Problem z motorjem

Vprašanja in odgovori za začetnike ......

Moderatorji: nitro-s, Lojz

Problem z motorjem

OdgovorNapisal/-a mitja breg » 30.03.2010, 14:13

Imam 4,76 ccm Force na svojem carson thor truggy-jo. Motor je star cca. dve leti. In imam takšen problem da mi motor takoj vgasne ko ga bolj obremenim. Probal sem že vse mogoče pa mi ga še ni uspelo nastaviti. Avto ima vredo štantgas tudi vredo pospeši pa vendarle če držim gas do konca mi takoj vgasne. Ka bi to lahko bilo. Kaj je narobe?
Mama ti je bojler
Uporabniški avatar
mitja breg
Novinec
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 09.04.2009, 17:25
Kraj: Dravograd

Re: Problem z motorjem

OdgovorNapisal/-a Lojz » 30.03.2010, 14:57

Če ti motor vgasne pri polnem gasu (obratih) je možno, da imaš prerevno mešanco (zgornja igla preveč zaprta). V takem primeru v visokih turah motorju primanjkuje goriva in če nima kaj zgorevati pač vgasne. To je mega slabo, ker je takrat mazanje praktično nula in to pri maksimalnih obratih.

Druga možnost je, da imaš nekje na motorju ''luknjo'' oz. ti nekje na kakšnem tesnilu vleče zrak, glede na to, da je motor star dve leti. Ko motor normalno deluje je v njemu podtlak manjši kot pa, ko polno odpreš uplinjač in se polno zavrti. Takrat ti lahko potegne zrak tudi skozi kako poškodovano tesnilo ali sprednji ležaj in ti to povzroča težavo.

To sta samo dva od možnih vzrokov, glede na to kaj si opisal. Drugače pa je zadevo potrebno pogledat v živo.

LPL
Xray-REDS-Sanwa
Uporabniški avatar
Lojz
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1120
Pridružen: 04.01.2007, 09:17
Kraj: Maribor


Vrni se na Pomoč začetnikom.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron