Vprašanje

Vse o modelih z notranjim izgorevanjem ...

Moderator: MaNe

Vprašanje

OdgovorNapisal/-a bc » 06.01.2006, 18:20

Zivjo

Na bolhi sem nasel oglas kjer prodaja avtomobil. Sedaj pa me zanima kok je to kaj staro? Kater model je to? Kolk naj bi bilo vse skup vredno? Ali se mi sploh splaca kupiti tako "zmatran" avto, saj po slikah sodec? ....

Zelel bi da mi pomagate odgovorit na vprasanje saj mi je avto zelo vsec saj dobim zraven vse kar potrebujem za voznjo.

Slike:
Slika
Slika
Slika
LP Miha
Uporabniški avatar
bc
Član
 
Prispevkov: 74
Pridružen: 04.01.2006, 21:26
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Scythe » 06.01.2006, 18:40

to je avto v katerem sem že govoril sicer tipa s katerim ne moreš dirkat!!
-avto zgleda star mislim da bi se najdla kakšna bolša ponudba sej imaš še čas do spomladi
Xray T4, X12 RX8, REDS
www.Toprc.eu
Scythe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 696
Pridružen: 19.10.2004, 20:58
Kraj: Fram

OdgovorNapisal/-a fliper » 06.01.2006, 19:34

mislil je rečt da ma za prodat boljšo avto
Uporabniški avatar
fliper
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 202
Pridružen: 08.12.2004, 21:28
Kraj: Ptuj - Gerečja vas

OdgovorNapisal/-a bc » 06.01.2006, 19:36

Pol pravte d to ni glih nek avto s katerim bom zadovoljen!!
LP Miha
Uporabniški avatar
bc
Član
 
Prispevkov: 74
Pridružen: 04.01.2006, 21:26
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a grkman » 06.01.2006, 19:50

Pri nakupu se pozanimaj kako je z deli!

lp
Uporabniški avatar
grkman
Naš človek :)
 
Prispevkov: 211
Pridružen: 04.06.2004, 16:20
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a DobnikarA » 06.01.2006, 20:17

Kaj starejsega res nisi uspel najti :lol:
Tole je bilo nekako popularno pred 8-10 leti. Delov za to brzkone ne najdes vec in tudi zadovoljen s tem ne bos (prvih par uric se, potem bo pa avtomobilcek po vsej verjetnosti zatonil v pozabo :lol: )
BTW, za koliko se pa prodaja omenjena zadeva?

Vglavnem - na tem forumu najdes kopico super ugodnih ponudb pod malimi oglasi, samo pobrskaj malo kaj te zanima, pa ti bomo svetovali.
Recimo tekmovalni 1:10 nitro modeli se prodajajo tako pod ceno, da bi si ga lahko privoscil vsak zacetnik. Pa ne da bi zdaj o pravi tekmovalni zadevi govoril. Nekaj starejsih modelov 1:10 se ni tako zakomplicirano skonstruiranih, da jih recimo novinec v tem hobiju ne bi znal sam razstavit in sestavit. Kaj taksnega bi bilo povsem primerno zate. Tudi novejsi modeli niso noben "bav bav", ce dobis nekoga v svojem kraju (in takih v tvojem primeru ni malo), ki ti bo na zacetku pomagal in pokazal kako se ravna s takim modelom.
šit, spet imam prav...
Uporabniški avatar
DobnikarA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 330
Pridružen: 12.11.2002, 18:11
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a Scythe » 06.01.2006, 20:35

FLIPER prosim no :evil: :evil: :evil: :evil:

-moj avto je pa čisto zakon

-tale avto je pa res malo star
Xray T4, X12 RX8, REDS
www.Toprc.eu
Scythe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 696
Pridružen: 19.10.2004, 20:58
Kraj: Fram

OdgovorNapisal/-a bc » 06.01.2006, 20:40

To vem da je tista zadeva zelo stara :D , prodaja pa mi jo za 25k, kaj mislite ali se splaca ali ne?

Glede malih oglasnov na forumu sem ze veliko pregledal, a ker sem zacetnik niti ne vem kaj je sploh dobrega in kaj se splaca kupiti, zato bi prosil ce bi mi kdo od vas pomagal najti kak dobr pa poceni :D avto.

Ce bo kdo nasel kako ponudbo, ki je res ugodna mi jo lahko poslje na pm ali pa prilima link kar tukaj.
LP Miha
Uporabniški avatar
bc
Član
 
Prispevkov: 74
Pridružen: 04.01.2006, 21:26
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a bc » 06.01.2006, 20:41

Iscem pa 1:10 nitro
LP Miha
Uporabniški avatar
bc
Član
 
Prispevkov: 74
Pridružen: 04.01.2006, 21:26
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a fliper » 06.01.2006, 21:17

evo tu mas en dober avto po ugodni ceni


http://www.msm-rc.net/forum/viewtopic.php?t=9679
Uporabniški avatar
fliper
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 202
Pridružen: 08.12.2004, 21:28
Kraj: Ptuj - Gerečja vas

OdgovorNapisal/-a bc » 06.01.2006, 21:28

tega sm ze gledu :D , pa mu tut ze neki pisu :)

Mogoc se še kj zmenva :lol:
LP Miha
Uporabniški avatar
bc
Član
 
Prispevkov: 74
Pridružen: 04.01.2006, 21:26
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a borut13 » 06.01.2006, 21:46

Bc ,te ni bilo na Velodrom. :?
borut13
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 25.12.2005, 19:09
Kraj: Novo Mesto

OdgovorNapisal/-a grkman » 06.01.2006, 21:53

kaj pa če vi kupil robitronic NTC sport?Rtr, vse komplet.Dele dobiš v Mantuamodel.

lp
Uporabniški avatar
grkman
Naš človek :)
 
Prispevkov: 211
Pridružen: 04.06.2004, 16:20
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a bc » 06.01.2006, 22:00

nisem meu prevoza, res bi zelo rad prisel pogledat enkrat to zadevo, se preden bi nabavil avto. Kdaj pa boste se kaj bili na veledromu? ju3 boste kaj?

Rajsi bi se odlocil za nitro model, ce pa imas kaksno dobro ponudbo mi jo lahko napises na pm.
LP Miha
Uporabniški avatar
bc
Član
 
Prispevkov: 74
Pridružen: 04.01.2006, 21:26
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Jetforce » 06.01.2006, 22:55

Jas sem naredil isto napako in kupil model preko bolhe o modelarstvu nisem mel pojma..Kupil sem crono belt ki je za vozit po parkiriščih in tako naprej..Potem pa si boš ziher zaželel nekaj boljšega...Vsaj jas sem tako napravil in si potem kupil 710ko
Jetforce
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 943
Pridružen: 01.06.2005, 21:46
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a DobnikarA » 07.01.2006, 00:05

fliper napisal/-a:evo tu mas en dober avto po ugodni ceni


http://www.msm-rc.net/forum/viewtopic.php?t=9679


Tole pa vsekakor ni za zacetnika :evil:
šit, spet imam prav...
Uporabniški avatar
DobnikarA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 330
Pridružen: 12.11.2002, 18:11
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a Čur » 07.01.2006, 00:18

bc
Izbral si si najslabšo možno varianto kupovanja.
Kot vidim nimaš pojma o avtih in modelarstvu in mislim, da nima smisla težit s takimi posti, kot jih pišeš v stilu: sem nov, ne vem kaj rabim,...
In tudi izvedele ne boš nikoli na tak način.

Čakali smo te na velodromu, vozili smo od 15.30 do 21.00.
S sabo sem imel kar nekaj avtov (elektro, nitro, komande, start boxe,...) vse z namenom, da ti razložimo zadeve in da boš sploh vedel kako in kaj.
Da si boš sploh predstavljal kaj je avto na nitro pogon in kaj je vse potrebno, da se avto pelje.

Pravilno bi bilo, da se predstaviš, ime pa priimek, pa kako mama izgleda, pa vsaj nekaj osnovnih stvari.
Tako pa človek ne ve ali se z nami zajebavaš ali te svet modelarstva res zanima.
Torej če te in če bi res rad kaj izvedel se nam pridruži. Ali je tako težko napisati od kje si - morda je že kak modelar iz sosednje vasi, pa bi lahko z njim prišel danes.

Sam malo dvomim v resnost tvojih želja.

Lp, Čur
11. člen
Svobodna izmenjava mišljenja in misli je ena najdragocenejših človekovih pravic; vsak državljan sme torej govoriti, pisati, tiskati svobodno in odgovarja samo za zlorabo te svobode
Uporabniški avatar
Čur
Stara sablja
 
Prispevkov: 1062
Pridružen: 11.11.2002, 21:39
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a bc » 07.01.2006, 00:44

Čur lepo si to napal, ampak mene resno to zanima, mogoce imam vcasih res malo cudna vprasanja ampak vsak je moral enkrat iz nic zaceti. Na forum sem se obrnil zato, ker sem videl da eni te stvari res obvladajo, saj zame :D , pa sem rekel da vas bom malo poprasal, mogoce sem res narobe pristopil k situaciji in sem prehitro navalil v nakupovanje avta, ampak nekje sem moral zaceti dobivati informacije in ta forum mi je res veliko pomagal.

Res, da me danes ni bilo na veledromu, to pa zato ker nisem polnoletna oseba in se nimam izpita za avto, s katerim bi se pripeljal do veledroma, sem malo ateka hecal, ce bi me zapeljal ampak je imel druge obveznosti in je rekel da me bo peljal naslednjic ko se bomo zmenili.Sem pa zelo presenecen, da ste toliko mislili name in da ste s seboj prinesli se vec avtov, ampak jaz se vam res opravicujem in mislim da ko se naslednjic zmenimo in ko imam prevoz zrihtam, se enkrat prinesete te avte sabo in me malo poducite-OK

No, zdej pa kdo sem jaz? :) Ime mi je Miha sosolci me klicejo Bc, zato imam tudi tak nick, doma sem iz Črmošnjic pri stopičah, hodim pa v 3. letnik srednje elektro sole novo mesto na smer elektrotehnik-računalnistva, mislim da sem glavne stvari povedal in da mi niste zamerili, ker nisem mogel priti, vsi, ki ste me danes cakali v veledromu, sem dolzan pijaco, tk da ce pozabim me spomnite. :D
LP Miha
Uporabniški avatar
bc
Član
 
Prispevkov: 74
Pridružen: 04.01.2006, 21:26
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Čur » 07.01.2006, 09:51

Hvala na odgovoru.
Pokliči ali na kakršen koli način vzpostavi kontakt in v našem klubu boš deležen pomoči in nasvetov glede modelarstva.
lp, Čur
11. člen
Svobodna izmenjava mišljenja in misli je ena najdragocenejših človekovih pravic; vsak državljan sme torej govoriti, pisati, tiskati svobodno in odgovarja samo za zlorabo te svobode
Uporabniški avatar
Čur
Stara sablja
 
Prispevkov: 1062
Pridružen: 11.11.2002, 21:39
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a Scheller » 07.01.2006, 11:34

Sem cisti zacetnik v temle. Zanima me par stvari glede nakupa in bom postavu par vprašanj. Lahko kdo priporoči model tja do ene 80sit z dalincem.

Najprej me zanima kaj je razlika v NITRO in BENCIN in ELEKTRO modelih kaj je sploh bol razlika pa tudi razlika v modeli 1:8, 1:10: 1:5, 1:24?
Imel bi tak avto ki bi se ga dalo vozit po asvaltu, pesku, mogoce varjanta pozimi po snegu ali pa da bi se dalo cestnega spremeniti v rally ali off-road se to da?
Ko bi ga kupil bi ga zelel sestaviti sam tudi motor, gledam sem internetne trgovine in sem videl da dobis ceu nacrt in vse zraven ali to je mogoce ?

Nekje sem zasledil da si nekateri rezete karoserijo iz enih mas in kje to dobiti?

za enkrat je to to upam da ni prevec

drgac sm pa s Kranja
Uporabniški avatar
Scheller
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 05.01.2006, 21:42
Kraj: Kranj

Naslednja

Vrni se na Eksplozijski.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

cron