Po 3.Dirki za Avstrijsko DP 2013 - Wiener Neuford

Tekmovanja, srečanja ...

Moderator: Jetforce

Po 3.Dirki za Avstrijsko DP 2013 - Wiener Neuford

OdgovorNapisal/-a Jan » 01.07.2013, 19:10

3. dirka za Avstrijsko DP v Wiener Neudors je za menoj.
Imeli smo se super, vreme nam je služilo kljub rahlemu nedeljskem jutranjemu dežju, saj je kasneje posijalo sonce.
Končal sem na skupnem 4. mestu in kot 1. med mladinci, a vem da bi lahko bilo bolje.

Z Domnom sma letos napredovala, saj sma oba vozila v A finalu v zelo močni konkurenci (lani sva vozila v B finalu).

Več na.....http://jan-rc.blogspot.com/
Slike.... http://goo.gl/ZuYkO
Facebook....http://www.facebook.com/jan.popic

DSC08901_resize.JPG
DSC08901_resize.JPG (92.97 KiB) Videno 834 krat


DSC08858_resize.JPG
DSC08858_resize.JPG (102.88 KiB) Videno 834 krat
Lp Jan
Uporabniški avatar
Jan
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 08.12.2002, 15:54
Kraj: Maribor

Re: Po 3.Dirki za Avstrijsko DP 2013 - Wiener Neuford

OdgovorNapisal/-a rc schumacher » 02.07.2013, 23:50

Spet lep dirkaški vikend, ki pa se na žalost razultatsko ni izšel ravno po mojih planih.

V soboto sem uspel najti dokaj soliden set-up in sem bil po občutko dokaj hiter v primerjavi z ostalim tudi časi so bili solidni. Vendar sem pa videl, da sem na ravnin, ki je bila kar dolga bistveno počasnejši od nekaterih. Na ravnin sem izgubljal tudi po 2m. Nekateri so se vozili mimo mene kot bi jaz stal x( Probal sem tudi drugi motor in ni bilo nič bolje. Zato sem zvečer probal vse narediti, da bi pridobil nekaj na hitrositi (vse ležaje ponovno očistil in namazal, razdrl motor in vse spucal, na novo sprogramiral regulator preveril IR baterij). Pa kot se je izkazalo v nedeljo je bil ves trud več ali manj odveč saj so se nekateri še vedno vozili dobesedno okoli mene na ravninah. Kaj je bilo še posebaj moteče v finalnih vožnjah med medsebojnih bitkah za čim višji položaj.
V nedeljo, ko smo prišli na progo je seveda že standardno začelo deževati in smo morali štart prestaviti. V prvih kvalifikacijah sem se zelo mučil ob vožnji mojega modela saj je bil zelo težaven za voziti ker je bilo bistveno bolj hladno in pa manj oprijema kot prejšen dan. Zato sem naparvil eno napako in za povrh mi še enega kroga ni štelo.

Za naslednjo vožnjo sem se odločil, da grem nazaj na amortizerje z redkejšim oljem, ki so se prejšen dan izkazil za počasnješe vendar takrat pa so bistven izboljšali vodljivost mojega modela predvidevam, da predvsem zaradi nižjih temparatur. In sem se s tem uspel prebiti na 7 mesto kar je bilo solidno sem pa vedel, da lahko v finalu še napredujem za kakšno mesto.

Finala so se začela precej slabo zamene. V prvem krogu prehitevam tekmovalca pred seboj se lepo postavim na notranju stran in ga že skoraj prehitim, ko kar naenkrat prileti nekdo od zadaj v mene in mi zatakne karoseriojo za gumo. Komaj uspem priti do prvega pobiralca, da mi karoserijo popravi. Med tem sem seveda padel na zadnjo mesto in izgubil okoli 7s kar je v tako izenačeni kunkorenci seveda veliko preveč, da bi še lahko upal na soliden rezultat.


V drugem finalu sem jih spet dobil v prvih uvinkih vendar tokrat na srečo brez večje izgube časa sem pa spet pade na rep kolone od kodar sem se uspel hitro prebiti do 6 mesta in v borobi za 5. mesto spet bil izrinjen iz proge. Poskušal sem se z hitro vožnjo priključiti nazaj ostalim pa sem pri tem še sam naredil napako zato sem se odločil, da raje kar neham saj za dober rezultat nisem več imel možnosti.

Za tretje finale sem pa zelo jezen na sebe saj končno uspem priti čez prvi krog na 5. mesto in držim prključek z najhitrešim. In seveda ravno takrat sem moral za nekaj cm preveč na šikano in sem se prevrnil in je zopet dober rezultat splaval po vodi.

Jezen sem, ker sem z nekaj smole zaparvil eno izmed priložnosti za dober rezultat pa že tako imam neko resno driko samo enkrat na mesec, če slučajno ne odpade zaradi deža x( Nič bo treba spet počakati en mesec do naslednje dirke v Celovcu vmes pa upam, da uspem odvoziti čim več treningov in raznih dirk.

Lp
Slika S411ERYX
Uporabniški avatar
rc schumacher
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 225
Pridružen: 28.07.2010, 23:17
Kraj: Mozirje


Vrni se na Prireditve.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov