prosm za pomoč pri izbiri. :D
ZoR
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 22.12.2003, 21:45
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a RokyLuk » 20.06.2005, 17:08

Če si začetnik si raje kupi HPI-ja kot sem že zgoraj napisal.Zakaj sem napisal da raje kupi 18ss.Je malo močnejši še vedno obvladljiv, ima turnbackle set- možnost nastavljanja kota koles, boljšo zavoro,itd...Kar jaz pogrešam pri Evo3 je samo turnbackle set.Če kupiš RTR avto je itak najbol vse prešraufat namzat zlock tajta ter skupi vržt :).če pa to ne narediš pa itak hitr vidš kaj je treba zategnt naštelat itd..18SS model je novejši.Glede štarterja pa ti elektro štarter odsvetujem saj iz mojih izkušenj avto zelo nerad užiga kljub temu da sem 10X pogledu DVD kako naj bi ga vžigal.Nazadnje sem si raje kupil startbox :) .No hotel sem povedat da je vrvica boljša kot rotostart.Jaz sem ga naročil iz lindingerja za nas pa ti ga za isto ceno pripelje PrimusR modelarstvo.V lindingerju sicer 18SS ni obavljiv vendar bi se ga verjetno dalo dobit v kakšni drugi modelarski trgovini (imajo samo EVO3).Kako je z deli ne vem ker ga še nisem uspel tok zaletet,da bi kej stran padlo in da bi potem dele rabil.Deli pa se sigurno dobijo ali v LIndingerju ali v DMT .Najbolš bi pa blo da se oglasiš eno soboto na KTL-ju kjer vsak vikend vozmo :) Se boš lažje odločil....

to je ta set ki je pri SS-u
Slika
Uporabniški avatar
RokyLuk
Naš človek :)
 
Prispevkov: 267
Pridružen: 05.09.2004, 16:43
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a nitro-s » 22.06.2005, 21:50

Če boš vozil za prosti čas po parkiriščih si kupi 1:10 HPI (Evo 3), Protech, Crono ....

Če pa boš tekmoval si kupi tekmovalni model 1:10 Serpent 710 ali Mugen, katere lahko kupiš v SLO in tudi rez. dele. :wink:

Preden, kaj kupiš se posvetuj z različnimi avto-modelarji. 8)
LP Stanko

GSM: 070 688-446 ___ E-MAIL: stanislav.kokol@triera.net

XRAY X4 2024 Stock - XRAY X12 2018 - BURI 2.2
Tamiya TT-02 - Tamiya TT-02R 21.5T
SANWA M17
Uporabniški avatar
nitro-s
____________________
____________________
 
Prispevkov: 3301
Pridružen: 15.11.2002, 01:30
Kraj: Maribor


Vrni se na Pomoč začetnikom.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron