Slot Car steza v Mariboru!

Kaj je novega?

Moderator: FASTLANE

Slot Car steza v Mariboru!

OdgovorNapisal/-a JC Borcy » 29.03.2011, 12:26

FASTLANE napisal/-a:Pozdravljeni,

z veseljem vam sporočam, da se bo v kratkem v Mariboru začela graditi Slot Car proga proizvajalca Ninco v merilu 1/32.
Proga bo štiripasovna in bo merila v dolžino dobrih 30m.

Slika

Naj omenim da je bilo potrebno kar nekaj ur dela in razmišljanja da so vsi štirje pasovi enako dolgi, hkrati pa poskrbeti da bo proga ostala atraktivna ter zanimiva za vožnjo.
Prostor v katerem se bo postavila steza se nahaja v kleti in metri 40qm.
Predvideno je tudi da pride v hodniku en mali sprejmni šank s pijačo.
Pred samim postavljanjem proge bo žal prostor v katerem se bo nahajala proga potrebno še malce olepšat.
Kar pomeni da je potrebno še vse prebeliti, položiti ploščice po tleh, urediti čim boljšo razsvetljavo ter še marsikaj.

Slika

Slika

Slika

Predvidena otvoritev proge je načrtovana nekje avgusta tega leta, na katero boste vsi vljudno vabljeni.
O napredovanju projekta Vas bom obveščal na forumu :)

Lp. Dali Pompe


Tudi z veseljem Vas lahko obvestim da je po novem možno v Mariboru naročiti Ninco proizvode pri RC-HOBI.

RC-HOBI, Dali Pompe, S.P.
Ul. Pohorskega bataljona 33
2000 Maribor
GSM: 031 / 382 949
e-mail: rchobi.pompe@gmail.com
http://www.rc-hobi.com

Uporabniški avatar
JC Borcy
____________________
____________________
 
Prispevkov: 1201
Pridružen: 10.07.2004, 04:08
Kraj: Maribor

Re: Slot Car steza v Mariboru!

OdgovorNapisal/-a FASTLANE » 03.10.2011, 10:17

Kar nekaj časa je že minilo in tudi ogromno sem že naredil.
Ampak kod prvo bi rad začel moj projekt pripovedovati od začetka.

Že lansko leto mi je prišla ideja o gradnji ena velike Slotcar steze. Ogromno mojih starih in novih strank ima željo z modeli tekmovat, kar pa ni tako enostavno če financ ni.
V modelarstvu je potrebno kar nekaj denarja v roke vzet, da lahko sploh začneš vozit tekmovalno in še več če želiš biti med prvimi.
Marsikateremu začetniku tudi dela izpeljava ovinka težave in koordinacija na stezi, kar lahko hitro do nezadovoljstva in prenehanje hobija vodi.
Pri Slotu je to malo drugače :D
Avtomobili so ugodni in zato si jih lahko bolj enostavno privoščiš. In zakaj bi samo enega imel, če pa so tako lepi in vsaki model ima svojo karakteristiko. :ymdaydream:
Pri Slot avtomobilih je začetek dosti bolj enostaven in cenejši. Ne rabiš dosti orodja in časa da bi lahko ta hobi izvajal - avto vzdrževal.

Tako zdaj veste kako se je moja ideja rodila. In naključno temu tudi se je projekt začel. \:D/

Kod prvo je bilo potrebno načrt narisat za stezo, kar se je izkazalo za zelo zahtevno. Po obisku Slot kluba v Velenju sem moral na žalost ugotoviti, da moji prvi načrti steze ni so primerni za tekmovanje in na sploh za pravi adrenalin na stezi. In seveda je po teh izkušnjah bilo potrebno novi načrt za stezo narisat, kateri bi bil na nivoju.
Pri načrtovanju sem upošteval, kar je bilo najbolj zahtevno da so vsi žlebi enako dolgi. Zelo važno se mi je tudi zdelo, da je steza čim daljša, čim več ravnic in zanimiva.

Slika

Ker so nekateri pokazali zelo veliko zanimanje, se je še pred začetkom urejanje prostora za veliko stezo in njena gradnja, uredila in opremila dva druga manjša prostora, v katerih je možno slotat in se družit. In tako je nastala kod prvo mala Slotcar steza, katera bo obstajala dokler ne bo velika zgrajena.

Slika

Slika

Dva meseca dela in kar nekaj denarja mi je vzela mala Slotcar steza in je postal skrajni čas da se začne prostor urejat za veliko stezo. Stene prostora so bile pokitane, ampak še ne pobrušene, da sploh raje ne omenjam čistočo prostora in oken ( kar nekaj let ni bilo čiščeno )
Oooovajaaaaaa !!!
Ja nič !!! Začet je bilo treba.
Kod prvo sem je spravil kompletni prostor spraznit in očistit. Po brušenju in barvanju je bil prostor v osnovnem gotov.
Zdaj je sledila odločitev koliko neonk in kam jih namestit. Ker bo jo Slot avtomobili dosegali hitrost od 35 km/h do 40 km/h, je potrebna dobra osvetlitev in enako časno ne nastane občutek da si v kleti. Z desetimi 36W neonkami je bil ta problem rešen.
Hmmm ???!!!
Saj so bele stene in strop lepo videt, ampak zgleda dolgočasno in ne da ja prijetnega vzdušja. In na to sem se odločil prostor z leseno vizualno oplemeniti in ustvarit prijetno domače vzdušje.

Slika

Slika

Slika

Kod naslednje je bilo potrebno narisat načet za mizo, na kateri bo celotna steza stala in jo zgradit. Za stabilnost mize skrbijo 94mm trami kod noge, katere so z 16mm MDF deskami povezane. Seveda je bilo potrebno celotno podnožje, vizualno z prostorom uskladit in z lazuro prebarvat.

Slika

Slika

Za mizno ploščo sem izbral 18mm surovo iverico, katera se je že pri mali Slotcar stezi kod primerna izkazala.

Slika

Slika

In zdaj končno se bo začela steza sestavljat.
Ampak ker je dolžina te steze 31,90 metrov ( štiri žlebna ) in je namenjena tekmovanjem, je potrebno za solidno napajanje po celi stezi poskrbet, kar je seveda z ogromno dela povezano.
Stezo sem razdelil v segmente, elelmenti steze se bo jo z kablom povezali in vsaki segment se bo priključil na centralni vod. Na takšen način je zagotovljeno da bo konstantno napajanje po celi dolžini steze. ( 800 kratkih kablov , 1600 luknjic v elemente zvrtat in 1600 spajkat ) x_x

Slika

Slika

Za nočni modus ( voznja po temi ) sem pa imel eno lepo ideljo, katera pa še ena mala skrivnost ostane. ;))

Nadaljevanje sledi . . . . .
Uporabniški avatar
FASTLANE
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 588
Pridružen: 26.12.2005, 02:09
Kraj: Maribor

Re: Slot Car steza v Mariboru!

OdgovorNapisal/-a miha25 » 04.10.2011, 22:46

Čestitam! Zgleda noro. Vrjamem da res velik dela pa tut sredstev vloženo not, Bravo.
Janez MEDJA,
TOPSPEED racing team
041 723 824 po 13 uri
Janez_medja@yahoo.com
http://topspeed.si
miha25
Forumski veteran
 
Prispevkov: 723
Pridružen: 21.09.2004, 02:13
Kraj: nč več Jesenice, BOHINJ je moj domek!

Re: Slot Car steza v Mariboru!

OdgovorNapisal/-a nitro-s » 05.10.2011, 00:17

Ja Dali veliko je tudi dela. ;)

Bo pa zgledala super ta proga in prostor. :thumbup:

Kdaj predvidevaš otvoritveno dirko na tej progi. :--?
LP Stanko

GSM: 070 688-446 ___ E-MAIL: stanislav.kokol@triera.net

XRAY X4 2024 Stock - XRAY X12 2018 - BURI 2.2
Tamiya TT-02 - Tamiya TT-02R 21.5T
SANWA M17
Uporabniški avatar
nitro-s
____________________
____________________
 
Prispevkov: 3301
Pridružen: 15.11.2002, 01:30
Kraj: Maribor

Re: Slot Car steza v Mariboru!

OdgovorNapisal/-a FASTLANE » 05.10.2011, 10:08

Steza bo še to leto za uporabo končana. Naslednje leto pa se bo po celi stezi naredila pokrajina - maketa.
Stanko saj me poznaš. Jaz delam stezo na nivoju in to traja. ;)) ;))

Moram pa javno tu pohvaliti Sanislava Kokola. On je poskrbel ( poiskal, izbral , lotal in v osnovi pripravil kompletni merilni sistem ) :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
Merilni sistem je fenomenalen :-bd :-bd :-bd
Bravo in hvala Stane :-bd :-bd :-bd
Uporabniški avatar
FASTLANE
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 588
Pridružen: 26.12.2005, 02:09
Kraj: Maribor

Re: Slot Car steza v Mariboru!

OdgovorNapisal/-a FacPrime » 05.11.2011, 12:34

Čestitke in še pozdrav iz Primorske. Steza res zgleda lepo in očitno je bilo vloženega v njo kar dosti dela (glede elektrike mogoče celo preveč, saj se je pokazalo, da je potrebno električne preklope na cca. 3 metre, ker ima Ninco kar OK prevodnost, je pa tako res še boljše). Kateri sistem ste uporabili za merjenje časa? Ali ima tudi avtomatično prekinitev toka na stezo? Mimogrede glede enakosti dolžine stez: V praksi se je pokazalo, da to ni problem, saj se prave tekme vozijo na vseh stezah in se tako vsak tekmovalec vozi po vsaki stezi, pa tudi radiji ovinkov naredijo svoje in se skozi R1 vozi dosti počasneje kot skozi R2 in zato so časi na različnih stezah kljub enaki dolžini ponavadi precej različni.
Upam, da se tudi kmalu kaj vidimo,
LP iz Kopra,
Matevž
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
www.m-aleja.net
Uporabniški avatar
FacPrime
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 05.11.2011, 12:05
Kraj: Koper

Re: Slot Car steza v Mariboru!

OdgovorNapisal/-a FASTLANE » 06.11.2011, 13:56

Pozdravljen Matevž in dobrodošel na našem Avtomodelarskem forumu. :-h
Pri urejanju prostora, načtrovanju steze in gradnji steze, sem upošteval različne faktorje. Moja steza bo nameljena tekmovanju in vse mora 100% delovat.
Res je da to kr nekaj denarja stane, še posebej če se dela na nekem niviju. Ampak se dolgoročno splača, ker imaš potem mir in zaneslivost.
Časomerilni sistem, kateri se bo uporabljal, pa je od Joes Light and Time
http://www.light-and-time.de/index.php?id=225

Lp. Dali Pompe
Uporabniški avatar
FASTLANE
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 588
Pridružen: 26.12.2005, 02:09
Kraj: Maribor

Re: Slot Car steza v Mariboru!

OdgovorNapisal/-a FacPrime » 07.11.2011, 11:33

Ciao!
Res je, da na ta način potem vse dela bolj zanesljivo. Vašega merjenja časov ne poznam, pomembno zaradi tekem je, da ti kotrolira tudi napajanje na stezi (ko se izteče čas, mora izključiti stezo). Sem pa včeraj govoril s Paolom Daprettom v Trstu (http://dpslot.interfree.it/home.htm, http://www.italiaslot.com/modules.php?name=News&file=article&sid=3703) in prideva na otvoritev k vam :).
LP,
MM
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
www.m-aleja.net
Uporabniški avatar
FacPrime
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 05.11.2011, 12:05
Kraj: Koper

Re: Slot Car steza v Mariboru!

OdgovorNapisal/-a FASTLANE » 07.11.2011, 12:00

Matevž to bi me zelo razveselilo in sta srčno bobrodošla :-bd :ymhug:
Če sem iskren ni sem se še tako natančno obadal z časomerilnim sistemom - programom katerega nameravam uporabit.
Vem da se da dirke vozit na čas ali ali število krogov. In tudi po odvožem se napajanje na tistem žlebu napajnje izklopi.
Mi tukaj v Mariboru smo šele na začetku, kaj se slotcar recinga tiče. Ampak od gdaj sem jaz slotanje v Maribor pripeljal, kr pridno napredujemo.
Če prav imam zdaj bol malo časa, za gradnjo svoje steze, upam da bo še to leto odtvoritev.

Lp. Dali
Uporabniški avatar
FASTLANE
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 588
Pridružen: 26.12.2005, 02:09
Kraj: Maribor

Re: Slot Car steza v Mariboru!

OdgovorNapisal/-a nitro-s » 13.11.2011, 19:00

Program vsakemu tekmovalcu posebaj izklopi tok, ko se dirka konča.

Sem testiral (izdelal) elektroniko in program (Light & Time). ;)
LP Stanko

GSM: 070 688-446 ___ E-MAIL: stanislav.kokol@triera.net

XRAY X4 2024 Stock - XRAY X12 2018 - BURI 2.2
Tamiya TT-02 - Tamiya TT-02R 21.5T
SANWA M17
Uporabniški avatar
nitro-s
____________________
____________________
 
Prispevkov: 3301
Pridružen: 15.11.2002, 01:30
Kraj: Maribor

Re: Slot Car steza v Mariboru!

OdgovorNapisal/-a FASTLANE » 13.12.2011, 21:43

Kr nekaj časa je že minilo, ko sem na zadje objavil napredek gradnje Slot Car steze.
Ogromno časa je šlo za lotanje na elementih, ampak zdaj bo napetost po celotni stezi zagotovljena :-bd
Tudi tepih je že zalepljen na mizo, kateri služi namenu da elementi ne ropotajo po mizi, ko Slot avtomobili divjajo po stezi.
In tudi steza je že do dviga in stusta sestavljna z obrabami. #:-s
Ogromo dela je že za mano in ogromno dela je še pred mano, ampak zadeva se premika in napredki so vidni :ymdaydream:
Žal, kakor je bilo načrtovano, to leto steza ne bo končana ::( :((
Ampak za to bo na nivoju in truda vredna. B-)

Slika

Slika

Lp. Dali Pompe
Uporabniški avatar
FASTLANE
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 588
Pridružen: 26.12.2005, 02:09
Kraj: Maribor

Re: Slot Car steza v Mariboru!

OdgovorNapisal/-a FASTLANE » 16.01.2012, 13:14

Tako B-) most je v osnovi narejen. Na slikah je vidno da je ovinek konec najdaljše ravnine lahko dvignjen za boljši oprijem.
Ta ovinek že ima svoje ime "OVINEK HEROJEV" ;))

Slika

Slika

Slika

Ker me je fiberc tako matral, sem provizorično naredil napajanje na en žleb. Ufff !!! Pa da vidimo :-B

NOOOOORRRRROOOO !!!! =p~ =p~ =p~ \m/ \m/ \m/

Že po prvih počasnih krogih sem bil dotalno navdušen. Kombinacije ovinkov in ravnin so fenomenalno usklajene. :ymparty:
Eno uro sem vozil in spoh ni sem vedel gdaj in kako je tako hitro čas minil @-)
Tako navdušenci Slotcar Racinga obetajo se Vam napeti boji na tej stezi B-) B-) B-)

Lp. Dali Pompe
Uporabniški avatar
FASTLANE
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 588
Pridružen: 26.12.2005, 02:09
Kraj: Maribor

Re: Slot Car steza v Mariboru!

OdgovorNapisal/-a FASTLANE » 16.04.2012, 20:17

Končno so priključki za na stezo narejeni. \:D/
- trije možni načini se na stezo priključit
- vsaki voznik posamezno lahko odloča, če želi voziti z plus ali minus regulacijo

Slika

Slika

Osnova za nočni modus je tudi že namontirana. Več barni LEDji pod mizo B-).

Slika
Uporabniški avatar
FASTLANE
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 588
Pridružen: 26.12.2005, 02:09
Kraj: Maribor

Re: Slot Car steza v Mariboru!

OdgovorNapisal/-a FacPrime » 19.04.2012, 19:11

Lepo! Zdaj cakamo se otvoritev :).
LP, MM
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
www.m-aleja.net
Uporabniški avatar
FacPrime
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 05.11.2011, 12:05
Kraj: Koper

Re: Slot Car steza v Mariboru!

OdgovorNapisal/-a FASTLANE » 20.04.2012, 15:41

Načrtovana odvoritev bo nekje septembra. Ampak se bo dalo že prej stazo spobat.
Momentalno dela dekoracijo steze.
Ko bo tako daleč ste vsi vljudno vabljeni.

Lp. Dali
Uporabniški avatar
FASTLANE
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 588
Pridružen: 26.12.2005, 02:09
Kraj: Maribor

Re: Slot Car steza v Mariboru!

OdgovorNapisal/-a FASTLANE » 23.04.2012, 10:18

Nekaj malega se je zopet na stezi naredilo.

Slika

Slika

Lp. Dali Pompe
Uporabniški avatar
FASTLANE
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 588
Pridružen: 26.12.2005, 02:09
Kraj: Maribor

Re: Slot Car steza v Mariboru!

OdgovorNapisal/-a FASTLANE » 16.05.2012, 19:00

Zaščtitne obrobe okoli mize so končno zmontirane, zelenice so končane in tudi celotni merilni sistem je že vgrajen in deluje.

Slika

Slika

Slika

Slika

Lp. Dali Pompe
Uporabniški avatar
FASTLANE
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 588
Pridružen: 26.12.2005, 02:09
Kraj: Maribor

Re: Slot Car steza v Mariboru!

OdgovorNapisal/-a miha25 » 01.06.2012, 23:39

Fascinantno! Zadeva katero se splača jet pogledat tudi iz druge strani Slovenije... BRAVO... Vrjetn boš mel tudi kake dirke...
Janez MEDJA,
TOPSPEED racing team
041 723 824 po 13 uri
Janez_medja@yahoo.com
http://topspeed.si
miha25
Forumski veteran
 
Prispevkov: 723
Pridružen: 21.09.2004, 02:13
Kraj: nč več Jesenice, BOHINJ je moj domek!

Re: Slot Car steza v Mariboru!

OdgovorNapisal/-a FASTLANE » 02.06.2012, 10:34

Pozdravljen Janez :-h
Seveda da bo jo dirke. Momentalno vozino samo ob sobotah od 18h do 21h. In tudi če nimaš opreme - avtomobila dobiš prvič za provat avto in ročni regulator hitrosti na razpolago.
Splače se priti provat pogledat.

Lp. Dali Pompe
Uporabniški avatar
FASTLANE
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 588
Pridružen: 26.12.2005, 02:09
Kraj: Maribor

Re: Slot Car steza v Mariboru!

OdgovorNapisal/-a FASTLANE » 10.09.2012, 22:16

Pozdravljeni navdušenci Slotcar Racinga !!!

RC-HOBI Slotcar Speedway je pripravljen na otvoritev, katera bo 06.10.2012 ob 12h do ???
Vljudno so vabljeni vsi ljubitelji Slotcar Racinga in tisti kateri bi želi ta lepi hobi spoznati.
Vse ostale podrobnosti o dogajanju na stezi, si lahko preberete na : www.slotcar.si

Lp. Dali Pompe
Uporabniški avatar
FASTLANE
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 588
Pridružen: 26.12.2005, 02:09
Kraj: Maribor


Vrni se na Novosti...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron