Rock Crawling

Vse o off-road modelih ...
1/5-1/6, 1/8, 1/10, 1/16, 1/18, ...

Moderator: ShAq^

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a mondeomk3 » 26.10.2008, 11:48

No včeraj sem zadevo dobro pogledal v živo in jo na umetni skali tudi malenkostno preizkusil :D .
Po besedah trgovca (če sem vse prav razumel :oops: ) je razlika med Pro kitom in ARTR verzijo samo v barvi (zelena - oranžna, obliko karoserije odmislimo) in ukrivljenih "palicah" na spodnjem delu "šasije", vendar se da te tudi zamenjati s ukrivljenimi.
Sem pa na prostoru Tamiye opazil njihovega "plezalca".
http://www.tamiya.com/english/products/58405lc40/index.htm

Slika

Ker je šasija "povsem" drugačna me zanima ali je vseeno primeren za plezanje, kaj menite.

Slika

Žal so ga vozili na terenu za truck trial (ki je zelo zanimov), taklo da ni bilo mogoče primerjati obeh modelov na istem terenu. Všeč mi je zato ker je "skoraj" resničen. Cena je "primerljiva" če pri Axialu prištejemo še vse potrebno.
Se bo treba do božička odločiti za enega izmed treh (Axial, Tamiya oziroma Traxxas). Vsekakor mi je tole čedalje bolj všeč; ne rabiš veliko prostora ovire pa najdeš vsepovsod.

P.S. @crawler LM hvala za odgovor, napravo tako imam, bolj me je zanimala elektronika in E motor, v smislu ali imate reglerje za "plezalce" ali uporabljate "navadne". Motorji tako niso prevelik strošek (krtačni), oziroma ali imate brezkrtačne itd.
Uporabniški avatar
mondeomk3
Član
 
Prispevkov: 58
Pridružen: 30.05.2007, 20:21
Kraj: Celje

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a offroader » 26.10.2008, 21:55

ja sm tud jst tegale tamiyinega že opazu ja, sam se mi zdi da so same extremne zmogljivosti še zmerom nekako boljše pri axialovem scorpionu. je pa tko, tud sam mam od tamiye forda f-350 high lift, in morm rečt, da grejo tamiyi vse pohvale za sestavljanje modelov, ker je ta avto res prava uživancija sestavljat in razstavljat.
kar se pa tiče tamiyinega cravlerja, upam da nima šasije kovinske, ker potem zna biti velika težava pri samem težišču avtomobila, ki je pri crawlerjih eden izmed ključnih parametrov.
definitivno pa je treba pri vsem tem gledat in upoštevat tud ceno, kjer pa vsak zase ve kje je njegova meja.
ga bo treba kdaj probat, pa bomo pol mal pisal o tem, kako se kej odnese na težavnem terenu.

mondeomk3 kje pa si ga gledal in probaval
offroader
Član
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 01.03.2008, 19:29
Kraj: ljubljana

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a crawler LM » 27.10.2008, 01:11

BTC - Delko d.o.o. sem kupil regler izključno za crawler sistem in 55 ovojni motor 540 velikosti (kpl.160€), ja elektro motorski pogon, spodnje ukrivljene roke sem sam zakrivil iz že omenjenih materialov na prejšnji strani, prav tako imam urejeno zavinje, sredinsko vpetje za aksialno rotiranje osovin je razširjeno, glede na spodnje roke je tudi medosna razdalja spremenjena, prav tako odmik od tal, ker je dvignjen, je potrebno težišče znižat, to enostavno rešiš z utežmi za avtomobilska kolesa, ki jih zmontiraš v gume, ker baterija pride v originalu na vrh, lahko zmontiraš manjšo baterijo, tudi s tem znižaš težišče, z vzmetmi zadaj oz. spredaj uravnavaš, kako naj se pri določenem naklonu amortizerji posedejo in še bi lahko našteval...
Možnoti prenastavljanja imaš nešteto, vsaka sprememba je za nekaj dobra, vprašanje kje je meja glede na vrsto terena. Edimo medkolesno razdaljo bi še malo povečal, vendar nastane težava, ker je osovina pač taka kot je, se pravi razmerje med medosno in medkolesno ti lahko zadeve oteži. Vendar te nastavitve in spremembe sledijo za izkušenejše poznavalce terena, za osnovo pa je osnovni model zelo zadovoljiv. Kot sem ti že napisal, v začetku kupi boljše materiale, da ti kasneje ne bodo ležali v predalu prvokupljeni slabši!!!
Teren: kjerkoli, sam sem začel v sobi na posteljo in z nje, pa še to, ni vse v HITROSTI, tudi spretnost šteje...
LP
crawler LM
Novinec
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 23.10.2008, 22:30
Kraj: kočevje

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a crawler LM » 27.10.2008, 01:14

Pri omenjeni TAMYI pa se vprašaj, kaj boš nastavljal, kaj spreminjal za boljše vozne lastnosti...
Premisli in javi, me zanimajo opcije...
crawler LM
Novinec
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 23.10.2008, 22:30
Kraj: kočevje

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a mondeomk3 » 27.10.2008, 14:53

offroader napisal/-a:ja sm tud jst tegale tamiyinega že opazu ja, sam se mi zdi da so same extremne zmogljivosti še zmerom nekako boljše pri axialovem scorpionu. je pa tko, tud sam mam od tamiye forda f-350 high lift, in morm rečt, da grejo tamiyi vse pohvale za sestavljanje modelov, ker je ta avto res prava uživancija sestavljat in razstavljat.
kar se pa tiče tamiyinega cravlerja, upam da nima šasije kovinske, ker potem zna biti velika težava pri samem težišču avtomobila, ki je pri crawlerjih eden izmed ključnih parametrov.
definitivno pa je treba pri vsem tem gledat in upoštevat tud ceno, kjer pa vsak zase ve kje je njegova meja.
ga bo treba kdaj probat, pa bomo pol mal pisal o tem, kako se kej odnese na težavnem terenu.

mondeomk3 kje pa si ga gledal in probaval


Osnova šasije je plastična, kar je kovinskega pa bi "moral" biti aluminij. Zadeve sem gledal in preizkusil na modelarskem sejmu na Dunaju, ki je bil od 23 do 26.10.
Cena Tamiye je 330 EUR, če vzamem Axial-a s elektroniko pa malo čez, neke "strašne" razlike ni, mi pa je tudi jasno da je Axial bolj "extremen" plezalec. Tamiya mi je všeč zaradi originalnega izgleda. Bo treba zadevo še malo "naštudirat".
Glede dodelave Tamiye pa :-? kaj več kot alu delov nisem našel, vsekakor je bolj trial varianta, kot "plezalec".
Slika

@crawler LM kam si pritrdil "baterijo" na sprednji osi? Kar zraven servota?
Uporabniški avatar
mondeomk3
Član
 
Prispevkov: 58
Pridružen: 30.05.2007, 20:21
Kraj: Celje

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a offroader » 27.10.2008, 22:23

nikar mr narobe razumet, mondeomk3, daleč od tega , da bi imel kej proti tamiyi.
sam pri mojem fordu, ki ga vidiš spodaj na slikiin ki je ravn tko od tamiye, je šasija kovinska in zato me je mal skrbel.
sm pa zdej na teli drugi fotki pogledu in je res možno, da je šasija iz eliksiranega aluminija, ki je precej lažji od železa.
kar se tiče originalnega-realističnega izgleda, tukej je tamiya res precej dobra, ker res naredijo "SCALE REALISM"
samo žal pa vsi te dodatki, kot so masivni veliki odbijači, masivna dodelana maska in podobno žal nič ne pripomorejo k izboljšanju samih zmogljivosti avtomobila, ampak jih kvečemu poslabšajo, predvsem na račun težišča.
joj sm ti pa kar mal fovš glede ogleda sejma.
a pa je blo mogoče tud še kej drugih crawlerjev vidt, kot je naprimer SPIDER al pa STEALTH od Gmade?
offroader
Član
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 01.03.2008, 19:29
Kraj: ljubljana

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a offroader » 27.10.2008, 22:41

evo še fotka :D

ja ja sej vem ,,,,,, KJE SO PA VZRATNA OGLEDALA ???????


muca jih je popapala :--D :-@
Priponke
SlikeLukaBarje.jpg
SlikeLukaBarje.jpg (68.79 KiB) Videno 13109 krat
offroader
Član
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 01.03.2008, 19:29
Kraj: ljubljana

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a crawler LM » 28.10.2008, 01:28

Baterija je pač samo manjša, kot od sharka, je od tavelike lažja za cca. 200g, zato pa namečeš svinc avtomobilske uteži v kolesa pod peno in lahko tudi na notranjo stran platišč. Če ti paše lahko več 5gramskih ali manj 10-15 gramskih, odvisno od velikosti, pa še nalepiš jih lahko na osovino, opcij je veliko, lahko pa zgoraj pogledaš, offroader jih ima pri svojem zelencu na prednji osovini, stvar okusa..., razlika pa očitna in občutna, pri vožnji čez oviro naprej ali nazaj se vsaka utež pozna
LP
crawler LM
Novinec
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 23.10.2008, 22:30
Kraj: kočevje

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a mondeomk3 » 29.10.2008, 08:41

@offroader kako pa gre kaj tale ford? drugače pa drugih model za "rock crawling" ni bilo, je vseeno malo "premajhen" sejem. Verjetno bo treba iti v "Nurnberg" ali kam drugam.
Drugače moram priznati da me vseeno bolj vleče k Tamiyi Land Cruiser zaradi "izgleda". kolikor sem si jo ogledal je za trial odlična. Nekaj ji zmanjka (verjetno - v primerjavi s Axialom) samo na "zelo hudem" terenu. Skaratka vzel si bom še malo časa za premislek, drugače pa izbiram (sedaj :oops: ) med Axialom Pro kit in tole Tamiyo Land Cruiser, prav zaradi dejstav da je potrebno oba modela sestaviti od začetka.
Uporabniški avatar
mondeomk3
Član
 
Prispevkov: 58
Pridružen: 30.05.2007, 20:21
Kraj: Celje

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a offroader » 29.10.2008, 18:57

evo mondeo mk3
sem prilepu en link k sm pisu o fordu, pa si ga oglej

ej lej upam da se ne bojiš sestavljanja modela, ker to je za moje pojme najlepši del modelarstva.
je pa res ja maš kar prov, tale tamiyin je res bolj soft trial verzija, medtem ko je scorpion čistokrven rock crawler.
no tukej je pa na tebi za kaj se odločiš.
poročej o odlpočitvi, čene pa še kej vpraš, bomo z veseljem povedal in svetoval :thumbup:
offroader
Član
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 01.03.2008, 19:29
Kraj: ljubljana

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a offroader » 29.10.2008, 19:23

sori mondeo mk3
premal placa mam u glavi, za vse skupi :D
evo link:
viewtopic.php?f=56&t=16053

sej bo, pravjo da je prvih sto let zmerom najtežjih :--D
offroader
Član
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 01.03.2008, 19:29
Kraj: ljubljana

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a mondeomk3 » 29.10.2008, 19:39

offroader napisal/-a:evo mondeo mk3
....
ej lej upam da se ne bojiš sestavljanja modela, ker to je za moje pojme najlepši del modelarstva.
........
poročej o odlpočitvi, čene pa še kej vpraš, bomo z veseljem povedal in svetoval :thumbup:


Zato pa nočem kupiti ARTR verzijo Axiala. Mislim da bo odločitev padla kaj kmalu, vsekakor pa se ponovno oglasim ko izberem.
Če pa boste kaj vozili sporočite, bi prišel malo pogledat v živo. Imam še par vprašanj o elektroniki, ter odločitvi o izbiri motorja.
Uporabniški avatar
mondeomk3
Član
 
Prispevkov: 58
Pridružen: 30.05.2007, 20:21
Kraj: Celje

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a offroader » 29.10.2008, 23:14

ok če bo kej pomagalo pri odločitvi:

-regler[/u]
: nebi rad delu kake reklame al pa kej podobnga, ampak za moje pojme , fenomenaln in oh in sploh perfektn regler, ki ima vse funkcije ki jih crawler potrebuje je naprimer Novak Rooster. lahko ga kupiš pri delkotu.


-motor:zraven reglerj boš dobil še 55 ovojni motor. sicer sem sam prvotno vgradil LRP truck puller, in ga imam še vedno, ker se mi zdi zelo solidn motor[/color]

-sprejemnik in oddajnik: tukej pa imaš dve izbiri. prva je navadna dvo kanalna komanda, pri kateri boš imel zopet dve možnosti. ali imaš obračanje samo spredaj, ali pa imaš sočasno obračanje ( zavijanje) spredaj in zadaj. druga možnost pa je tri kanalna komanda, kjer imaš možnost ločenega sistema, tako da po želji zavijaš ali samo z prednjimi ali samo z zadnjimi ali z obemi, v katerokoli smer.
je pa tako, komanda in sprejemnik tu ne rabita biti kakšen višji ranga, povsem zadovoljive so tiste komande nižjega ranga.
offroader
Član
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 01.03.2008, 19:29
Kraj: ljubljana

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a crawler LM » 31.10.2008, 00:30

OFFroader, pop. se strinjam s tabo, ne, s tvojo razlago \m/ :ymapplause: :-c
crawler LM
Novinec
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 23.10.2008, 22:30
Kraj: kočevje

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a japko » 31.10.2008, 02:37

Kje so zdej te skale???

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
MARTAM KOT ES AD JLESKUB MES RETAM
Uporabniški avatar
japko
Naš človek :)
 
Prispevkov: 219
Pridružen: 20.08.2007, 09:34
Kraj: Ljubljana

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a offroader » 31.10.2008, 08:35

ooooooooooooooo... ker lep prizor


mislm, tole je pa še lepša scena, kot pa Leonardo DiCaprio pa una njegova bejba tam na titaniku :--D

ma se mi kr smeji, k gledam tele fotke, ker se je končno tukile neki začel dogajat \m/

JAPKO, bom probu čimprej moje zadeve porihtat, pol gremo pa na teren.

TACAJT pa pridno trenierejte po pojstlah, jogijih in še kje :))

mislm vožnjo z avteki :--D :--D :--D
offroader
Član
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 01.03.2008, 19:29
Kraj: ljubljana

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a SamoK. » 31.10.2008, 09:02

Japko, nekaj bi te uprašal, nekaj čisto tako "osebnega". Vem, da ne paše na pod to temo, ne na noben forum... Samo ko gledam slike, me zanima koliko imaš ti vseh avtov skupaj? :D

Hvala za prijaznost!

LP, Samo
Samo Kunc

LP ;)
Uporabniški avatar
SamoK.
Član
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 04.08.2008, 09:05
Kraj: Črna na Koroškem

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a SamoK. » 31.10.2008, 09:03

Aja, pa če je možno dobit kakšne slike vseh, ki jih imaš, ali jih je preveč, da bi šli na eno sliko :P ?
Samo Kunc

LP ;)
Uporabniški avatar
SamoK.
Član
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 04.08.2008, 09:05
Kraj: Črna na Koroškem

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a SamoK. » 31.10.2008, 14:33

Se opravičujem, za takšno bedno uprašanje.
Ali ga lahko prosim moderatorji zbrišejo?

Hvala za prijaznost!
Samo Kunc

LP ;)
Uporabniški avatar
SamoK.
Član
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 04.08.2008, 09:05
Kraj: Črna na Koroškem

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a offroader » 31.10.2008, 14:48

crawler LM napisal/-a:OFFroader, pop. se strinjam s tabo, ne, s tvojo razlago \m/ :ymapplause: :-c

ja ja ti kr izzivej :p , se bo treba na terenu izkazat, ne pa sam govort :-@

pa mislm, da bi mogu mal prah iz tvojga avta dol pobrisat =))

uživej, pa čimprej avto porihtej, tok da bo uštiman, k bo treba it vozt :))
offroader
Član
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 01.03.2008, 19:29
Kraj: ljubljana

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Off-Road.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron