Gume za driftat

Vse o DRIFT-u, tehniki vožnje, novosti ...

Moderator: Jetforce

Gume za driftat

OdgovorNapisal/-a Roboionator » 14.09.2006, 07:56

Živjo mene čist inf.zanima kje v sloveniji se da dobiti drift gume,če se jih sploh da dobit!Sm bral o izolirnem traku sam to mi ni všeč.

Hvala

lp.Robi :D
Uporabniški avatar
Roboionator
Novinec
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 08.09.2006, 17:54
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a rakun » 14.09.2006, 13:49

dajo se naredit s stružnico in pvc cev.
lp sebac
sedaj sem že naš človek.opa
Uporabniški avatar
rakun
Naš človek :)
 
Prispevkov: 125
Pridružen: 28.06.2006, 12:32
Kraj: Mozirje

OdgovorNapisal/-a rcdriftac » 14.09.2006, 23:14

rakun ne iz pvc cevi ampak iz plastičnega polnega profila se postruži
znotraj in od zunaj na standardne mere gume ter se prilepi in od znotraj privijači z majhnim vijakom ker drugače hitro dol padejo.

to ti lahko naredi vsak ki ima stružnico seveda potrebuješ še 4 kose starih platišč.
Uporabniški avatar
rcdriftac
Član
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 13.09.2006, 14:41
Kraj: Nizka

OdgovorNapisal/-a klauzz » 25.09.2006, 13:59

Takole delamo pa mi:

PVC se ob driftanju obrablja in imaš poln avto prahu od cevi - poleg tega niso bogve kaj trpežne.

Prava rešitev - in po mnenju nekaterih insiderjev iz daljnega vzhoda boljša od kupljenih drift gum (seveda pa 10x cenejša) - je PEHD (polietilen high density - visoke gostote) - v bistvu nas sama formulacija ne zanima, važno je to, da se ta material v primerjavi s PVC (polivinilklorid) praktično ne obrablja, razen če ne voziš res po "ostri" podlagi in ne pušča prahu po avtomobilu.
Ena varianta je, da kupiš polno palico in potem drejaš ven.
Ampak zakaj?
PEHD cevi z zunanjim fi 63 mm in notranjim 51,4 mm (zunanji fi feltne je 52 mm) se uporabljajo pri izvedbah vodovodnih in plinskih instalacij. Pri nas stvar prodaja Minerva iz žalca. Pomembno je, da vzameš cevi ki so v palicah in ne v kolutu, zaradi same centričnosti. Ker pa seveda ne boš kupoval 6 metrske palice, ob priliki obiščeš njihovo ind. prodajalno v Žalcu in si najdeš kak kos.
m te pride okrog 350 SIT (iz 15 cm pa dobiš en set gum... ...ok - plastik :D )

Kot sem že povedal se PEHD ne obrablja, ampak ga podlaga nekako "stolče" - dobi teksturo in potem traja, in traja,....
Prve gume na ta način sem naredil v začetku avgusta - z njimi sem driftal zelo pogosto in se jim danes - konec septembra ne pozna praktično nič - le lepe niso več tako kot tisti prvi dan ko jih daš gor.

Druga prednost tega materiala pred PVC je da je malo manj drsi. Ampak le za odtenek. Obstajajo sicer dve vrsti tega PEHD-ja za široko potrošnjo: vodovod (modre črte) in plinovod (rumene črte) - plinovodska mora zdržati večji pritisk - trenutno imam doma material od plinovodske. In pa seveda - PEHD je črn, PVC pa bel ali pa v najboljšem primeru siv - pa še dimenzije niso tako "idealne" kot pri PEHD.
Resda so po obodu PEHD-ja 4 črte - rumene ali modre - vendar jih s stružnico samo narahlo posnamemo in že jih ni več (za kak centl pač zmanjšamo fi, vendar še vedno ustrezajo dimeziji dejanske 1/10 gume)

Moje izkušnje v vožnji: Kot prvo - say goodbye to traction! - kakor tudi pri dejanskem driftanju - so hitrosti kar precej nižje kot pri dirkanju. Avtoobil se da izredno lepo kontrolirat. Drift asist? Pozabite! Po dveh dneh driftanja bi ugotovili, da vas samo ovira - sicer ga nisem še nikoli poskusil, ampak ga sploh ne pogrešam. Nočem da nek "device" dela z mojim avtom nekaj kontra. Po petih spraznjenih packih ne boste čutili nobene potrebe po kaki napravici. Le obupat ne. In... ...bt the way... ...en pack pri driftu zdrži pol ure+.
V glavnem čudovita kontrola - izogibajte se la kakšnim površinam z peskom ali anomalijam kot so kanali, rešetke, ipd,... ...če pridriftaš čez postrani s trdimi gumami to sploh ne deluje dobro na vaš avto. Idealka - nov fin asfalt. Prostora se ne rabi toliko kot za dirkat - 10 x 10 m je več kot dovolj za začetek.
Najprej se je treba navadit avto kontrolirat pri nizkih hitrostih - vadite okoli stožcev ipd., šele nato ste zreli za kake high speed drifte. Ne pretiravat s gasom - nežno!
Spoznali boste, da je v driftu potrebno razmišljat vsaj dva ovinka naprej, kako postavit avto, da bo prav obrnjen, kdaj dat gas - vse gre sicer bolj počasi, kar pa še ne pomeni da je enostavno - odpeljat en ovinek ja - kaj pa celo progo? :twisted:

V glavnem - zdaj sem spisal cel roman...

Za kateri material se boste odločili in kako boste driftali je itak vaša stvar.
Jaz sem tule spisal le svoje izkušnje.

Pa lep pozdrav - I'm driftin' away!
If there's a WHEEL - there's a way!
klauzz
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 14.07.2006, 17:51
Kraj: Velenje

drift gume

OdgovorNapisal/-a modridirkac » 25.09.2006, 15:07

Zdravo,

berem zanimive rešitve. No če bi koga zanimalo zastopamo pri nas znamko Yokomo, ki je world No. 1 v Drift avtkih.

Drift gume ZR-DR01
DRIFT 01 Tires w/ Rings
Double Drift Ring Version
Super Drift tires for superior drift distances and angles
1 kpl 2760 sit z ddv

rezervni obročki ZR-DRP
Spare Drift Rings for ZR-DR01 Tires
Double Drift Ring Version
1 kpl 1320 sit z ddv

vec na http://www.yokomo.com

lp
ljubitelj dobrih in lepih vozil :)
spletna avtomodelarska trgovina in podpora RC Cars
http://www.bolha.com/trgovina/mihadeb/
miha@debevc.si
Uporabniški avatar
modridirkac
Novinec
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 19.09.2006, 16:54
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a svizolino » 25.09.2006, 19:29

Kje točno pa imate to trgovino z drift avtki?
LP
Uporabniški avatar
svizolino
Član
 
Prispevkov: 57
Pridružen: 21.09.2006, 13:44
Kraj: Mozirje

drift gume

OdgovorNapisal/-a modridirkac » 26.09.2006, 08:31

Na Bolhi imamo samo osnovno ponudbo, ponudbo bomo dopolnjevali. Večina programa za Drift-arje je na voljo. Vec o produktih pa si lahko ogledate na http://www.yokomo.com. Pošljite mi povpraševanje in se vam odzovemo takoj,...

lp
ljubitelj dobrih in lepih vozil :)
spletna avtomodelarska trgovina in podpora RC Cars
http://www.bolha.com/trgovina/mihadeb/
miha@debevc.si
Uporabniški avatar
modridirkac
Novinec
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 19.09.2006, 16:54
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a C,Mario » 27.09.2006, 16:14

Mene pa zanima če bote mogoče dobili karoserije proizvajalva Yokomo ker vem da izdeluje ta proizvajalec tudi Mazdo RX-7 pa Nissan Silvio S15.
Pa cena bi me tudi zanimala.

lp. C'Mario
Zakaj bi furo ju3 če lahko že dnes razbijem =)
Uporabniški avatar
C,Mario
Naš človek :)
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 27.08.2006, 21:45
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a rcdriftac » 28.09.2006, 12:09

za Mazdo rx7 in Nisana Silvijo gt ima HPI samo kdo to prodaja ????

tu je link od HPI bodies
http://www.hpiracing.com/index2.htm
Uporabniški avatar
rcdriftac
Član
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 13.09.2006, 14:41
Kraj: Nizka

karoserije

OdgovorNapisal/-a modridirkac » 28.09.2006, 12:43

Pri nas dobite lahko vse Protoform/Proline karoserije, ki so praviloma tudi cenejše. Kar se pa tiče dobavljivosti HPI artiklov je v Sloveniji velik problem,...
lp
ljubitelj dobrih in lepih vozil :)
spletna avtomodelarska trgovina in podpora RC Cars
http://www.bolha.com/trgovina/mihadeb/
miha@debevc.si
Uporabniški avatar
modridirkac
Novinec
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 19.09.2006, 16:54
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a grilnet » 28.09.2006, 13:46

Vse Yokomo proizvode se da dobiti v sloveniji (pri meni kot distributerju-prodajalcu), vendar teh gum še nisem imel na zalogi. Če te zares interesira ti lahko preverim točno ceno in pa dobavni rok.


Lahko mi pišeš na mail: rcgril@fiat-gril.si ali PM



LP Aljoša Gril - R/C Gril
Uporabniški avatar
grilnet
Forumski veteran
 
Prispevkov: 716
Pridružen: 22.11.2002, 17:06
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a nitro-s » 31.10.2006, 21:44

Gume. :wink:

Slika
LP Stanko

GSM: 070 688-446 ___ E-MAIL: stanislav.kokol@triera.net

XRAY X4 2024 Stock - XRAY X12 2018 - BURI 2.2
Tamiya TT-02 - Tamiya TT-02R 21.5T
SANWA M17
Uporabniški avatar
nitro-s
____________________
____________________
 
Prispevkov: 3301
Pridružen: 15.11.2002, 01:30
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Čur » 31.10.2006, 22:49

Rad bi videl driftarje na delu!
Uporabniški avatar
Čur
Stara sablja
 
Prispevkov: 1062
Pridružen: 11.11.2002, 21:39
Kraj: Novo mesto


Vrni se na Drift.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron