Carson THOR 3.5ccm

Vse o off-road modelih ...
1/5-1/6, 1/8, 1/10, 1/16, 1/18, ...

Moderator: ShAq^

Carson THOR 3.5ccm

OdgovorNapisal/-a lynx.stig » 12.01.2010, 22:10

Evo moj prvi post na tem forumu... Sem Miha drugače in Celja, star 18 let in sem se začel ukvarjati s tem športom... Najprej sem imel REELY 1:10 Audi RS4 ki je šel 35kmh z navadnim 540 motorjem in 3600mah baterijo... Sedaj sem to prodal in sem si Carson Thor-a umislil... Spodaj so slike, samo na njih ni vseh delov ki jih dobim... Avto se ni pri meni... Bo pa kmalu... Force 21 3.5ccm motor bo na njem... Menjati pa bom moral samo servo za smer ker je skurjen... In seveda mu dati kaj za piti ker je žejen :P Zanima me pa kako je z deli za ta model če kje kaj nenamenoma razbijem... Se da v Sloveniji dobiti ali je treba iskati severno preko meje? Model bom drugače kar poceni dobil z startboxem, komando... Kor RTR samo servo nov rabim... Če ima kdo 40x20x38 velikosti servo z vsaj 7kg naj me kontaktira..

To bi bilo z moje strani vse.. Upam da mi bo ugodno na tem forumu!

L.P. Miha

SlikaSlikaSlika
SlikaSlika
lynx.stig
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 12.01.2010, 21:55
Kraj: Celje

Re: Carson THOR 3.5ccm

OdgovorNapisal/-a lynx.stig » 19.01.2010, 15:36

Evo zadeva je med živimi! Že veselo kadi po ulici :D
lynx.stig
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 12.01.2010, 21:55
Kraj: Celje

Re: Carson THOR 3.5ccm

OdgovorNapisal/-a Joker » 19.01.2010, 20:33

Lep pozdrav Miha, in dobrodošel na forumu!

Kar nekaj časa nazaj (mislmim da 2 leti) sem imel Carson Specterja, na oko vidim da je avto skoraj identičen. že takrat sem imel malo problemov z nabavo rezervnih delov. Dobilo se je, samo čakalna doba je bila kar dolga. Drugače pa je avtek kar zanimiv, sploh za spoznavanje samega modelarstva, saj je osnova pri vseh enaka! Sam sem si nabral ZELO veliko izkušenj na svojem Carsonu. Glede rezervnih delov, je najbolje da najprej sam vidiš katere stvari rade "crkavajo".
Moje lastne izkušnje:
Največja obraba je na "papirju" ki je namesto zaviralnih ploščic:
(slika)
Slika
Sprednji odbijač (ki ga ni več) z plastiko ki povezuje roki:
(slika)
Slika
Te stvari rade crkujejo za ostalo nisem imel težav. Seveda moraš šteti zraven logično obrabo vseh ostalih delov avtomobila, ki se pač izrabijo po določenem času.

Avto mi je že kar nekaj časa nazaj odslužil in je sedaj samo še "razstavni exponat" ;))
Mislim da imam nekje še nekaj rezervnih delov za ta avto, samo kolikor se spomnim so vsi deli ki so mi ostali neuporabni ker malokdaj crknejo!
Za servo mi pa sporoči če ga še potrebuješ, mogoče jaz najdem kje kakega odveč :--?
L.P.
David Jagodic
Uporabniški avatar
Joker
Član
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 09.02.2008, 19:27
Kraj: Cerklje na Gorenjskem - Lahovče

Re: Carson THOR 3.5ccm

OdgovorNapisal/-a lynx.stig » 19.01.2010, 21:05

Ima kdo kakšno idejo kaj bi to bilo... Začne mi trzati, leva ročica za gas in zavoro je sedaj krmilo in krmilo postane gas in zavora.... Ko mu namenim dva do tri udarce z uzvijačem po ohišju nekaj časa dela nato pa ista pesem... Baterije pomoj niso ker servoti vsi še zlo živahni... Pa to ma že lep čas popadke...

Pa še nekaj slik novih...



SlikaSlikaSlika
SlikaSlika

ENGINE NITRO BULL SIZE 21 / 3,5ccm
EXHAUST TYPE rear
BORE 16,27 mm
STROKE 16,75 mm
LINER ABC
CRANKSHAFT SG
CRANKCASE GM LC
CRANKCASE COLOR black
PISTON HIGH PRECISION CNC MACHINED
CARBURETOR GM SLIDE CARBURETOR
POWER OUTPUT 2,8 PS
MAX RPM 38.000

WEIGHT 460 gramm
lynx.stig
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 12.01.2010, 21:55
Kraj: Celje

Re: Carson THOR 3.5ccm

OdgovorNapisal/-a Joker » 19.01.2010, 22:10

Vidim da je na slikah avtek moker/vlažen, si ga pral ali vozil po snegu in nisi zavaroval elektrike?
Ker elektrika in voda/vlaga negresta skupaj tako da je možno da ti je prišlo nekaj kaplic v sprejemnik ali servo motorje.
Če je to to potem poizkusi dati vso elektriko v topel prostor za 1-2 dni da se osuši in sprobaj če bo stvar delovala, samo je možnost da je škoda že narejena in je oksidiralo kako notranjo vezje ali kaj podobnega.
Kot sem rekel vso elektriko daj blizu kakega radiatorja za 2 dni da se osuši in poizkusi. Če bo stvar delovala. ga pred nasljedno vožnjo v mokrem pripravi na to.
To pa narediš tako da si kupiš silikon/tekočo gumo in namažeš vse dele kjer je servo spet skupaj, da vlaga ne more priti v notranjost. Sprejemnik daj pa v vodni balonček, prav tako ti priporočam da daš baterije ki so v avtomobilčku v balonček!
Ko boš imel to posotorjeno tako kot sem ti napisal bo stvar delovala 100% tudi čez velikanske luže brez težav :-bd
Če si ga pa pral z vodo:
Pred pranjem naslednič odstrani vso elektroniko in motor, ter operi avto z vodo. Elektroniko zbrišeš z vlažno krpo in takoj s suho!
Motor lahko opereš z vodo, samo zavaruj frgazar in izhod za izpuh da ne pride voda noter. To narediš najlažje tako da postaviš 1 prst na vhod za zrak in enega na izhod za izpuh in je stvar rešena.
Tako ga jst pucam, ni pa edini način ( saj predvidevam da ni) :ympray:
Če ma kdo kako boljšo idejo za pucanje avtomobila naj piše tu ;)
L.P.
David Jagodic
Uporabniški avatar
Joker
Član
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 09.02.2008, 19:27
Kraj: Cerklje na Gorenjskem - Lahovče

Re: Carson THOR 3.5ccm

OdgovorNapisal/-a lynx.stig » 25.01.2010, 23:12

Zadevo rešil... Osušil in zavil v vrečke ter nafilal baterije ;) Dal sem tut stikalo za sprejemnik dol ker teže not tam in zalil luknjo... Tko ma baterry pack konektor ko ga po vožni odklopim pa vzamem baterije ven... perem ga pa da dam navaden velik balon čez filter in vodni balon čez izpuh... sprejemnik ter ostalo pa zavijem v vrečko... Pol pa sam polijem pa mal razmaščevalca... Pa pol spet lepo naoljim nazaj...
lynx.stig
Novinec
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 12.01.2010, 21:55
Kraj: Celje

Re: Carson THOR 3.5ccm

OdgovorNapisal/-a mitja breg » 07.05.2010, 10:44

Boljši je če kar na suho opereš avto. Zaščitiš filter in ga spihaš z kompresorjo pa malo z čopičem in to je to. 1krat letno pa nardiš generalko pa celega magari opereš.
Tk vsej jaz delam. Po mokri packi pa itak ni fajn voziti. Zaradi elektronike in lagerjev. Seveda če nimaš zavarovane elektronike.
lp
Mama ti je bojler
Uporabniški avatar
mitja breg
Novinec
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 09.04.2009, 17:25
Kraj: Dravograd


Vrni se na Off-Road.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron