Kako ugašati motor

Vse o modelih z notranjim izgorevanjem ...

Moderator: MaNe

Kako ugašati motor

OdgovorNapisal/-a Brother » 02.07.2005, 23:39

Res malo čudno vprašanje, ampak zanima me, če se lahko motor (metanol) lahko "izklopi" tako, da s prsti stisnemo cev za dovod goriva, tako, da gorivo ne more več prihajati v motor. Ali obstaja še kakšen način?

LP
Uporabniški avatar
Brother
Novinec
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 27.06.2005, 23:57
Kraj: Kobarid

OdgovorNapisal/-a RokyLuk » 02.07.2005, 23:59

http://www.msm-rc.net/forum/viewtopic.php?t=6072--->tukaj imaš nekaj odgovor na tvoje vprašanje...
Uporabniški avatar
RokyLuk
Naš človek :)
 
Prispevkov: 267
Pridružen: 05.09.2004, 16:43
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a kokolo » 02.07.2005, 23:59

Sicer bi reku da smo že o tem govorili!!!
Prelistaj malo pa uporabi ISKALNIK(ni zastonj tam----->jaz ga kar veselo zlorabljam)
Nekateri so tudi meni samemu odsvetovali da stisneš cevko(motor pride na visoke obrate---->manjše mazanje krajšanje življenske dobe motorju)
V navodilih sicer piše da ga ugasnemo tako da ob vplinjač stisnemo z nečim trdim(nekateri majo tako nastavljeno da ga samo trim premaknejo pa "crkne")
Sam ga ugašam s tem da zamašim avzpuh(npr. superga, kos gume, krpa)
Vsekakor ne tega delat z roko(boš imeu rdeč tattoo v obliki O )
V enkaterih navodilih sem celo zasledil da moreš filter zraka zamašit(ne vem kolko je zdej to uporabljheno v praksi)

Upam da je to use kar te zanima
Če pa te še kaj zanima pridi na kakšno tekmo pa da ti bol pametni od mene razložijo ali pa poglej to:
http://www.msm-rc.net/forum/viewtopic.php?t=7981


Če nebi bil tako "len"(no offense), bi pogledau par tem bol dol!!!





LP
Gregor
kokolo
 

OdgovorNapisal/-a Bad-Boy24/7 » 03.07.2005, 00:22

Še najbolje je, da na vztrajnik pri motorju oziroma zobniku pritisneš ali zblokiraš z nogo ali pa plastično stranjo izvijača. Karkoli drugega (mašenje izpuha, blokiranje dotoka bencina) LAHKO s časoma poškoduje motor!

LP
Uporabniški avatar
Bad-Boy24/7
Naš človek :)
 
Prispevkov: 413
Pridružen: 25.05.2005, 12:43
Kraj: Kamnik


Vrni se na Eksplozijski.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron