Rabim nasvet za nakup CARSON OFF ROAD FIGHTER2!!!

Vse o off-road modelih ...
1/5-1/6, 1/8, 1/10, 1/16, 1/18, ...

Moderator: ShAq^

Rabim nasvet za nakup CARSON OFF ROAD FIGHTER2!!!

OdgovorNapisal/-a dkamen2 » 20.11.2006, 19:22

Zdaj pa še me zanima če zreven tega rc-avta dobim vse kaj potrebujem za sestavljanje avta in za vožnjo (RCnapravo, pribor za sestavljanje...)?

P.S:Zelo slabo razumem nemško!!!


http://www.der-schweighofer.at/web/prod ... prodID=613
Zadnjič spremenil dkamen2, dne 21.11.2006, 20:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
dkamen2
Novinec
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 16.11.2006, 21:03
Kraj: Mala vas

OdgovorNapisal/-a MaNe » 20.11.2006, 20:10

Prvo kaj je, ko kopuješ avto je da se poznaimaš, kje in v kolkem času lahko dobiš rezervne dele.
Jaz se ne bi za ta avto odločil.


Raje poglej tukaj: http://www.der-schweighofer.at/
LP
Nejc
Uporabniški avatar
MaNe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1351
Pridružen: 11.11.2002, 10:29
Kraj: Slivnica pri Mariboru

OdgovorNapisal/-a Čur » 20.11.2006, 20:26

Danes je na Slo trgu tako velika izbira vsega, da je sigurno najbolje najprej pogledati v domače trgovine (Delko, Mantua, Mibo, Top-model, ...)
Zadnjič spremenil Čur, dne 22.11.2006, 09:17, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Čur
Stara sablja
 
Prispevkov: 1062
Pridružen: 11.11.2002, 21:39
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a dkamen2 » 20.11.2006, 20:31

Uporabniški avatar
dkamen2
Novinec
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 16.11.2006, 21:03
Kraj: Mala vas

OdgovorNapisal/-a Čur » 20.11.2006, 21:13

dkamen2 napisal/-a:http://www.der-schweighofer.at/web/productdetails.php?artikelnummer=21418&prodID=613
Kako pa se vam zdi tale model?


Ful lepo rdeče feltne!
Uporabniški avatar
Čur
Stara sablja
 
Prispevkov: 1062
Pridružen: 11.11.2002, 21:39
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a twins55 » 21.11.2006, 14:01

Ja res je lep model, zato ker sem ga jaz imel v svoji zbirki.
Enostavno povedano za svojo ceno ponuja vse, je odličen, poleg tega pa so vsi mehanski deli čvrsti, se ne polomijo pa če ga še kako goniš po brezpotjih.
v času moje uporabe, se mi ni polomil niti 1 del avtomobila, pa verjemi z njim sem delal "svašta", predvsem roke so močno ojačane, tako da ni varijante da se ti polomijo,diferenciali vsi trije kvalitetni, nastavljivi oljni amortizerji.
Res je da za dirke DP z njim lahko konkuriraš tja do 5,6 mesta(serijski), edina slabost na dirkah DP je, da motor ni dovolj močen da z njih posežeš na vrh.
Verjemi jaz sem da imel 3 leta, edina okvara je bila motorja, kar je normalo, če ga voziš non-stop(cca 45l).
NAKUP SE SPLAČA, ker nemi ni razpadel, ampak sem zamenjal kategorijo, ODLIČEN ZA IGRAT IN SOLIDEN ZA DIRKE.
PRIPOROČAM
"Race against time, or just to survive"
Uporabniški avatar
twins55
Naš človek :)
 
Prispevkov: 164
Pridružen: 22.02.2005, 18:30
Kraj: Ljubljana

zdravo!

OdgovorNapisal/-a Urbi » 21.11.2006, 19:15

Jaz si s tem avtom nebi upal na progo nap. v LJ - Lavrica.....Ker je enostavno nebi preživel ....Moje mišlenje... "Kolkr dnarja tok muske".
gospod pred mano po mojem mnenju ne ve kaj je to DP za off road.

Brez zamere!

Urban

dkamen2 - če te baše denar raje malo počakaj pa še malo prišparaj (miklavž in podobni...) pa si kaj boljšega privošči čez čas, da ne boš že na samem začetku obupal nad avtomodelarstvom...
Urbi
Član
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 28.08.2005, 13:51
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a dkamen2 » 21.11.2006, 20:15

Avto bi jaz tako ali tako mel samo za hobi oziroma prosti čas tak da ne rabim bolšega!
Uporabniški avatar
dkamen2
Novinec
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 16.11.2006, 21:03
Kraj: Mala vas

OdgovorNapisal/-a dkamen2 » 21.11.2006, 20:26

Zdaj pa še me zanima če zreven tega rc-avta dobim vse kaj potrebujem za sestavljanje avta in za vožnjo (RCnapravo, pribor za sestavljanje...)?

P.S:Zelo slabo razumem nemško!!!


http://www.der-schweighofer.at/web/prod ... prodID=613
Uporabniški avatar
dkamen2
Novinec
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 16.11.2006, 21:03
Kraj: Mala vas

OdgovorNapisal/-a ŠKALEC » 21.11.2006, 20:51

ZDRAVO !

Najprej bi povedal, da se popolnoma strinjam z Urbanom, k temu bi pa dodal še sledeče:

Za tiste, ki jim ni do sestavljanja modela, čeprav je prav to čar modelarstva se dobijo na tržišču tudi modeli takoimenovani RTR (Ready To Run) pripravljeni za vožnjo, kjer ne rabimo sestavljat popolnoma nič, saj je model kompletno izgotovljen. Na nas je, da napolnimo priložene akumolatorje za komando, sprejemnik, natankamo gorivo in model lahko uporabljamo.
Pri nakupu RTR kompleta je tako, da smo primorani uporabit motor, komando ter vse ostale elektronske sklope, takšne kot smo jih dobili v kompletu.
Saj dejansko lahko kasneje omenjene zadeve tudi menjamo z boljšimi, ampak če se prvič podajate v nakup je to v štartu že velik strošek, kaj šele nadgradnja, ki ni poceni. Tako da ponavadi se malo ljudi odloči za nadgradnjo, nekateri pa ob tem tudi izgubijo voljo do modelarstva.
Če gledamo po finančni strani se nam takšnega modela dejansko ne splača nadgrajevat.
Prednost modela v Kit kompletu je seveda ta, da imamo na razpolago lastno odločitev kakšen motor bomo vgradili na model, ter kakšne znamke in kvalitete bodo ostali elektronski sklopi, katere potrebujemo za dokončanje svojega modela. Seveda je vseskupaj pogojeno z vašo denarnico, saj tovrstne "igrače" niso nič kaj poceni. Cen seveda ne bom navajal, saj se vse da videt na internetu ....
Iz lastnih izkušenj ti lahko svetujem tole, da sem pravtako kupil svoj prvi Off Road modelv življenju RTR model, ki je bila cena 550€, pa sem kljub temu hrepenel po boljšem, tako da ta, ki pa je cena 160€ pa res ne more bit bog ve kaj !
To so zgolj mnenja nas uporabnikov, odločitev je pa vsekakor tvoja.

Pa še to: Treba je podpirat slovenske distributerje tovrstne modelarske opreme saj jim je to kruh in nekateri od tega živijo.

Tukaj sem napisal del članka, ki ga bo moč prebrati na moji novi internetni strani, ki bo namenjena predvsem začetnikom ....

P.S.
Avto, katerega link si podal NI potrebno sestavljat saj je popolnoma izgotovljen. Vgradit je potrebno servote in sprejemnik, katere moraš še dokupit, ter komando, saj omenjen model na linku NI RTR varjanta ...
Vsaj tako jaz razumem ... tako da k tem 160€ prištej še cca. 160€ za komando z sprejemnikom BREZ servov .....
Lep pozdrav.
Škalec
Zadnjič spremenil ŠKALEC, dne 21.11.2006, 21:09, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
ŠKALEC
Forumski veteran
 
Prispevkov: 778
Pridružen: 11.08.2004, 09:39
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a rokec » 21.11.2006, 21:08

Če slabo razumeš nemško, je najbolje, da greš v slovenske trgovine. Pri nas boš dobil koristne nasvete, podporo za model in rezervne dele. Pri Švajgiju boš pa navadna številka. Ker imaš malo ali nič znanja o modelarstvu te bodo v trenutku nategnili.
Meni osebno ni bilo nikoli jasno, zakaj se večina začetnikov najprej zakadi na internet in kupuje same igrače.
Uporabniški avatar
rokec
Naš človek :)
 
Prispevkov: 263
Pridružen: 09.11.2002, 20:39
Kraj: Gorica pri Slivnici

OdgovorNapisal/-a roky » 30.11.2006, 16:51

ta avto je zelo kvalitetno narejen in ti ga priporocam bolj kot kako mantuo!

samo na mojem mestu bi jst raje vzel ta model
http://www.der-schweighofer.at/web/prod ... rodID=1090
Rezervne dele dobis pa v top-modeltehnik samo sem siguran da ne potrebujes veliko rezervnih delov za ta model!
Uporabniški avatar
roky
Novinec
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 08.10.2006, 22:16
Kraj: Krško

Off road

OdgovorNapisal/-a stare » 30.11.2006, 20:09

Fantje to so sama jajca.To ni vreden nač.Boš nekaj polomu pa ga vržeš v kanto za smeti.Ker se ti ne splača kupovat rezervnih delov(predregi,ne dobiš)Pol je bol da jih kr eno paleto kupš,da jih maš skoz na zalog.

roky. Pravš da delov ne potrebuješ,seveda ne,če ti avto leži na polic za okras.

LP.Mare
Off road pista se že dela.
Uporabniški avatar
stare
Naš človek :)
 
Prispevkov: 193
Pridružen: 28.02.2004, 00:40
Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a roky » 30.11.2006, 22:14

ne nisem reku da jih ne potrebujes ker ti lezi na polici! ampak za normlno voznjo to mslim da se zej ne zaletavas v steno ne potrebujes rezervnih delov! seveda pri vsake modelu potrebujes rezervni del ampak ne da bos zej vsakic k bos vozu da bos kej polomu! moj kolega ma ta model in je zelo kvalitetno narjen! vec zdrzi kot pa moja mantua!
Uporabniški avatar
roky
Novinec
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 08.10.2006, 22:16
Kraj: Krško

Re: Off road

OdgovorNapisal/-a roky » 30.11.2006, 22:17

stare napisal/-a:Fantje to so sama jajca.To ni vreden nač.Boš nekaj polomu pa ga vržeš v kanto za smeti.Ker se ti ne splača kupovat rezervnih delov(predregi,ne dobiš)Pol je bol da jih kr eno paleto kupš,da jih maš skoz na zalog.

roky. Pravš da delov ne potrebuješ,seveda ne,če ti avto leži na polic za okras.

LP.Mare


pa povedu sem ti da se dele za ta model dobi v top-modeltehniku pa mi ne govorit da se jih ne dobi in niso nc drazji od drugih modelov
Uporabniški avatar
roky
Novinec
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 08.10.2006, 22:16
Kraj: Krško

Zdravo!

OdgovorNapisal/-a Urbi » 01.12.2006, 14:49

Tema se je razgrela...očitno roky se ni vozil pravega off roada da bi lahko govoril ali rabiš rezerve dela al ne... roky ne komentiraj pol ... prid raje pogledat na kako dirko za DP. pa boš vidu da se ne zaletavamo v steno pa se vseen kaj polom....pri takem plastik fantastik pa itq prej ali slej če ga voziš. Pa tvoj komentar na mantuo si vidil novega LARO-ja da tko govoriš? sigurn ne! Sam poglej katere znamke se vozjo na DP pa ti bo jasn kaj se splača kupit, ostalo je za moje mnenje stran vržen denar ker prej ali slej neki ne bo delal-polomil pa ne bo dobavljivo ect.

Pa brez zamere

Urban
Urbi
Član
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 28.08.2005, 13:51
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a roky » 01.12.2006, 15:11

dkamen2 napisal/-a:Avto bi jaz tako ali tako mel samo za hobi oziroma prosti čas tak da ne rabim bolšega!


Prvi si poglej kaj pise

za mene je taprav avtomobil samo savage HPI
ampak za prosti čas je tist model zelo dobr!
jst bi se upal it na tekmo z unim modelom!
Uporabniški avatar
roky
Novinec
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 08.10.2006, 22:16
Kraj: Krško

Off road

OdgovorNapisal/-a stare » 01.12.2006, 19:53

Upal že ja,sam kulk cajta bi vozu je pa druga.Sej noben ne govori s kermu modelam morš it na tekmo.

LP.Mare
Off road pista se že dela.
Uporabniški avatar
stare
Naš človek :)
 
Prispevkov: 193
Pridružen: 28.02.2004, 00:40
Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a pkucan » 07.12.2006, 13:26

Torej sam se tudi lastim točno tega modela in kar se tiče avto modelarstva sem pravi začetnik...

Moji prvi vtisi so bili:
-presenečen nad samimi voznimi lastnostmi modela
-sama hitrost modela :shock: :shock: 8)
(zame več kot preveč)
-enostavno sestavljanje(kar ga je pač potrebno tistih 10%)
-čiščenje tudi ni zapleteno
-dovolj odporen na udarce(je že frčal po zraku :oops: )

Za rezervne dele je pa tako, v naši prelepi deželi jih skorajda ne najdeš(pač Carson nimaš kaj), dele torej lahko dobiš v Avstriji in sicer v "Swaighoferju", ampak obstaja še ena varianta in sicer dele lahko naročiš tudi preko trgovine, ki jo zastopa Primus(modela Topspeed in offroad fighter2 sta povsem enaka-če rabiš kataloške številke povej). Cena delov je nekoliko višja pri original Carson!!!

Za nakup svojega prvega avtomodela sem se odločil predvsem zaradi cene 160€, konkurenčni TopSpeed 200€.

Imam tudi nekaj clipov vožnje če te zanima...

LP P
Priponke
pic02880-1.jpg
V akciji
pic02880-1.jpg (158.7 KiB) Videno 8141 krat
pkucan
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 05.12.2006, 22:53
Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a rokec » 07.12.2006, 15:05

Najboljši nasveti so nasveti začetnikov!
Uporabniški avatar
rokec
Naš človek :)
 
Prispevkov: 263
Pridružen: 09.11.2002, 20:39
Kraj: Gorica pri Slivnici

Naslednja

Vrni se na Off-Road.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron