CONDOR, SLOVENSKI SIMULATOR LETENJA

Razprave o raznih projektih, ki jih imamo še v glavah ali celo že na papirju...

Moderator: frank11

OdgovorNapisal/-a Parky » 20.08.2005, 22:20

In mačka te je pošteno ugriznila :lol: :lol: :lol:
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Parky
Naš človek :)
 
Prispevkov: 349
Pridružen: 10.10.2004, 12:34
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a Tolovaj » 22.08.2005, 07:17

ultralajt napisal/-a:Izgleda da sem jaz stopil mački na rep!


Jap, dolge repe imava. Peace :).

Raje mi povej ali se sploh še da kje videti navadnega zmaja jadrati. Enkrat sem ga imel priložnost videti in mi ji bilo prav fino. Žal mi je, ker je bil precej nižje in si ga nisem imel priložnosti od blizu pogledati.
Uporabniški avatar
Tolovaj
Novinec
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 30.09.2004, 13:25

OdgovorNapisal/-a fantasy » 23.08.2005, 07:28

Zmajarji smo vedno gledali jadralne pilote dol, oni pa nas gor. In tako je tudi prav, saj smo v svojih letalnih napravah obrnjeni ravno v takem položaju, da je to zelo učinkovito (zmajarji gledajo dol, jadralci pa gor) :D
Priponke
0190.jpg
Ko se ti še rodil nisi....smo z zmaji s fineso pod 10 in padalno hitrostjo nad 1 m/s leteli 100 km prelete....
0190.jpg (17.71 KiB) Videno 12174 krat
Uporabniški avatar
fantasy
Član
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 02.12.2004, 13:27

OdgovorNapisal/-a ultralajt » 23.08.2005, 07:31

He, he!
Uporabniški avatar
ultralajt
Forumski veteran
 
Prispevkov: 913
Pridružen: 07.04.2004, 16:35

OdgovorNapisal/-a Tolovaj » 23.08.2005, 07:32

A imajo današnji zmaji kaj boljše finese? Kje pa ste poletali in koliko let nazaj je to bilo?
Uporabniški avatar
Tolovaj
Novinec
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 30.09.2004, 13:25

OdgovorNapisal/-a ultralajt » 23.08.2005, 09:49

Tolovaj napisal/-a:A imajo današnji zmaji kaj boljše finese? Kje pa ste poletali in koliko let nazaj je to bilo?


Današnji zmaji imajo fineso okoli 13 (trdokrilci do 24) in padanje okoli 90 cm/s.

Kje smo poletali?
Lisca, Golte, Belvi na Pohorju, Velika Planina, Vitranc nad Kranjsko Goro, Nebesa pri Šentrupertu, Malič, Dobrovlje, Čaven, Kobala, Poljubinske ravne, Gorjanci (ne vem imena terena..podbočje ali nekaj takega), pobočje nasproti letališča Slovenj Gradec, Učka v Istri, en hrib nad Prilepom v Makedoniji, nekaj manjših lokalnih hribčkov okoli doma, aerozaprega v Krškem, šlepanje z vrvjo in kombijem v Cerkljah na letališču, ..pa verjetno sem še kaj izpustil..
Začelo se je leta 1975...sedaj pa vedno bolj poredko...novo leto pride bolj na gosto.

Letel sem pa še z motornimi zmaji, ultralajtom Storch, jadralnimi padali, jadralnimi letali, balonom na topli zrak....naredil 3 zmaje in 2 jadralni padali , 2 motorna zmaja po lastni konstrukciji....

kaj pa ti ? :wink:
Uporabniški avatar
ultralajt
Forumski veteran
 
Prispevkov: 913
Pridružen: 07.04.2004, 16:35

OdgovorNapisal/-a pjer » 23.08.2005, 14:10

Letel sem pa še z motornimi zmaji, ultralajtom Storch, jadralnimi padali, jadralnimi letali, balonom na topli zrak....naredil 3 zmaje in 2 jadralni padali , 2 motorna zmaja po lastni konstrukciji....

kaj pa ti ?


:D :D :D 8) 8) 8)

p.s. Kapo dol !!!!
L.P.Pjer
Uporabniški avatar
pjer
Naš človek :)
 
Prispevkov: 183
Pridružen: 17.12.2003, 14:36
Kraj: Šentjur

OdgovorNapisal/-a Tolovaj » 23.08.2005, 14:17

Hja, kaj naj rečem. Blanik, Libela, DG 100, DG 300, Duo-discus, Discus 2c, 50, 100 km prelet. Vsekakor ti ne sežem do kolen kar se tiče ur ampak še vseeno vem kaj pomeni jadrati zares in kaj na računalniku ;).

Sem pa se že sam pozanimal, kaj si ustvarjal/ustvarjaš. Kapo dol. Vsekakor si koristno porabil svoj čas. moram pa reči, da imaš precej poguma, da si upaš lastne konstrukcije leteti :).
Uporabniški avatar
Tolovaj
Novinec
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 30.09.2004, 13:25

Lowlands Cup

OdgovorNapisal/-a ultralajt » 30.12.2005, 09:55

S kondorjem poteka vsesplošno Internetno tekmovanje. Lowlands Cup. Mimo je že 16 tekem, vlekle se pa bodo še nekje tri mesece naslednjega leta.
Tekmovalcev je ogromnoo, mislim da je vseh prijavljenih 393 tekmovalcev.
Vsak četrtek in vsako nedeljo zvečer se pojavi okoli 10 strežnikov, vsi z isto disciplino, kamor se tekmovalci prijavijo in tekmujejo.

Več o tem tekmovanju, s slikami, komentarji in rezultati na:

http://194.78.210.186/default.htm

Trenutno se v skupni razvrstitvi od naših najbolje drži Tadej Krevh, na odličnem 2 mestu!!!

Pa še par slikc iz sinočnje tekme. Štart discipline (Murska Sobota-Podkoren mejni prehod-Lesce) se je začel precej pozno, zato mi je na pol poti začelo zmanjkovati termike. Kumulusi so počasi izginili, sonce pa se je spustilo precej nizko nad obzorje. Preskočil sem hribe in prišel na južno pobočje Kepe, ter nadaljeval let s krilom tik ob pobočjih, da sem izkoristil šibke pobočne vzgornike. Obratno točko sem dosegel ob sončnem zahodu, ter nadaljeval polet po večerni termiki v dolini proti Lescam. 10 km pred lescami se je začelo kar precej temniti.

http://www.rcpics.net/out.php/image.jpg ... aa8a1fea35

http://www.rcpics.net/out.php/image.jpg ... aa8a1fea35

http://www.rcpics.net/out.php/image.jpg ... aa8a1fea35

LP Mitja

EDIT: Šit! Ne vem...slikce so nekam izginile... :evil:
Zadnjič spremenil ultralajt, dne 30.12.2005, 14:49, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
ultralajt
Forumski veteran
 
Prispevkov: 913
Pridružen: 07.04.2004, 16:35

OdgovorNapisal/-a Domen Žvegler » 30.12.2005, 12:11

Danes sem si naročil Kondorja :D !
Pa da vidimo kako to gre :D
Unlimited-RC Team
Uporabniški avatar
Domen Žvegler
Naš človek :)
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 28.04.2004, 14:03
Kraj: Maribor - Ruše

OdgovorNapisal/-a MC GAYVER » 30.12.2005, 14:34

Tolovaj napisal/-a:. moram pa reči, da imaš precej poguma, da si upaš lastne konstrukcije leteti :).


:shock: :shock:
Nekateri vedo kaj delajo :shock:

Vse preveč jih pa klobasa neumnosti :?
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Stara sablja
 
Prispevkov: 1522
Pridružen: 06.03.2003, 18:18
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Slowfly » 30.12.2005, 15:53

Tolovaj napisal/-a: moram pa reči, da imaš precej poguma, da si upaš lastne konstrukcije leteti :).



Letalski konstruktor, ki si ne upa leteti s svojim letalom, ni vreden počenega groša ! Za Mitjo tega gotovo ni mogoče trditi !

lp
Uporabniški avatar
Slowfly
Naš človek :)
 
Prispevkov: 339
Pridružen: 09.06.2003, 01:37
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ProX » 30.12.2005, 18:14

Hei....

Prav zanimivo vas je prebirat tuki....
Sploh Tolovaja, ki navsezadje ni nič pametnega povedal. Mogoče je le hotu dokazat, da leti na levem zicu A320? Mislim, da to nima veze z Condorjem.

Tole je naredu moj prjatu, sosed, ki skupaj tudi letiva. Od začetka sem spremljav njegov projekt, zamisli.

Kar se tiče Condorja, je to zaenkrat najbolši približek jadralnega letenja. Kar se tiče flight modela, dam kapo dol. FS in pa IL-2 bi se lohka kej naučila od Condorja. Sicer pa veliko dokazujejo testi v revijah....mislim, da so same hvale.

....je mel narjen model in pa letala Ls- ASW..itd. Pol sva pršla na idejo Fox.

Tko je fant dobil polaro in pa vse podatke, je to vpisal v Condorja. No prej še 3D model.

Nardiva šlep.....odpneva......45stopinj.....180km/h...poravnaš.....zategneš višino smer in krilca.......lep dinamični valček z vsemi dobrotami vred.

Da, ne omenjam abrakadabre. Nared to z ostalimi simi.....ne premorejo niti približnega kovita....!!!

FS2004....pejt v Extro pa nared kej podobnega.....pa pol poglej v Replyu.....hehe...kriza.!!! Da se nardit looping pa kubansko pa še to morš precej trenirat....ker ma svoje fore. Nared hrbtno dinamko, al pa hrbtni kovit......sej bi se še krava smejala.

Sicer vidm, da od programirjanja pojma nimate. Kolk se je fant šele namatral s terenom, da vam na vaših usranih kompih tole normaln laufa. Če bi delu tko kt LOCK ON, al pa podobni, bi mogl vsi kompe zamenat. Da ne govorim od feedback-a.....pri trimanju palca naprej..... vse turbolence se čutijo na palici.....itd..itd. Dinamika v kabini.
Da, ne govorim o sencah na pobočju,realnem mešanju zraka itd.itd.

Najlažje je reči....ej na kolesu se ne vidi zajla za zavoro...kvaj zanič.
Če nimaš interesa ga letet in to z užitkom, ki ti ga ta simulator ponuja, pol pejt Decembra...torej sedaj ko je zima...v hangar se used v glajdo al pa motornaka, ropotaj se pogovarjaj, zavijaj in centriraj....sam merkej da boš pobrisal šipo od znotraj ko boš končal.

Spomladi se pa vidimo, in poš povedal kolk si se naućil!!!

Lep pozdrav
Submarine Type 214
ProX
Novinec
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 21.04.2004, 12:23
Kraj: Kokra

OdgovorNapisal/-a ultralajt » 30.12.2005, 18:55

Uff ProX, si se pa nakuhu k str fižou :D

Mislim, da je rdeča nit tele teme promocija simulatorja Condor.
Če pogledaš datume prvih objav, boš videl, da sem odprl temo, čim mi je na uho prišlo, da se dela na nekem dobrem simulatorju. Še preden je bilo kaj uradno objavljeno in preden se je začela prodaja.
Če pa je debata včasih malce zašla, pa ne moreš kar takoj biti užaljen! Vsak ima pravico da izrazi svoje mnenje!

Drugače, pa vidim, da si šele danes pogledal tole rubriko, saj je Tolovaj "sral klanfe" že dolgo nazaj. Takrat se nisi nič oglasil....
Od takrat se je že veliko spremenilo, samo napisanega ni bilo nič.

Torej, cool down!

LP Mitja
Uporabniški avatar
ultralajt
Forumski veteran
 
Prispevkov: 913
Pridružen: 07.04.2004, 16:35

OdgovorNapisal/-a Tolovaj » 03.01.2006, 08:38

ProX napisal/-a:Hei....

Tole je naredu moj prjatu, sosed, ki skupaj tudi letiva. Od začetka sem spremljav njegov projekt, zamisli.

Tko je fant dobil polaro in pa vse podatke, je to vpisal v Condorja. No prej še 3D model.

Sicer vidm, da od programirjanja pojma nimate. Kolk se je fant šele namatral s terenom, da vam na vaših usranih kompih tole normaln laufa. Če bi delu tko kt LOCK ON, al pa podobni, bi mogl vsi kompe zamenat. Da ne govorim od feedback-a.....pri trimanju palca naprej..... vse turbolence se čutijo na palici.....itd..itd. Dinamika v kabini.
Da, ne govorim o sencah na pobočju,realnem mešanju zraka itd.itd.

Najlažje je reči....ej na kolesu se ne vidi zajla za zavoro...kvaj zanič.
Če nimaš interesa ga letet in to z užitkom, ki ti ga ta simulator ponuja, pol pejt Decembra...torej sedaj ko je zima...v hangar se used v glajdo al pa motornaka, ropotaj se pogovarjaj, zavijaj in centriraj....sam merkej da boš pobrisal šipo od znotraj ko boš končal.

Spomladi se pa vidimo, in poš povedal kolk si se naućil!!!

Lep pozdrav


He, he, užaljeni gospodje, če ne prenesete negativne kritike, pa če je še tako absurdna, potem se zadržite in ne žalite. Kaj pa ti veš, kakšen računalnik ima kdo doma.
Ja ,pa imaš prav. Simulator je najboljši približek RL. Ampak še zmeraj samo približek.
Drugače pa se jadralni pilot največ nauči z letenjem v RL na tekmah...
Uporabniški avatar
Tolovaj
Novinec
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 30.09.2004, 13:25

OdgovorNapisal/-a Tolovaj » 03.01.2006, 08:40

MC GAYVER napisal/-a:
Tolovaj napisal/-a:. moram pa reči, da imaš precej poguma, da si upaš lastne konstrukcije leteti :).


:shock: :shock:
Nekateri vedo kaj delajo :shock:

Vse preveč jih pa klobasa neumnosti :?


Nekateri pa še zmeraj žalijo...
Uporabniški avatar
Tolovaj
Novinec
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 30.09.2004, 13:25

OdgovorNapisal/-a Slowfly » 03.01.2006, 16:39

Tolovaj napisal/-a:Drugače pa se jadralni pilot največ nauči z letenjem v RL na tekmah...


Bejž, česa ne poveš !


Tolovaj napisal/-a:
Nekateri pa še zmeraj žalijo...


Če dejstva sprejemaš kot žalitve, ti pač ni pomoči !

lp
Uporabniški avatar
Slowfly
Naš človek :)
 
Prispevkov: 339
Pridružen: 09.06.2003, 01:37
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Tolovaj » 04.01.2006, 08:13

Vidim, da ima tale forum člane, ki za njih brezvezne in absurdne komentarje ne znajo pospremit drugače kot v stilu "ti si bedak in nimaš pojma", niste pa sposobni reči "mogoče imaš prav ampak poglej še iz druge strani". Preberite si kakšno knjigo o komunikaciji med ljudmi...
Uporabniški avatar
Tolovaj
Novinec
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 30.09.2004, 13:25

OdgovorNapisal/-a ultralajt » 04.01.2006, 08:57

Iz slovarja slovenskega knjižnega jezika:
tolovaj -a m (a)
1. star. kdor napada, ropa in ubija ljudi; razbojnik: napadli so ga tolovaji; nevaren tolovaj; tihotapci in tolovaji
2. ekspr. ničvreden, malovreden človek: druži se s samimi tolovaji / kot psovka izgini, tolovaj // neugnan, razposajen človek, zlasti otrok: ti tolovaj ti, ali boš vse polomil

Zakaj si si izbral takšno ime? :?
Uporabniški avatar
ultralajt
Forumski veteran
 
Prispevkov: 913
Pridružen: 07.04.2004, 16:35

OdgovorNapisal/-a Ghostbuster » 04.01.2006, 18:24

No CONDOR je eden najbolj dodelanih in realnih simulatorjev letenja z jadralnim letalom. Resda noben simulator nemore bit 100% realen, ampak vsaj tehniko centriranja stubov, kje nastaja padina in valovi ter uporaba GPS ja in podobnega je mogoče vsaj malo strenirat, da ti ve v resničnem letenju lažje...

Če je kdo za kakšen task ali dirko mi lahko piše PM in se dogovorimo. V CONDORJU imam pozivni znak MD.

lp
Freestile wind riders !!!

SlikaSlika
Uporabniški avatar
Ghostbuster
Član
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 09.01.2005, 15:36
Kraj: Maribor - Rače

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Projekti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron