Stock motor za naslednjo sezono

Vse o modelih na elektro pogon ...

Moderator: Scythe

Stock motor za naslednjo sezono

OdgovorNapisal/-a rcman » 20.11.2002, 00:00

hojla


potrebujem nov stock motor za naslednjo sezono.
Predlogi

Sam sem zasledil motor od oriona Core Stock RS 27t Rebuildable - Speed Treated stane 51$ kar je precej za en stock motor. Je se kaj dobrega na trziscu?


LP RCMAN :D

p.s: bo letos kaksen prodajalec uvozil vecje stevilo stock motorjev in nam omogocil nizje cene Lani je bil mibo, ki pa letos ni zainteresiran. Bi se dalo prepricati Maldi Tehnik nam ovozi vecje stevilo LRP motorjev?
Uporabniški avatar
rcman
Naš človek :)
 
Prispevkov: 101
Pridružen: 11.11.2002, 13:40
Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a AGuRu » 20.11.2002, 20:46

Trenutno noracam jaz stock motorje za nase stockerje iz subpanonske slovenije : ) sedaj imajo Trinity MVP, Orion Core, in Trinity p2k2. Ti stock motorji so profesionalni, zato je tudi cena se kar visoka(ceprav je malce prevec). Omenjene motorje in se karkoli drugega lahko jaz narocim za 11000sit. V kratkem pa se bom ponovno pozanimal pri Trinitiyu za njihovo ponudbo stock motorjev za veliko manj denarja. To sem omenil ze proti koncu sezone na prejsnjem forumu, ampak je bilo interesentov le par, zato se ni splacalo. Ce pa bo vec kandidatov, potem jih lahko takoj narocim.Mislim, da je bila cena nekje na polovici zgoraj omenjene cene. Mladi tehnik ne more dobit nobenih motorjev, ker lahko narocijo samo corally, ki pa nima konkurencnega stock motorja....skoda.

lp matej

trinity ima novega zdaj - trinity horsepower.....
AMK vrhe Sežana
http://www.amklub-vrhe.si
Uporabniški avatar
AGuRu
Naš človek :)
 
Prispevkov: 156
Pridružen: 11.11.2002, 14:19
Kraj: Sezana

OdgovorNapisal/-a rcman » 20.11.2002, 23:37

hojla

Motor ki ga imam (pinacle gold) ima luflt na osi (nimam pojma kako se je to lahko zgodil pri potorju ki je prakticno nov)
Bi se dalo zamenati drsni lezaj z kroglicnik lezajom (sem ze probu en porint lezaj pa zgleda da ne gre)

Rad bi stock motor ki ima lezaje ( ce tak obstaja?)
Sem pa sigurno kandidat za trinitiya


LP Tadej
Uporabniški avatar
rcman
Naš človek :)
 
Prispevkov: 101
Pridružen: 11.11.2002, 13:40
Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a TITan » 20.11.2002, 23:51

rcman: Če bi prebrov pravilnik, bi vedu da mora imeti Stock motor drsne, ne pa kroglične ležaje.

Problem pri stock kategoriji za naslednje leto, je to da se:
1) Stock motorjev ne dobi pri nas.
2) So dražji kot moj modifide motor! :!:

:idea: Osebni predlog je še vedno tak kot lansko leto, da bi uporabljali zaprte motorje tipa 540, z tremi poli in feritnimi magneti (Speed 500 (E) Race, mabuchi 540...). Prednosti teh motorjev:
1) Dobi se jih v vsaj treh modelarskih trgovinah v Sloveniji.
2) So poceni (nisem še videl da bi bil čez 5k sit)
3) Večina začetniških avtomobilov ima tak motor že zraven.

Naj debata teče naprej...
Uporabniški avatar
TITan
Naš človek :)
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 12.11.2002, 21:12
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a rcman » 21.11.2002, 09:32

Ze tako je avto prevej pocasen ce pa damo notr se slabse motorje pol pa bo to zelo pocasna kategorija. Vsi si pa zelimo kdaj preiti v modified klaso.
Lahko pa recemo da ima vstopna klsa modified motorje z 17-19 ovojev (ti motorji so lahko zelo poceni se posebej ce si jih kupi v vecji kolicini ( za vso kategorijo) in se nato predpise da je to motor ki ga tekmovalec nujno mora imeti.

Predlog ki ga najbolj zagovarjam pa je:
Naj bo motor tak kot je (27 ovojev 24° stock rebuildable)

Stock motor se dobi tud za 6k sit kdo pa zeli si lahko kupi kaj boljsga ( se vedno po pravilniku)

LP Tadej
Uporabniški avatar
rcman
Naš človek :)
 
Prispevkov: 101
Pridružen: 11.11.2002, 13:40
Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a TITan » 21.11.2002, 10:27

A v sloveniji?

Lanskoleten problem je bil, da je par začetnikov stredi sezone hotelo začeti voziti Stock, ampak ni bilo nikjer v sloveniji za kupiti tak motor. Tistim ki je stock počasen lahko gredo peljati modifide. Stock je bil na začetku mišljen kot klasa za začetnike, s Tamiya avti, ki ne znajo kontrolirati modifide motor v avtomobilu in tistim, katerim je modifide predrag (lahko bi dali za te Truck klaso).

L.P. Tit :twisted:
Uporabniški avatar
TITan
Naš človek :)
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 12.11.2002, 21:12
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a GODFATHER » 21.11.2002, 11:01

Dajmo noter katerikoli 17X2 motor.

orion orbital pro 17X2 gre ko nor.
cena cca. 40 EUR

teh 17X2 motorjev se dobi v avtriji na tone.

Ali pa GM GT TRUCK legal 17X2.

S tem vozimo v Avtriji zimske dirke. Cena cca. 35 EUR.

gre zelo lepo.

Lahko na podelitvi demonstriram. BTW. Kdaj je podelitev in kje?

Lep pozdrav
Dejan Šabeder
041578468
dejan.sabeder@gmail.com

SHEPHERD-NOSRAM-THUNDER TIGER-ASSOCIATED-NOVAROSSI-ENETTI
Uporabniški avatar
GODFATHER
Stara sablja
 
Prispevkov: 1568
Pridružen: 11.11.2002, 13:21
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a rcman » 21.11.2002, 13:05

To ne bi bla slaba ideja sam 40 € je sevedno kr velik denarja za zacetnika. Kej cenejsga sigurno obstaja.


LP rcman
Uporabniški avatar
rcman
Naš človek :)
 
Prispevkov: 101
Pridružen: 11.11.2002, 13:40
Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a GODFATHER » 21.11.2002, 18:30

robitronic Jaguar ali Panther

13X2, baje 44.000 obratov

Cena 24 EUR.


Lep pozdrav
Dejan Šabeder
041578468
dejan.sabeder@gmail.com

SHEPHERD-NOSRAM-THUNDER TIGER-ASSOCIATED-NOVAROSSI-ENETTI
Uporabniški avatar
GODFATHER
Stara sablja
 
Prispevkov: 1568
Pridružen: 11.11.2002, 13:21
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a rcman » 21.11.2002, 18:34

To je pa prevec mocno za vstopno kategorijo!
Iscemo poceni motor 17*3, 17*2, 19*2, 19*3

LP RCMAN :lol:
Uporabniški avatar
rcman
Naš človek :)
 
Prispevkov: 101
Pridružen: 11.11.2002, 13:40
Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a rcman » 21.11.2002, 18:36

Zaenkrat je najboljs ponudba GM 17*2 legal truck 35 €


LP rcman

p.s: bom se sam mal pogledu okol!
Uporabniški avatar
rcman
Naš človek :)
 
Prispevkov: 101
Pridružen: 11.11.2002, 13:40
Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a GODFATHER » 22.11.2002, 19:07

Ta motor 17X2 je res super.

Ima ležaje, možno ga je odpreti.

Karakteristike:

ORIGINALEN NAZIV:
Purple Bull Truck Stock

Purple Bull Truck-Stock Best.-Nr.97075

Der Purple Bull Truck-Stock basiert auf der erfolgreichen Purple Bull Serie. Er ist legal und zugelassen für die DMC Monster-Truck Klasse. Für diesen Einsatzzweck wurde ausgehend vom Purple-Bull Design ein Motor speziell für die Verwendung im Renn-Monstertruck entwickelt. Serienmäßig sind bereits Hochleistungsmotorkohlen/ serrated eingebaut. Durch die extrastarken Magnete und die optimierten Ankerbleche entfaltet die 2x17er Wicklung ein enormes Drehmoment und eine unglaubliche Endgeschwindigkeit. Dieser Motor gibt Ihnen den entscheidenden Vorteil im Kampf um Zehntelsekunden... oder wollen Sie der Konkurrenz hinterherfahren. Auch der reine Hobbyfahrer wird von diesem sehr preiswerten Motor begeistert sein.

Motor Best.-Nr. max.Eff. Drehzahl Leistung A bei max.
17x2 97075 76 % 26000 180 W 27 A
Eff Drehmoment bei max Leistung
160 Nmm

DETAJLI:

GM-Racing Cosmic Gehäuse
Neueste WET Keramik Magnete
Präzisionsgleitlager
Maschinengewickelt
Anker dynamisch gewuchtet
Festes Timing
Hochleistungskohlen mit Öse für 1-5 Akkuladungen



Cena: cca 35 EUR !!!



V Avstriji se z tem motorjem vozijo vse zimske dirke, ter tekmovanja z torvonjak karoserijami.


Jaz sem takoj za to, da prešaltamo na ta motor. Če jih v Avstriji vzamemo več, je na to ceno še cca. 16% odbitka pri povrnitvi davka.


Za razmislit.

Lep pozdrav
Dejan Šabeder
041578468
dejan.sabeder@gmail.com

SHEPHERD-NOSRAM-THUNDER TIGER-ASSOCIATED-NOVAROSSI-ENETTI
Uporabniški avatar
GODFATHER
Stara sablja
 
Prispevkov: 1568
Pridružen: 11.11.2002, 13:21
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a TITan » 25.11.2002, 17:57

Tale GP motor je sicer super zadevca (vozim colne z njem). Edini problem je, da je avto s tem motorjem kr mal prehitr za začetnike.

Moje mnenje: Če vam je stock sedaj prepočasen mamo še dosti placa v modifidu.
Uporabniški avatar
TITan
Naš človek :)
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 12.11.2002, 21:12
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a tr » 26.11.2002, 11:18

Stock ni nč prepočasen je ze kr dost hiter,mi smo tisti ki smo naročil motorje pa to ni subpanoska Slovenija ampak Savinjska dolina.Ti orioni in pa trinity p2k2 ter reedy mvp tako šiba da res ni, fantje vozijo ko nori.Tak da ne vidim razloga zakaj bi šli na nov motor.Tak pravilnik ste nardil zdej se ga pa držte.Bo pa iz trinitya pršla roba ,jaz ne vidim razloga zakaj bi jo mogl glih v Sloveniji kupovat.Se jih bo pa mal več kupl če bo še kdo začel furat.Pa verjetn bo še mal cenej pršl vse skupi kar se motorjev tiče.Lp Travca :D :D
Uporabniški avatar
tr
Naš človek :)
 
Prispevkov: 235
Pridružen: 18.11.2002, 15:43
Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a TITan » 26.11.2002, 20:36

Tako smo se prejšen let (uprostite izrazu) zajebal.
Uporabniški avatar
TITan
Naš človek :)
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 12.11.2002, 21:12
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a tr » 26.11.2002, 21:57

Zakaj ste se zajebal.Saj motorcki stock so cist uredu nevem kako si ti predstavljaš kategorijo stock z tamiya avti.Vsepovsod drugje uporabljajo enake avtomobilo kot v odprti kategoriji.Saj tamiya avtov se tut ne da v sloveniji kupit.Pa se neki da je vse odvisn od voznje ,g.TC3 je 25 avgusta na tekmi v Sežani za kar nekaj sekund izbolšal svoj najboljši krog od tistega ki ga je dosegel par mesecev prej.Stock kategorija je bila in se bo.S tem ko se vsako leto pravila spreminjajo se izgubi veliko privržencov,pa tut vsak ki bi rad začel si pol premisli ko zve za te mučke.Zato se raj zmente kerga bote prepričal da jih bo začel uvažat.Lp Travca
Uporabniški avatar
tr
Naš človek :)
 
Prispevkov: 235
Pridružen: 18.11.2002, 15:43
Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a TITan » 27.11.2002, 00:00

V Stocku smo se zajebal, ker je par ZAČETNIKOV hotelo sredi sezone voziti v CENOVNO UGODNI kategoriji stock, ampak niso dobili pravih motorjev v Sloveniji. Motorje bi potrebovala iti iskati v tujino, kjer bi jih STALI VEČ kot povprečen modifide motor!

L.P. Tit :twisted:
Uporabniški avatar
TITan
Naš človek :)
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 12.11.2002, 21:12
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a tr » 27.11.2002, 17:24

Dragi Tit tudi jaz sem bil eden tistih ki sem ga moral kupiti v tujini,Pa meje res prsu več kot povprečen modifide motorček sam ker je tak pravilnik sem si ga pač kupu.Zdej mi pa neki tule govorit da bomo pa zdej spreminjal pravilnik.Ne morš met takšnega odnosa do tega.treba se je drzat pravilnika pa konc.Treba je jit v trgovine pa se zment kdo bi jih uvozu pa se zment za eno konkretno ceno pa vztrajat pr tem ne pa kr skakat iz ene stvari na durgo.Poleg tega pa nevem zakaj to tebe skrbi sej kulker jaz vem ti vozis modified kategorijo.Pa ne mi zamert, jaz zdaj nobenga ne obsojam ,sam mam občutek da se vsem počas vse skupi sladko jebe.Kulker vem se vi v Ljubljani ne bote več ukvarjal z organiziranjem dirk za drugo sezono baje bo vaš klub opostil delovanje na tem področju,kar se VRH tiče se še nč neve vsi jamrajo da nimajo denarja za organizacijo tekm.Ne vem kam to pele.Če bi se klubi zavzeli in začeli delat to tak ko se tiče pol nebi večina naših dobrih voznikov hodl v tujino dirkat,tak pa tistih pet dirk je glih tak ko da greš na tombolo.spomnite se lanskega leta tam nekje aprila to se je govoril pred tekmo en teden pa po tekmi dva tedna,pol se je pa začelo neko mučkanje in je dosti ljudi minil do sodelovanja.Uglavnem zmeno se raj kje jih bomo dobil pa kok bomo drugo leto izpeljali vse skupaj,da bo več tekem samo elektro in pa da bo bolj zanimivo vse skupaj.Lp Travca
Uporabniški avatar
tr
Naš človek :)
 
Prispevkov: 235
Pridružen: 18.11.2002, 15:43
Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a AGuRu » 27.11.2002, 19:13

Ajejej fantje, nevem kako se upate tako menit tukaj po forumu. Res je lepo, da se vse pomenite, ampak prej kot kaj napisete, se splaca kdaj pomislit kaj govorite, ker drugace pride en tak Aguru, ki morda ve se nekaj vec. Titan, nikakor te ne morem razumeti, kako upas reci da ni blo stock motorjev v celi sloveniji, ker jih je imel v mladem tehniku v ljubljani na tone in to sem vam tudi povedal. Rekli ste da tisti motorji niso dovolj dobri za vas in gledali ste samo v mibota, ki pa zdavnaj nima vec motorckov.... Vsaka cast fantom (travca,tc3......), ki se za hobij zanimajo in zato tudi dobijo kar hocejo. Titan, ce bi ti tel imeti stock motor, bi ga dobil, zato je brez veze jamrat tukaj na forumu kako ni motorjev, ker fantje ki ti odpisujejo tocno vedo kje se da dobit motorje in to najboljse. Povem vam to, da se je treba tudi malo potrudit, ker motorji ne bodo prisli sami v tvoje roke. Ce pa vam ni prav da rihta motorcke nekdo drug, potem pa zal jih ne boste imeli. Nevem zakaj ste tako sebicni in ne sprejmete pomoci od drugih. Povedal sem vam ze veckrat in tudi lani, da bi lahko dobil dobre motorje od trinity zelo poceni, ampak kaj dobis v zahvalo za trud....... nic, nobenega interesa, potem pa jocete da ni motorjev. Pametno je, da se pravilnik ohrani, ker je zelo dober in tekmovalcev v stock kategoriji se ne manjka(morda se jih v ljubljani). Ze ce nocete moje pomoci, vprasajte koga drugega, samo jaz ne prenesem tega, da govorite da ni motorjev. Najboljsi stock motor je 11000, slabsi pa okoli 6000?. najboljsi modified 20000, slabsi tudi 5000. Nikjer ne boste dobili poceni najboljsih stvari in same tudi ne bodo prisle.
Nas klub trenutno miruje in po vsej verjetnosti bo se naprej prirejal dirke, ce ze ne za DP, pa mednarodne, kjer so vsem tekmovalcem pravila znana in se pride na dirko dirkat. Upam da mi ne boste zamerli za tak odgovor, ampak resnica boli in jo je treba vcasih tudi sprejeti taksno kot je.

Uzivajte v tem prelepem hobiju in pazite nase

Pozdrav Matej
AMK vrhe Sežana
http://www.amklub-vrhe.si
Uporabniški avatar
AGuRu
Naš človek :)
 
Prispevkov: 156
Pridružen: 11.11.2002, 14:19
Kraj: Sezana

OdgovorNapisal/-a AGuRu » 27.11.2002, 19:23

Ajejej fantje, nevem kako se upate tako menit tukaj po forumu. Res je lepo, da se vse pomenite, ampak prej kot kaj napisete, se splaca kdaj pomislit kaj govorite, ker drugace pride en tak Aguru, ki morda ve se nekaj vec. Titan, nikakor te ne morem razumeti, kako upas reci da ni blo stock motorjev v celi sloveniji, ker jih je imel v mladem tehniku v ljubljani na tone in to sem vam tudi povedal. Rekli ste da tisti motorji niso dovolj dobri za vas in gledali ste samo v mibota, ki pa zdavnaj nima vec motorckov.... Vsaka cast fantom (travca,tc3......), ki se za hobij zanimajo in zato tudi dobijo kar hocejo. Titan, ce bi ti tel imeti stock motor, bi ga dobil, zato je brez veze jamrat tukaj na forumu kako ni motorjev, ker fantje ki ti odpisujejo tocno vedo kje se da dobit motorje in to najboljse. Povem vam to, da se je treba tudi malo potrudit, ker motorji ne bodo prisli sami v tvoje roke. Ce pa vam ni prav da rihta motorcke nekdo drug, potem pa zal jih ne boste imeli. Nevem zakaj ste tako sebicni in ne sprejmete pomoci od drugih. Povedal sem vam ze veckrat in tudi lani, da bi lahko dobil dobre motorje od trinity zelo poceni, ampak kaj dobis v zahvalo za trud....... nic, nobenega interesa, potem pa jocete da ni motorjev. Pametno je, da se pravilnik ohrani, ker je zelo dober in tekmovalcev v stock kategoriji se ne manjka(morda se jih v ljubljani). Ze ce nocete moje pomoci, vprasajte koga drugega, samo jaz ne prenesem tega, da govorite da ni motorjev. Najboljsi stock motor je 11000, slabsi pa okoli 6000?. najboljsi modified 20000, slabsi tudi 5000. Nikjer ne boste dobili poceni najboljsih stvari in same tudi ne bodo prisle.
Nas klub trenutno miruje in po vsej verjetnosti bo se naprej prirejal dirke, ce ze ne za DP, pa mednarodne, kjer so vsem tekmovalcem pravila znana in se pride na dirko dirkat. Upam da mi ne boste zamerli za tak odgovor, ampak resnica boli in jo je treba vcasih tudi sprejeti taksno kot je.

Uzivajte v tem prelepem hobiju in pazite nase

Pozdrav Matej
AMK vrhe Sežana
http://www.amklub-vrhe.si
Uporabniški avatar
AGuRu
Naš človek :)
 
Prispevkov: 156
Pridružen: 11.11.2002, 14:19
Kraj: Sezana

Naslednja

Vrni se na Elektro.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron