Rock Crawling

Vse o off-road modelih ...
1/5-1/6, 1/8, 1/10, 1/16, 1/18, ...

Moderator: ShAq^

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a japko » 23.10.2008, 11:49

Mislim, da se bolj splača vzeti Pro kit ali pa ARTR kot RTR. Na posnetkih z neta se dobro vidi razlika v obnašanju, je pa res, da se da tudi RTR-ja z nekaj opcijami spremeniti v tekmovalca.
MARTAM KOT ES AD JLESKUB MES RETAM
Uporabniški avatar
japko
Naš človek :)
 
Prispevkov: 219
Pridružen: 20.08.2007, 09:34
Kraj: Ljubljana

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a SamoK. » 23.10.2008, 16:29

japko napisal/-a:Kje pa se ga dobi?


Kje se ga dobi nevem. Samo videl sem ga že malo na strani od HPI-ja, pa sem mislil, če je tudi ta avto za plezat. Pomojem bi ga lahko dobil tudi pri Mantua Modeli, ker je pač firme HPI (in koliko vem je Mantua zastopnik HPI-ja za Slovenijo). Če se motim me kr popravte. Sicer ne bom pametoval, ampak tako vsaj jaz mislim :D

LP, Samo
Samo Kunc

LP ;)
Uporabniški avatar
SamoK.
Član
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 04.08.2008, 09:05
Kraj: Črna na Koroškem

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a offroader » 23.10.2008, 18:16

evo dejmo neki razjasnt...... wheely king je po pravici povedano precej dobra igrača, ki je predvsem mišlena kot "fun car" s katerim mali nadebudni modelarji vstopajo v svet modelarstva. res je, da se ga da z nekaj modifikacij predelat v "kao" crawlerja, ampak žal mu za to manjka nekej osnovnih stvari. kot prvo je to samo težišče vozila, ki naj bi po vsej logiki bil čim nižji, naslednja stvar so gume, ki morajo biti čim bolj mehke, oziroma inserti-pene so prav posebne vrste in se reztezajo z zakasnitvijo, kar omogoča gumi da se porime terena, potem pa so tu še motor, regler in še nekaj osnov. tako da ja, w. king je sicer res zabaven avtek, ampak v primerjavi z pravimi crawlerji, žal ni tako, pa ga sploh ne kritiziram, ker si ga tudi sam lastim in po pravici povedano, sem ga tudi sam kupil z namenom ga predelati v cravlerja, ker se pri nas pač pred tremi leti, ko sem sam začel z vsemi temi crawler zadevami, pri nas drugega podobnega avtomobila, ki bi se ga dalo predelati v crawlerja pač ni dobilo.
no sedaj pa so se predvsem pri delkotu, ki mu grerdo vse zahvale, ker je morda edini, ki kaže kaj zanimanja za to vrsto, že kar dodobra razprodali.
evo tukile bom dal pa še par mojih fotk, kako sm ga pa jst upedenal. nekaj stvari je že pač po treh letih vožnje vrag vzel, nekaj stvari sem predelal, nekaj pa jih še čaka, da jih dodelam. je pa tko, tukile je vse razen končnikov narejeno doma, tko da tisti ki radi kaj sami iznajdete, tukile boste najdl dost zamisli.

upam da fotke ratajo :) oziroma pridejo :) :) :)
Priponke
SlikeLukaBarje 001.jpg
SlikeLukaBarje 001.jpg (63.41 KiB) Videno 9826 krat
SlikeLukaBarje 003.jpg
SlikeLukaBarje 003.jpg (54.18 KiB) Videno 9826 krat
SlikeLukaBarje 004.jpg
SlikeLukaBarje 004.jpg (49.36 KiB) Videno 9827 krat
SlikeLukaBarje 005.jpg
SlikeLukaBarje 005.jpg (57.13 KiB) Videno 9826 krat
SlikeLukaBarje 006.jpg
SlikeLukaBarje 006.jpg (64.99 KiB) Videno 9827 krat
offroader
Član
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 01.03.2008, 19:29
Kraj: ljubljana

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a offroader » 23.10.2008, 18:18

evo še ene par fotk
Priponke
SlikeLukaBarje 007.jpg
SlikeLukaBarje 007.jpg (70.66 KiB) Videno 9818 krat
SlikeLukaBarje 008.jpg
SlikeLukaBarje 008.jpg (65.77 KiB) Videno 9817 krat
SlikeLukaBarje 013.jpg
SlikeLukaBarje 013.jpg (70.7 KiB) Videno 9815 krat
SlikeLukaBarje 014.jpg
SlikeLukaBarje 014.jpg (65.29 KiB) Videno 9814 krat
SlikeLukaBarje 015.jpg
SlikeLukaBarje 015.jpg (72.33 KiB) Videno 9815 krat
offroader
Član
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 01.03.2008, 19:29
Kraj: ljubljana

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a offroader » 23.10.2008, 18:19

evo oblubm, sam še ena :) :) :) :) :) :)
Priponke
SlikeLukaBarje 017.jpg
SlikeLukaBarje 017.jpg (60.17 KiB) Videno 9817 krat
offroader
Član
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 01.03.2008, 19:29
Kraj: ljubljana

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a SamoK. » 23.10.2008, 18:38

Najprej offroader, hvala za razlago!

Jaz sem pač vprašal, kako je kaj tale king. Ker na slikah je videti še kar visok,... Samo po tem ko sem pa zdej videl tega japkovega, pa mislim, da je king kr nula. :P :wink:
Ne zdej mislit, da pluvam po kingu, ker niti enega ne drugega še nisem videl v živo(tudi po netu se nisem teh crawlerjev nikol nevem kaj "am jemal"), kaj šele vozil. Osebno mi pa tale Axial, deluje veliko bolje in predvsem lepše :wink:

Hvala za prijaznost!

LP, Samo
Samo Kunc

LP ;)
Uporabniški avatar
SamoK.
Član
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 04.08.2008, 09:05
Kraj: Črna na Koroškem

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a SamoK. » 23.10.2008, 18:42

Ali že mogoče kdo kaj več ve o tem Traxxas-u Summit-u? Ker na videju zgleda tut kar huda stvar. Lahko tudi prestavlaš v počasno in hitro brzino...

LP, Samo
Samo Kunc

LP ;)
Uporabniški avatar
SamoK.
Član
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 04.08.2008, 09:05
Kraj: Črna na Koroškem

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a japko » 23.10.2008, 19:39

Vidim, da imajo ta resni hrošče...

Ergo:

Slika

Slika

Slika

Slika
MARTAM KOT ES AD JLESKUB MES RETAM
Uporabniški avatar
japko
Naš človek :)
 
Prispevkov: 219
Pridružen: 20.08.2007, 09:34
Kraj: Ljubljana

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a SamoK. » 23.10.2008, 19:47

Japko svaka ti čast :wink:
Samo Kunc

LP ;)
Uporabniški avatar
SamoK.
Član
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 04.08.2008, 09:05
Kraj: Črna na Koroškem

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a SamoK. » 23.10.2008, 19:48

Mi kr lušte delaš :D :wink:
Samo Kunc

LP ;)
Uporabniški avatar
SamoK.
Član
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 04.08.2008, 09:05
Kraj: Črna na Koroškem

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a offroader » 23.10.2008, 19:50

to japko , to mi deli, zdej je pa tud tvoj skor tko fletn kot moj :mrgreen: :mrgreen: ;)) ;))

ej kje fi fedre nabavu?


pa dej ej , mormo se kdaj zment, da gremo mal na teren pelat, vem za enga dobrga
offroader
Član
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 01.03.2008, 19:29
Kraj: ljubljana

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a japko » 23.10.2008, 20:58

Fedri so od E-Savage, malo daljši, so pa mehkejši tudi od axialovih soft fedrov. Nimam še veliko pojma, ampak se mi zdi, da se kar pelje. Moram še malo porezat pene, premaknit baterijo naprej in še malo obtežit sprednje feltne, pa bo.
MARTAM KOT ES AD JLESKUB MES RETAM
Uporabniški avatar
japko
Naš človek :)
 
Prispevkov: 219
Pridružen: 20.08.2007, 09:34
Kraj: Ljubljana

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a mondeomk3 » 23.10.2008, 21:34

offroader napisal/-a:to japko , to mi deli, zdej je pa tud tvoj skor tko fletn kot moj :mrgreen: :mrgreen: ;)) ;))

ej kje fi fedre nabavu?


pa dej ej , mormo se kdaj zment, da gremo mal na teren pelat, vem za enga dobrga


@offroader ali lahko še kaj več poveš o tej zvrsti "zabave". Kako je s tem pri nas, pravila, proge, nakup delov itd...
Ta zvrst se mi zdi "najbolj" zanimiva. Ker trenutno razmišljam o "dodatnem" modelu zaz zabavo in kolebam med kakšnim E-maxom oziroma E-revom ali pa kaj v tej smeri.
Ker E off road tekmovanj ni me tole vsekakor bolj zanima, lažje najdeš teren za vožnjo in zabavo.
P.S. če boste kje vozili bi se priporočil za obvestilo o kraju in času dogodka, bi prišel pofirbcat :oops:
Uporabniški avatar
mondeomk3
Član
 
Prispevkov: 58
Pridružen: 30.05.2007, 20:21
Kraj: Celje

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a offroader » 23.10.2008, 21:57

ej JAPKO ma pa ne rečt, da maš tud ti zverino od e-savega doma, zdej mi pa sam še reč da maš tud bajo :mrgreen: :mrgreen:
ja ma sm probov od savega fedre, se ful odnesejo, sam pol pa včasih pogledaš kako progo, pa ubistvu vidš, da se precej dobr pele celo brez fedrov, vse odvisi od tega kakšna je proga, probej kdaj. ej pene je treba obvezno porezat, mal po robu, da grejo u konus, povrh pa tko nekak u obliko zobnika, ma je pol opazno bolš.za baterije ti pa priporočam tko k sm jst naredu, split pack, pa jih pozicioniraš na prednjo axo, ma fenomenalno, pol pa sam še malenkost obtežiš zadnje gume in to je to. ja pa dej probi mal opazvat, ko maš naprimer prednje desno kolo nekje u klancu navzgor v zraku, če ti cel avto mogoče kej nadležno zvija!!!! jst sm to popravu z dvema alu stangama, ki držita os da se ne prekucne , ful zreduciraš to zvijanje, tko da je avto na terenu dost bolj prizemljen.
dej če veš še za kakšno foro napiš.
offroader
Član
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 01.03.2008, 19:29
Kraj: ljubljana

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a offroader » 23.10.2008, 22:19

živjo mondeomk3.
ta zvrst zabave :mrgreen: ja ja si dobr tle napisu :mrgreen:

lej tkole je to. to je ubistvo ena zvrst zabave :mrgreen: kjer res ne rabiš 200x200 metrov površine, da maš kje vozit, dost so že kake skale za hišo, pol pa še kako zravn postaviš, slučajno se iz hriba zraven prikotalita še dva hloda, in evo proga je fertik.
druga fenomenalna stvar je u tem, da ne rabiš nekih 4200 mili amperskih baterij, razen če ne misliš 3 ure skupej vozt. kakšna 1300 mAh je za slabo urco vrh glave dost. zraven pa rabiš še pošteno povedan en najcenejši oddajnik. kar se pa tiče modifikacij in izboljšav, vse lahko narediš sam doma, kar je tud za moje pojme najlepše od vsega.
zdej pa tko, tuki so avti zlo počasni, tko da glede refleksov, bi tud kaka stara mama znala konkurirat, ves štos pa je v tem, da znaš ocenit kako najbol pravilno "zajahat" določeno oviro, da jo preplezaš in da se kljub temu ne prevrneš.
glede tekmovanj je takole. na žalost jih še ni, ZATO BI VSE ZAINTERESIRANE PROSIL, DA ME KAKORKOLI IN KADARKOLI KONTAKTIRAJO, da bi se to tud pri nas mal začel. glede prodaje je tkole. jst sm ga sicer kupu pri Nebcu, ker ga je dobil malenkost prej. drugače pa se mi zdi najboljši nakup pri DELKOTU, ker je Dušan res faca in človek na mestu. pred časom sm prišel k njemu z željo, da bi naročil nek special regler prav za te crawlerje in evo celo poklical me je na mobi, da jih je dobil in da ga lahko pridem pogledat, če mi odgovarja in morm rečt, da je regler fenomenaln. za opcijske dele pa seveda da obstajajo, ampak ne vem glede nabave, ker jih jspa pač kar sam naredim, tko kot naprimer tiste 30 stopinjske roke in sredinske roke iz aluminija, ki se na sliki vidjo.

upam da sm kej pomagu, če ne pa še kej vpraš-te, sej itak rad govorim tko da me pol ne znajo ustavt :)) :)) :))
offroader
Član
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 01.03.2008, 19:29
Kraj: ljubljana

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a japko » 23.10.2008, 23:07

offroader napisal/-a:ej JAPKO ma pa ne rečt, da maš tud ti zverino od e-savega doma, zdej mi pa sam še reč da maš tud bajo :mrgreen: :mrgreen:


Slika
MARTAM KOT ES AD JLESKUB MES RETAM
Uporabniški avatar
japko
Naš človek :)
 
Prispevkov: 219
Pridružen: 20.08.2007, 09:34
Kraj: Ljubljana

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a offroader » 24.10.2008, 11:51

oooo. vsa čast JAPKO ti mormpriznat, da tale pa zgleda fenomenalno, celo bolš ko moja :mrgreen: :mrgreen:

sam ne smem preveč komenterat, da mi ne bo pol kdo očital , da sva off topic :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
SE slišmo
offroader
Član
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 01.03.2008, 19:29
Kraj: ljubljana

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a crawler LM » 24.10.2008, 17:11

No tko, po namigu sem se tudi jaz prijavil. Sem lastnik AX10, tudi malo predelanega. Ko ga bom imel zopet v rokah in možnost fotograviranja, vam kaj pokažem, do takrat pa LP vsem ˝plezalcem˝. :twisted:
crawler LM
Novinec
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 23.10.2008, 22:30
Kraj: kočevje

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a mondeomk3 » 24.10.2008, 18:31

offroader napisal/-a:živjo mondeomk3.
ta zvrst zabave :mrgreen: ja ja si dobr tle napisu :mrgreen:

lej tkole je to. to je ubistvo ena zvrst zabave :mrgreen: kjer res ne rabiš 200x200 metrov površine, da maš kje vozit, dost so že kake skale za hišo, pol pa še kako zravn postaviš, slučajno se iz hriba zraven prikotalita še dva hloda, in evo proga je fertik.
druga fenomenalna stvar je u tem, da ne rabiš nekih 4200 mili amperskih baterij, razen če ne misliš 3 ure skupej vozt. kakšna 1300 mAh je za slabo urco vrh glave dost. zraven pa rabiš še pošteno povedan en najcenejši oddajnik. kar se pa tiče modifikacij in izboljšav, vse lahko narediš sam doma, kar je tud za moje pojme najlepše od vsega.
zdej pa tko, tuki so avti zlo počasni, tko da glede refleksov, bi tud kaka stara mama znala konkurirat, ves štos pa je v tem, da znaš ocenit kako najbol pravilno "zajahat" določeno oviro, da jo preplezaš in da se kljub temu ne prevrneš.
glede tekmovanj je takole. na žalost jih še ni, ZATO BI VSE ZAINTERESIRANE PROSIL, DA ME KAKORKOLI IN KADARKOLI KONTAKTIRAJO, da bi se to tud pri nas mal začel. glede prodaje je tkole. jst sm ga sicer kupu pri Nebcu, ker ga je dobil malenkost prej. drugače pa se mi zdi najboljši nakup pri DELKOTU, ker je Dušan res faca in človek na mestu. pred časom sm prišel k njemu z željo, da bi naročil nek special regler prav za te crawlerje in evo celo poklical me je na mobi, da jih je dobil in da ga lahko pridem pogledat, če mi odgovarja in morm rečt, da je regler fenomenaln. za opcijske dele pa seveda da obstajajo, ampak ne vem glede nabave, ker jih jspa pač kar sam naredim, tko kot naprimer tiste 30 stopinjske roke in sredinske roke iz aluminija, ki se na sliki vidjo.

upam da sm kej pomagu, če ne pa še kej vpraš-te, sej itak rad govorim tko da me pol ne znajo ustavt :)) :)) :))


Se zahvaljujem za odgovor. Najbolj mi diši kit varianta, ker lahko sam sestavljam. Pravite pa da je ARTR kvalitetnejša :oops:
Kaj pa uporabljate za pogon krtačnike ali "brezkrtačnike". Se mi zdi da lahko prištejem še 200 EUR k modelu za motor in regler :?
Skratka za še kakšen podatek se zahvaljujem, jutri pa si zadevo poskusim v živo dobro pogledati (žal moja nemščina ni dovolj za kakšna detaljna vprašanja).
Saj se mi s nakupom ne mudi (če se bom odločil zanj). @offroader a se da zadevo pogledat v živo?
Uporabniški avatar
mondeomk3
Član
 
Prispevkov: 58
Pridružen: 30.05.2007, 20:21
Kraj: Celje

Re: Rock Crawling

OdgovorNapisal/-a crawler LM » 24.10.2008, 20:07

Pozdravljen ¨mondeomk3¨
Moje dejanje:
Kupiš kit za sestavit (280€, priporočam ARTR, glede na to, kar še rabiš in kaj spremeniš), potrebuješ komando 2K in servo motor (komanda cca 40-50€, jaz imam dva servo motorja z oznako ˝standard servo motor BMS-660MG+HS˝ zaradi moči pri obračanju, ker so omenjene gume silikonske in zato na tepihu navaden motor ne bo obračal koles, to je 2x39€ = 78€). Za obračanje koles spredaj in zadaj potrebuješ poseben Y kabel (20€), kateri ti zamenja signal iz + na -, tako da se avtek pelje v desni ali v levi krog in ne po diagonali levo ali desno. Regulator hitrosti z motorjem za crawler modele (toplo priporočam) cena sicer res 160€, ampak vredno (imaš direkt vzvratno, kar ti prav pride, da se ti avtek ne prekucne na hrbet, če seveda pravi trenutek premakneš petelina na pištoli, ima tudi zelo močno zavoro v nevtralnem položalu), vzmeti po svojih željah glede na željeno trdoto (5 vrst - priporočam srednje mehke, sicer pa odvisno od predelave glede nižanja težišča z dodatnimi utežmi, priporočljivo zadaj trše, cca 5€ za kpl. 4 vzmeti). Seveda, v kpl. avtka imaš samo osnovo, tako da če želiš imeti zavijanje še zadaj, potem v Merkur na viču Lj., po 3mm jekleno navojno palico, zraven imaš trgovino z rostfrei jeklenimi cevmi, 6mm, tako da navojna palica paše vanjo. Malo meriš, prilagajaš, režeš in kriviš, da ti uspe kot spredaj izvesti prenos iz servota na kolesa tudi zadaj. Malo se matraš, ampak se splača. Pa še baterijo 1300mA = 25€
Recimo skupaj 620€, mene pa je prišlo skoraj 800€, ker sem kupil slabšo elektroniko, pa nisem bil prav obveščen, ampak ni mi žal.
Kupi in vozi, nimaš kaj zgubit.
LP
crawler LM
Novinec
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 23.10.2008, 22:30
Kraj: kočevje

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Off-Road.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron