Serpent 950 evropski prvak !!!

Tekmovanja, srečanja ...

Moderator: Jetforce

Serpent 950 evropski prvak !!!

OdgovorNapisal/-a SERPENT » 27.07.2003, 21:46

Massimo Fantini (Italija-Serpent 950-NovaMax) je zmagovalec evropskega prvenstva na Norveškem. V začetnih minutah sta si skupaj z Michaelom Salvenom (Nemčija-Serpent 950-NovaMega) večkrat izmenjala vodstvo, nato pa je Michael začel imeti težave s komando in je na koncu končal na 3. mestu. V finalu je bilo 5 Serpentov, če pa ne bi Mack in Domanin imela smole v polfinalih, bi jih bilo še več...
Še en dokaz, da je ta trenutek Serpent 950 najboljši avto na tržišču.

Več na: http://www.mytsn.com

lp
Jernej
Uporabniški avatar
SERPENT
Forumski veteran
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 01.12.2002, 18:14
Kraj: Nova Gorica

Re: Serpent 950 evropski prvak !!!

OdgovorNapisal/-a MANTUA » 11.08.2003, 10:28

SERPENT napisal/-a:Še en dokaz, da je ta trenutek Serpent 950 najboljši avto na tržišču.


Vidim, da zadnje čase Serpent opozarja na vse boljše rezultate, ki jih dosegajo tekmovalci z modeli Serpent. Obveščenost je seveda dobordošla in prav je da Slovenci vedo, kaj se dogaja v tujini.

Citat zgoraj pa omenja, da je Serpent najboljši avto na tržišču. Ampak najboljši za koga ? Spoštovani kolega, bi pri objavljanju rezultatov lahko še omenil, kakšni so stroški dirkanja na tekmovanjih v rangu Evropskega prvanstva, koliko od teh stroškov pokrivajo tekmovalci iz svojega žepa, koliko jih pokrivajo sponzorji, v kakšnih pogojih in na kakšnih poligonih se dogajajo tekmovanja in s tem Slovenskim tekmovalcem ponudil nekolko bolj podroben pregled nad tovrstnim dogajanjem.
Uporabniški avatar
MANTUA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 411
Pridružen: 06.01.2003, 12:33
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a SERPENT » 11.08.2003, 11:03

Citat zgoraj pa omenja, da je Serpent najboljši avto na tržišču.


Spoštovani kolega, citat ni takšen, ampak: "Še en dokaz, da je ta trenutek Serpent 950 najboljši avto na tržišču."

To pomeni, da govorim o modelu 950. Se pravi, da govorim za točno določeno kategorijo (1:8 I.C. Track). Cene so pa povsem odvisne od zmožnosti in želja tekmovalcev.
Zmogljivosti modela se seveda najbolj pokažejo na mednarodnih tekmah, kjer je izenačenost tekmovalcev.
Kar se tiče razmer v Sloveniji, pa ni potrebnih komentarjev, saj je velika večina modelov v kategorijah 1/8 C in 1/10 znamke Serpent in seveda se z njimi tudi zmaguje.

lp
Jernej
Uporabniški avatar
SERPENT
Forumski veteran
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 01.12.2002, 18:14
Kraj: Nova Gorica

BlaBla

OdgovorNapisal/-a OPELFRIK » 11.08.2003, 23:17

Zdravo,

Za modelarstvo sem se napalil zadnje 3 mesece. Vse kaj vem o tem sem prebral na spletu (0 - 24 ur srfanja ) in ob pivu slišal od MB kolegov. Prebral sem tudi cel forum naprej in nazaj.

Dajanje vas trgovcev med sabo, nimam verjetno samo jaz poln **** ali kak pač kdo to poimenuje, ampak tudi verjetno drugi.

Pogled preprostega noob modelarja.

1. Mantua ECO pokal očitno več ali manj zamira. Za leto dve ali tri še mogoče kaj dalje pa težko. Poglej rezultate 2003 sezone.

2. 1:8 IC. Prosim vas lepo kje sploh tekmovat ???? ja v Evrope že, kjer je res, da raztura Serpent. Poglej rezultate 2003 SLO sezone.

3. Torej ostane - 1:8 F1/F2. Jaz bi najverjetneje kupil Mantua vs Crono predvsem zaradi "kao" bolj zdržljive plastike, če sta že konkurenta po rezervnih delih in ostali podpori na SLO sceni enakovredna.

4. In še - 1:10. Tukaj pa bi vsekakor kupil Serpenta, verjetno impulsa, vsaj po gibanju forumskega tržišča. Rajši pa bi imel 705, ki je pač bolj nov model, pa baje manj primeren našim dirkališčem - beri po večini parkiriščem.

5. 1:10 235mm ni potrebno omenjat ker so že itaq vsi prodali pa ni več kandidatov za dirko. Poglej rezultate 2003 sezone.

Torej če človek želi "tekmovat" je po mojem najbolj primerno kupit hrošča z njim 1-2 leti dirkat in se naučit vozit. Pa še najmanj dnara stane.

Če teh ambicij nimaš, si kupi Carsona al nek podoben komplet za cca 300 € in postani kralj parkirišč.

Drugač pač kupiš nekaj iz 1:8 ali 1:10 scene in pač upaš da stvar kot TOTALN NOOB obvladaš in da bo nekdo drug plačeval tvoje napake.

To pa vsekakor ne velja za tiste, ki se rodijo najbolj pametni in mislijo kar prvo dirko zmagat in postat prvaki ali pač tiste ki serejo denar.

Trgovci, vam pa povem, da če bi se čez mejo prodajali od TOP modelov 1:10 pač Mugene ali kaj drugega bi pač v SLO zmagovali ti, ne pa Serpenti
To bo veljalo vsaj do našega vstopa v EU saj takrat nebo več vračanja davka.
Glede Mantua pa je kot ponudnik za 1:8 Rally skupino verjetno najprimerneši - beri vsaj po tradiciji, rezultatih, delih.
Da pa imajo internetno stran leto dni staro, pa je vsekakor nedopustno - milo rečeno.

Da nebo pomote je to samo moje osebno mišlenje.

LP, Vladimir Knehtl

Rajši si enega nakurite ( jointa na pluče vržite ), kot pa se tu dajete ko eni otroci, saj nismo vsi kupci slepi, gluhi, neumni in "blondinke".
manj poliješ, več spiješ
Uporabniški avatar
OPELFRIK
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 14.07.2003, 22:28
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a ELO » 12.08.2003, 07:04

Re:Opelfreak

dosti si v tem pisanju zgrešil, že v drugem poglavju neresnice pišeš, pač še ne veš vsega in verjameš napačnim ljudem!

priporočam ti udeležbo, ali pa vsaj ogled prihajajoče tekme v tolminu....

se boš lahko dosti naučil, sploh če vprašaš kakega, ki je v modelarstvu leto, dve,...

pa tudi glede posameznih kategorij ti lahko kdo kaj podrobneje razloži!

l.p.
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku

OdgovorNapisal/-a OPELFRIK » 12.08.2003, 17:01

Re : ELO

Vsekakor moj namen ni bil pisat neresnice. Vse kaj sem napisal izhaja iz zgoraj navedenih virov ( moje pridobljeno znanje - ne znanje ).

Vprašanja in dileme se pač porajajo že same po sebi.

Glede hrošča pa si mi tudi ti osebno svetoval ( med drugimi ) pred kakšne 2 meseca po GSM.

Glede 1:8 IC pa sicer, če so že kje primerne proge, pol pač nevem zakaj po prvih dveh dirkah v tej sezoni ni več tekmovalcev ( tudi 1:10 235mm ).

Sem pa pripravljen sprejet vsako "pravo" resnico, sploh če prihaja izpod peresa izkušenega in dobrega tekmovalca kot si ti. Prav zaradi tega sem te tudi poklical takrat.

Sam namen prejšnega posta je pa bil prav ta - želja po več konstruktivnih besedah.

LP, Vladimir K.
manj poliješ, več spiješ
Uporabniški avatar
OPELFRIK
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 14.07.2003, 22:28
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a ELO » 12.08.2003, 20:13

tisto kar sem ti dejal vse drži!

isto lahko prebereš tudi v mojih postih tu, predvsem v tistih kjer svetujem začetnikom.....

za določene kategorije pač nimamo dovolj tekmovalcev, eh, pa sej bo, mogoče še bolš!!

eh, sej ko se boš bolje sezannil z zadevo ti bo vse bolj jasno!

pa l.p.
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku


Vrni se na Prireditve.

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 7 gostov

cron