Schumacher Mi4cx

Vse o modelih na elektro pogon ...

Moderator: Scythe

Schumacher Mi4cx

OdgovorNapisal/-a rc schumacher » 14.12.2011, 16:37

Tako predstavil vam bom moj novi model Schumacher Mi4cx. S katerim se nas bo letos v Sloveniji boril kar nekaj tekmovalcev ;)

Včeraj je avto prispel zraven sem dobil še kar nekaj rezervnih delov ter tunig delov.
Slika

Potem sem se odločil avto razdreti in vse očistit ter podmazati.

Ko sem začel sestavljati avto sem bil s kar nekaj možnostim pozitivno presenečen. Še posebaj se mi dopade, da je možno okoli obračati glavni zobnik in jermena. Ker je motor priterjen samo z objemko (ga odlično drži) je lahko postavljen bolj proti središčo. Več pokaže slika. Slika
Slika

Še ena slika kako se je vse skupaj začelo sestavljati nazaj ::)
Slika

Na sliki se vidi kako je dodatno postružena objemka motorja za boljšo hlajenje. Opcijsko je tudi aluminijasti center puly.

Spredaj pa je zamenjan steringa za.
Slika

Zamenjano je tudi sprednji most amortizerjev na katerem je dodatni nosilec karoserije. Tako je karosa boljše pritrjena ter je zato bolj stabilna.
Slika

Toliko za enkrat.

Lp
Slika S411ERYX
Uporabniški avatar
rc schumacher
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 225
Pridružen: 28.07.2010, 23:17
Kraj: Mozirje

Re: Schumacher Mi4cx

OdgovorNapisal/-a mihah » 02.01.2012, 12:50

No, še moj Šumi na kratko. Kupil sem ga preko Ebaya pri dokaj priznanem tekmovalcu. Ima "2012 specifikacije" - t.j. daljšo zgornjo ploščo. Sicer pa je bolj ali manj enak kot ga ima Domen.

Glavna modifikacije je pomik servota proti centru saj je tako podvozje dosti bolj uravnoteženo.

Specifikacije so narejene predvsem za zimske tekme v Trstu - klik! , pri nas pa za modified.


MI4CX spredaj fix, zadaj zobniški dif, razmerje za začetek 16/85, potem pa gremo na dol.
Motor LRP X12 10.5 T z 27,5 stopinjskim insertom
Regler Hobbywing Xerun 60A z najnovejšim 930stock firmwarom (V1.64) - osnovni setup za X12 povzet iz tematike na R/C TECH
Aku GensAce 5000 40C Hardcase
Servo Savox 1258TG
Sprejemnik FrSky TFR4
Komanda Futaba 3PM 2,4GHz

Masa - okoli 1420 g s karoserijo Blitz S5


Slika
Slika
Slika
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

Re: Schumacher Mi4cx

OdgovorNapisal/-a rc schumacher » 02.01.2012, 20:22

Super zgleda tole :) Moje je tudi počasi gotov bom objavil slike. Manka mi še elektronika, ki pa še nebo prav kamlu x(

Drugače pa Miha ostalo sem ti tako že več ali manj povedal le z prestavnim 85/16 si malo falil. To bo končno prestavno okoli 9.5 kar je še za open previsoko kaj šele za stock. Tamali zobnik daj okoli 24 za tvoj set up potem pa spreminja po potrebi 16 je pa sigurno premalo ::) Drugače se pa kar lepo povečuje schumacher team Slovenija.

Lp
Slika S411ERYX
Uporabniški avatar
rc schumacher
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 225
Pridružen: 28.07.2010, 23:17
Kraj: Mozirje

Re: Schumacher Mi4cx

OdgovorNapisal/-a mihah » 02.01.2012, 22:52

Glede prestavnega razmerja je tako, da sem se ravnal po tem kar sem dobil za informacijo od voznikov na progi. Na X12 10.5T se je obneslo razmerje 9.1. Ne smeš pozabiti, da je tu boost + turbo in se lahko veselo navije do skupno nekje 60 stopinj. No, imam pa seveda zobnike in se bomo malo poigrali.
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

Re: Schumacher Mi4cx

OdgovorNapisal/-a rc schumacher » 04.01.2012, 13:23

Slike mojega končanega Schumacherja mi 4CX B-) B-) B-)

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Ze enkrat tunig:
-alu nosilci rok
-twin point stering
-alu puly
-zadaj gear dif
-zadnje polosovine
-alu nosilec servota
-2.5mm soft weave šasija
-ter nekaj malega home made :)

Verjetno bom nabavil še gear dif za spredaj in pa držalo za baterije sem se že naveličal jih vsakič znova lepiti.
Aja pa še nekaj alu vijakov potem bo pa avto točno tak kot sem si ga želel :mrgreen:

Elektronika bo pa :
SAVOX SC-1257TG
Futaba 603fs
Speed passion cirtix stock club race esc
Speed pssion 13.5
Gens ace 5000MAH 40C

To bo moje orožje za prihajajoči Mair cup 2012 in pa Avstrjisko državno ;)

Lp
Slika S411ERYX
Uporabniški avatar
rc schumacher
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 225
Pridružen: 28.07.2010, 23:17
Kraj: Mozirje

Re: Schumacher Mi4cx

OdgovorNapisal/-a mihah » 24.01.2012, 19:03

Preteklo nedeljo sem se udeležil prijateljske tekme v Trstu.

Moram reči, da sem z modelom zelo zadovoljen. :-bd Še enkrat bi se rad zahvalil Luki za pence in struženje na mestu :-)

Sam model - podvozje Mi4CX:
Znižal sem na ca 4 - 4.5 mm. Vse ostalo do zadnje finalne vožnje sem pustil nedotaknjeno. Kvalifikacije sem začel sproščeno, vendar sem skušal stopnjevati ritem. Žal neuspešno, model je postajal nestabilen. Glede na to, da je imel 1. lastnik vedno malo podkrmarjen model je bilo logično, da je imel sprednje gume skoraj vzporedno. Nato pa sem jih pred zadnjim finalom dal malo na ven - boom, takoj sem peljal "kot šampion" in z lahkoto naredil 26 krogov. Glede pregovorne vzdržljivosti - res model je trd kot "tank". V 2.finalu sem skoraj čelno nabasal na nasproti vozeč model, molto spectaculare počlo in šlo po zraku. Hah, pobiralec je samo nazaj nataknil sneti krogelni zglob na prvi roki in ajde dalje! Nastavitve ostanejo torej še naprej take. Jih objavim ob prvi priložnosti!

Karoserija Blitz S5:
Podobno kot Mazda 6, nevtralna. Tudi robustna. Zadovoljen.

Motor X12 10.5:
Max 50 stopinj, lahko gre do 90 stopinj, delal ko urca. Prenos je mogoče res malo visok, vendar ne grem za to progo pod 8!

Hobbywing Xerun 60A V2.1 z 930Stock FW:
Poglavje zase. Heca me speljavanje, ker se ne izstreli ampak obstane, sicer pa se da res z boostom in turbom motor popolnoma preleviti! Ni mi jasno zakaj je v 2. finalni vožnji izgubil boost. Sem že povprašal na RCTech forumu in sem na vezi z enim najboljših voznikov HW/LRPX12 na Nizozemskem. Poročam o napredku.

Savox Servo:
Brez pripomb zaenkrat.

Sprejemnik FrSky:
BP.

Naslednja tekma zopet Trst nato pa že naslednji vikend Udine. Pester bo februar. Se mi kdo pridruži? :?: :thumbup:
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

Re: Schumacher Mi4cx

OdgovorNapisal/-a mihah » 24.01.2012, 19:10

Jah seveda, še akumulatorji...

GensAce 5000 40C in 5300 30C. Sem zadovoljen, polnil sem z UDP 50. Ri 40C okoli 5.4 - 5.7 mOhm, 30C pa vedno pod 5 mOhm. Torej podobno kot je to že izmeril Wayne... 30C 5300 so v bistvu bolj 4900tke, kar me ne moti, saj poraba na tekmi ni bila večja od 2000 mAh za 6 minut. Za to ceno (37 Euro) definitivno hit :-)
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

Re: Schumacher Mi4cx

OdgovorNapisal/-a mihah » 26.01.2012, 01:27

Oglašam se v zvezi z Hobbywing krmilnikom. Na RC Tech sem dobil odgovor: http://www.rctech.net/forum/10212935-post7498.html
In takoj šel brskat kako downgrejdat. In uspel. :-) Upam, da bo sedaj kaj boljše.
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

Re: Schumacher Mi4cx

OdgovorNapisal/-a mihah » 26.01.2012, 13:47

Opcija "shorty" 2S Lipo akumulatorja:

Slika
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

Re: Schumacher Mi4cx

OdgovorNapisal/-a rc schumacher » 06.02.2012, 18:39

Po novem tudi uradna podpora Schumacherja v Sloveniji http://www.mantua-model.si/avtomobili/schumacher-modeli.html Kar pa tu nebo nazalogi je pa še vedno direktno iz firme v 3 dneh doma ;)

Lp
Slika S411ERYX
Uporabniški avatar
rc schumacher
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 225
Pridružen: 28.07.2010, 23:17
Kraj: Mozirje

Re: Schumacher Mi4cx

OdgovorNapisal/-a rc schumacher » 14.02.2012, 17:48

Schumacher team se res lepo povečuje. Trenutno nas je že 5 in pa verjetno se nam še 2 pridružita. Kot kaže nas se bo letos v Sloveniji na tekmah največ borilo prav z schumacherji :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

Sedaj pa je tudi moj popolnoma parajt za novo sezono. Elektronika je sledeča:
Servo: Sanwa erg WR
Sprejemnik: Futaba R603FS
Regulator: Speed Passion cirtix stock club race
Motor: speed passion competition 3.0 13,5t
Lipoti: Gens ace 5000mah 40C

Vse to pa bo pokrivala mazda 6 speed in pa R9r.

Aja zadaj je zobniški diferencjal katerega bom sporbal tudi spredaj namesto špere ::)

Do sedaj edina pripomba je da je teža avto rtr ima 1410g. Ampak raje na štartu 50g več, kot pa sredi dirke manj, ker vse razpade ;)

Več pa na slikah.

Slika
Slika

Imel sem kar nekaj problemov, da sem vso kablovje (katerega je na tem regulatorju kar veliko) uredil tako kot je treba.

Lp
Slika S411ERYX
Uporabniški avatar
rc schumacher
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 225
Pridružen: 28.07.2010, 23:17
Kraj: Mozirje

Re: Schumacher Mi4cx

OdgovorNapisal/-a mihah » 16.02.2012, 13:43

Moj komentar: Domen, dobro zrihtano za začetek :-) Mogoče bolje biti malo bolj "češki" s sprejemnikom na servotu, kot ostati brez kondičev po krešu... ;)

Nižja masa verjetno ni toliko odločujoča, čeprav bi si privoščil ene 4000tke, lažji servo, lahko karoserijo in si dol na 1350 g. b.p.

Jaz pa poročam naslednji teden kako je šlo v Medeuzzi! :-)
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

Re: Schumacher Mi4cx

OdgovorNapisal/-a rc schumacher » 16.02.2012, 19:55

Ta kondenzaotr je tudi mene malo motil vendar mislim, da je tuka še kar na varnem... Bom videl, ko bom stestiral, če pa nebo ok bo je pa ena opcija, da gre kondezator na servo ali pa, da nabavi kitajski sprejmnik je ravno toliko manši, da bi potem dobil plac med motorju in regulatorju za kondenzator ;) Men kot kaže letos nebo ospelo peljati nič 1:10 indoor :-l Bom pa potem toliko več zunaj vozil :))

Drugače sem pa še malo nastavljal tweak in, ko imam vse fedre enako zatgnejen je najvčja razlika v teži s katero pritiskajo kolesa v tla med vsemi 4 kolesi vsega 2grama 8)) 8)) 8)) Torej avto je zbalansiran v nulo B-)

Lp
Slika S411ERYX
Uporabniški avatar
rc schumacher
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 225
Pridružen: 28.07.2010, 23:17
Kraj: Mozirje

Re: Schumacher Mi4cx

OdgovorNapisal/-a mihah » 17.02.2012, 15:58

Danes sem držal Mi4CXL škatlo v roki... lepo ;) Sem pa vzel MMM 13.5T motorček. Sedaj sem pa tudi za Stock 13.5 opremljen, kot tudi opcijsko za Super Stock 13.5. :-bd
Priponke
mmm.JPG
mmm.JPG (98.18 KiB) Videno 6290 krat
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

Re: Schumacher Mi4cx

OdgovorNapisal/-a jannyy » 26.08.2012, 21:53

Tudi jaz sem prestopil... zadevo sem v 3eh dneh sestavil... super navodila...super kvaliteta... nekaj dodatnih delov bo kmalu na poti... bomo videli kako se obnese proti Xray T3 ki bom lahko iz prve roke povedal....

Poganja ga SpeedPassion cirix club race in 10.5 V3 ...napajajo ga Gens Ace 5000 lipoti... servo Futaba digitalc...

Slika

Slika
Uporabniški avatar
jannyy
Forumski veteran
 
Prispevkov: 591
Pridružen: 19.07.2006, 13:39
Kraj: Koper / Škofije

Re: Schumacher Mi4cx

OdgovorNapisal/-a jannyy » 13.03.2013, 00:04

Spetsem prišel do malo prostega časa in naredil home made ALU lipo holder... ko prispe kvaliteten karbon ga bom naredil iz karbona...

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
jannyy
Forumski veteran
 
Prispevkov: 591
Pridružen: 19.07.2006, 13:39
Kraj: Koper / Škofije


Vrni se na Elektro.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron