Zaščita "elektronike" pred vodo in snegom

Vse o off-road modelih ...
1/5-1/6, 1/8, 1/10, 1/16, 1/18, ...

Moderator: ShAq^

Zaščita "elektronike" pred vodo in snegom

OdgovorNapisal/-a mondeomk3 » 27.12.2007, 18:11

Zanima me kako imate, oziroma bi najbolje zaščitil sprejemnik, E-regulator, E-motor ter servo pred vlago in snegom?
Rad bi E-monsterja peljal po snegu. V vodo ne bom zapeljal ampak vlaga bi pa prišla "zraven".
Videl sem da ponekod uporabljajo balone oziroma PVC vrečke. Luknje pustijo samo za kable. Kako je potem s hlajenjem E-regulatorja?
kaka slika bi mi tudi prav prišla.
Hvala za odgovore.
LP
P.S. če moderator smatra da je tema za v elektro pa jo naj prestavi. Sam menim da je tole bolj off-road vprašanje
Uporabniški avatar
mondeomk3
Član
 
Prispevkov: 58
Pridružen: 30.05.2007, 20:21
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a ŠKALEC » 27.12.2007, 19:42

Baloni, kondomi :lol: in vrečke se uporabljajo resnično tako kot si že sam omenil za zaščito pred morebitno vlago oz. dežjem v kolikor pride do kakšne plohe med samo dirko.
Pokrivanje regulatorja oz. zavijanje v vrečko ... itd v takšnih razmerah za moje pojme ne bi bilo najboljše.
Regulator se segreva, zunaj je hladno in v vrečki lahko nastane kondenz.
Tovarniško vodotesn regulator je rešitev v kolikor imaš čeljo dlje časa vozit po snegu.
Uporabniški avatar
ŠKALEC
Forumski veteran
 
Prispevkov: 778
Pridružen: 11.08.2004, 09:39
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a kurty » 27.12.2007, 22:58

Jaz sem zaščitil sprejemnik saj je regulator vodotesen. Sem ga pičil na polno po snegu pa ni bilo problemov...(LRP BUGGY)... :wink: Vsekakor sprejemnik zaščiti posebej.
Uporabniški avatar
kurty
Naš človek :)
 
Prispevkov: 309
Pridružen: 10.04.2007, 08:08
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a TITan » 28.12.2007, 01:15

sprejemniku daj kristal in vse izhode na kablčke, ga daš v budžir cev, pogreješ in oba odprta konca zasilikoniraš z nekislinskim profi silikonom.

Regulator je uprašanje kako ima hlajenje rešeno. Pri naših ga mamo isto kot sprejemnik.

Servo zasilikoniraš vse 3 dele ohišja med sabo.

Edino kar pazi še je, da motor nima ščetk z srebrom not, k drugače ti dobesedno razžrejo kolektor v 1 vožnji že.
Uporabniški avatar
TITan
Naš človek :)
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 12.11.2002, 21:12
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Off-Road.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov