Tekmovalni Off-Road 1:8 modeli

Vse o off-road modelih ...
1/5-1/6, 1/8, 1/10, 1/16, 1/18, ...

Moderator: ShAq^

Tekmovalni Off-Road 1:8 modeli

OdgovorNapisal/-a ika » 03.05.2007, 12:43

Pozdarv

Mene pa zanima za tekmovalni model off-roada.

Zanima me predvsem primerjava xray XB8R in MBX5.

Koliko vem se po dirkah podi več mugenov, me pa zanima kaj vimislite o nakupu, kateri ima dobre in slabe lasnosti, katere je vredno izpostaviti.

Tudi komentar na ceno je dobrodošel.
Mugen cca. 480 EUR (Delko)
Xray cca. 350 EUR (Mantua)

Upam, da em cene vredu gledal, oba avta brez motorja. Če ne prosim da me nekdo popravi.
ika
Član
 
Prispevkov: 52
Pridružen: 06.04.2005, 18:43
Kraj: Gornja Radgona - okolica

OdgovorNapisal/-a Ropret » 03.05.2007, 12:50

jaz priporocam mugna. delko ima vedno s seboj vse rezervne dele ;)
Ropret
Naš človek :)
 
Prispevkov: 158
Pridružen: 20.01.2005, 22:40
Kraj: Blejska Dobrava

OdgovorNapisal/-a RB Team » 03.05.2007, 13:01

No nevem če se ti splača v štartu zapravljati na veliko! Če sem prav zastopu si na začetku modelarske kariere, tzi vseeno priporočam cenejšo varianto:prvi model boš tako in tako pošteno zdelal,morda pa bo medtem tudi ugotovil ali je to sploh to ,kar si pričakoval!
Moje mnenje!!! :roll:
RB Team
Lp: R.Blazina BAJA SS Čunga/Lunga Power
Uporabniški avatar
RB Team
Naš človek :)
 
Prispevkov: 142
Pridružen: 15.02.2003, 17:40
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a Urbi » 03.05.2007, 13:10

Zdravo!

Še moje mnenje. Oba modela sta vrhunska za oba se dobi rezervne dele v slo. trgovinah! pri Xrayu je začetna cena cenejša so pa rez, deli malce dražji pa spet ne toliko da bi zaradi tega kupil Mugna. Prebral boš bolj težko... tuki se men zdi da je bl stvar okusa... Mogoče bi ti priporočal eno leto star model brez elektronike in motorja.... toliko da se malce navadiš....

lp Urban
Urbi
Član
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 28.08.2005, 13:51
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a ika » 03.05.2007, 13:21

Moram povedat da nisem čisto začetnik, tekmoval še sicer nisem imam pa izkušnje (dobro leto dni sem ga vozil po raznih stezah,...) z off road modelom.

Nikjer nisem zasledil pri mantui, kako je kaj z modeloma XRAY XB8 EC in XRAY XB8 TQ? Se jidva da dobit, mogoče kakšne cene in ocene?
ika
Član
 
Prispevkov: 52
Pridružen: 06.04.2005, 18:43
Kraj: Gornja Radgona - okolica

OdgovorNapisal/-a Urbi » 03.05.2007, 14:04

ika napisal/-a:Moram povedat da nisem čisto začetnik, tekmoval še sicer nisem imam pa izkušnje (dobro leto dni sem ga vozil po raznih stezah,...) z off road modelom.

Nikjer nisem zasledil pri mantui, kako je kaj z modeloma XRAY XB8 EC in XRAY XB8 TQ? Se jidva da dobit, mogoče kakšne cene in ocene?


Mantua ti zrihta te modele pomoje po naročilu... cene so pa zelo podobne kot na tem linku... http://www.actionline.at/ samo to pa pol ni več 350€ ampak cca. 550€ :wink:
Urbi
Član
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 28.08.2005, 13:51
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a dušan » 03.05.2007, 14:16

No sej tut cena Mugna je nekaj nižja kot si napisal.
MBX5 stane 480€.

Dušan
Uporabniški avatar
dušan
Naš človek :)
 
Prispevkov: 103
Pridružen: 14.11.2002, 23:56
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ika » 03.05.2007, 16:01

No se opravičujem za cene, sem jih gledal na web straneh.
ika
Član
 
Prispevkov: 52
Pridružen: 06.04.2005, 18:43
Kraj: Gornja Radgona - okolica

OdgovorNapisal/-a nitro-s » 04.05.2007, 23:20

Jaz sem se odločil za Mugna MBX5, ker ima dobavitelj DELKO vedno rez. dele na dirki in podporo. :wink:
LP Stanko

GSM: 070 688-446 ___ E-MAIL: stanislav.kokol@triera.net

XRAY X4 2024 Stock - XRAY X12 2018 - BURI 2.2
Tamiya TT-02 - Tamiya TT-02R 21.5T
SANWA M17
Uporabniški avatar
nitro-s
____________________
____________________
 
Prispevkov: 3301
Pridružen: 15.11.2002, 01:30
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Pirc » 05.05.2007, 09:09

Poglej si se tole morda bi te pa zanimalo :

http://www.conrad-forum.com/viewtopic.php?t=287

Model imam osebno tako da se lahko oglasis tudi v trgovini kjer imam razstavljenega pa ti ga z veseljem pokazem .

Cena je pa model + Force X-Race 21 SR motor .

LP
Pirc
Član
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 08.03.2003, 13:49
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ŠKALEC » 05.05.2007, 11:31

POZDRAVLJEN !

@ika:
Dobil si kar nekaj odgovorov na tvoje vprašanje in pozitivno je to, da so vsi večinoma tekmovalci, ki zadevo obvladajo in ne "virtualni" dirkači.
Po tvojih odgovorih pa človek dejansko ne ve, kaj hočeš, tako da ...
Tako bom rekel:
če misliš model vozit po brezpotjih doma v kakšnem gozdu ali njivi nima smisla, da si kupuješ profi tekmovalne modele, kot sta Xray in Mugen, ker ta dva modela za to nista namenjena.
V kolikor boš doma vozil, potem ti priporočam definitivno "jajčko - low budget" varjanto, ki ti jo je ponudil Pirc.
V kolikor pa želiš tekmovat, potem pa definitivno izberi Xray ali Mugen. Sam vozim Xray, in sem zadovoljen, je pa res, da imaš na dirki boljšo podporo za Mugna, kar pomeni več kot pa vse na svetu, kadar kaj polomiš in nujno potrebuješ del. To je moje mnenje, predvsem pa pri sebi najprej razščisti, kako imaš namen model uporabljat.

Lep pozdrav
Škalec
Uporabniški avatar
ŠKALEC
Forumski veteran
 
Prispevkov: 778
Pridružen: 11.08.2004, 09:39
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a ika » 05.05.2007, 12:20

@ŠKALEC
Ne vem katere moje odgovore maš v mislih? Tistega ko sem se opravičil za cene, ali tistega ko sem povedal da ne bo prvič da bom imel model v roka? :)

Je pa moj prvi post dovolj jasen v tem kaj iščem in tudi naslov je temu primeren. Je pa te verjetno tudi Pirc zmedel ko mi je ponudil rakreativni model, mislim pa da je ta ponudba bila bolj za lastno korist kot kaj pametnega. Brez zamere.


Sem pa zadovoljen z drugimi odgovori in moram povedat, da so mi pomagali, da sem se odločo. Bo treba še malo sicer našparat, ampak pot je malo bolj jasno začrtana. 8)
ika
Član
 
Prispevkov: 52
Pridružen: 06.04.2005, 18:43
Kraj: Gornja Radgona - okolica

OdgovorNapisal/-a Pirc » 07.05.2007, 21:25

ŠKALEC napisal/-a:POZDRAVLJEN !

@ika:
Dobil si kar nekaj odgovorov na tvoje vprašanje in pozitivno je to, da so vsi večinoma tekmovalci, ki zadevo obvladajo in ne "virtualni" dirkači.
Po tvojih odgovorih pa človek dejansko ne ve, kaj hočeš, tako da ...
Tako bom rekel:
če misliš model vozit po brezpotjih doma v kakšnem gozdu ali njivi nima smisla, da si kupuješ profi tekmovalne modele, kot sta Xray in Mugen, ker ta dva modela za to nista namenjena.
V kolikor boš doma vozil, potem ti priporočam definitivno "jajčko - low budget" varjanto, ki ti jo je ponudil Pirc.
V kolikor pa želiš tekmovat, potem pa definitivno izberi Xray ali Mugen. Sam vozim Xray, in sem zadovoljen, je pa res, da imaš na dirki boljšo podporo za Mugna, kar pomeni več kot pa vse na svetu, kadar kaj polomiš in nujno potrebuješ del. To je moje mnenje, predvsem pa pri sebi najprej razščisti, kako imaš namen model uporabljat.

Lep pozdrav
Škalec


In zakaj naj bi bila lowbudget ?

Ker pač gor ne piše mugen al pa Xray je pa ze sekret po vase ... pridi si pogledat zadevo pa boš vidu, da je daleč od tega da je slaba ...

Je pa res, da se, da dobit bolj čip varjatno istega modela za 1/4 cene ...

V končni fazi pa je na dirki važna pripravljenost modela in sama vožnja tekmovalca ... slabih 20-30% je pa faktor, ki predstavlja avto ...
Pirc
Član
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 08.03.2003, 13:49
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Pirc » 07.05.2007, 21:25

ŠKALEC napisal/-a:POZDRAVLJEN !

@ika:
Dobil si kar nekaj odgovorov na tvoje vprašanje in pozitivno je to, da so vsi večinoma tekmovalci, ki zadevo obvladajo in ne "virtualni" dirkači.
Po tvojih odgovorih pa človek dejansko ne ve, kaj hočeš, tako da ...
Tako bom rekel:
če misliš model vozit po brezpotjih doma v kakšnem gozdu ali njivi nima smisla, da si kupuješ profi tekmovalne modele, kot sta Xray in Mugen, ker ta dva modela za to nista namenjena.
V kolikor boš doma vozil, potem ti priporočam definitivno "jajčko - low budget" varjanto, ki ti jo je ponudil Pirc.
V kolikor pa želiš tekmovat, potem pa definitivno izberi Xray ali Mugen. Sam vozim Xray, in sem zadovoljen, je pa res, da imaš na dirki boljšo podporo za Mugna, kar pomeni več kot pa vse na svetu, kadar kaj polomiš in nujno potrebuješ del. To je moje mnenje, predvsem pa pri sebi najprej razščisti, kako imaš namen model uporabljat.

Lep pozdrav
Škalec


In zakaj naj bi bila lowbudget ?

Ker pač gor ne piše mugen al pa Xray je pa ze sekret po vase ... pridi si pogledat zadevo pa boš vidu, da je daleč od tega da je slaba ...

Je pa res, da se, da dobit bolj čip varjatno istega modela za 1/4 cene ...

V končni fazi pa je na dirki važna pripravljenost modela in sama vožnja tekmovalca ... slabih 20-30% je pa faktor, ki predstavlja avto ...
Pirc
Član
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 08.03.2003, 13:49
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Pirc » 07.05.2007, 21:25

@ skalec :

In zakaj naj bi bila lowbudget ?

Ker pač gor ne piše mugen al pa Xray je pa ze sekret po vase ... pridi si pogledat zadevo pa boš vidu, da je daleč od tega da je slaba ...

Je pa res, da se, da dobit bolj čip varjatno istega modela za 1/4 cene ...

V končni fazi pa je na dirki važna pripravljenost modela in sama vožnja tekmovalca ... slabih 20-30% je pa faktor, ki predstavlja avto ...
Pirc
Član
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 08.03.2003, 13:49
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Pirc » 07.05.2007, 21:36

ika napisal/-a:@ŠKALEC
Ne vem katere moje odgovore maš v mislih? Tistega ko sem se opravičil za cene, ali tistega ko sem povedal da ne bo prvič da bom imel model v roka? :)

Je pa moj prvi post dovolj jasen v tem kaj iščem in tudi naslov je temu primeren. Je pa te verjetno tudi Pirc zmedel ko mi je ponudil rakreativni model, mislim pa da je ta ponudba bila bolj za lastno korist kot kaj pametnega. Brez zamere.


Sem pa zadovoljen z drugimi odgovori in moram povedat, da so mi pomagali, da sem se odločo. Bo treba še malo sicer našparat, ampak pot je malo bolj jasno začrtana. 8)


Nobene zamere . Samo jaz nimam nič od tega če ga ti kupiš tako da bo moja plača ista v obeh primerih tako da mi je v končni fazi vseeno ...
Pirc
Član
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 08.03.2003, 13:49
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Off-Road.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron