Vprašanje

Vse o modelih z notranjim izgorevanjem ...

Moderator: MaNe

nakup

OdgovorNapisal/-a BOZO » 07.01.2006, 11:51

pozdravljeni

Glej če te zanima avto,poceni in res dober za začetnika ali za tekmovanja ki ga lahko voziš po pisti ali parkirišču (avto Rally 1:8-nitro)
http://www.msm-rc.net/forum/viewtopic.php?t=9701

Avto je kot nov z vsem kar potrebuješ razen štartboxa (ki pa se tudi dobi b.p.)
Pomoč ter rezervne dele pa imaš zagotovljene pri g. Nebcu-Mantua

Moje mišljenje je,da v štartu malo več odšteješ kot da imaš pol skos probleme z avtom ali pa te mine do modelarstva.

lp, Josip
Zadnjič spremenil BOZO, dne 07.01.2006, 11:54, skupaj popravljeno 1 krat.
za nekaj časa se umikam iz off road-a
------------------------
051-693-342
Uporabniški avatar
BOZO
Član
 
Prispevkov: 48
Pridružen: 18.10.2004, 23:09
Kraj: Trbovlje

OdgovorNapisal/-a Jetforce » 07.01.2006, 11:52

NITRO to se vozijo modeli 1:8(rally,offroad,IC) in pa 1:10 ,navadna mešanica so avtomobili 1:5 in 1:6 elektro pa so 1:10,1:12,1:18 in 1:24.
Karoserije se pa režejo iz leksana in se kupijo neobrezane in se potem izrežejo in po želji pobarvajo.
Jetforce
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 943
Pridružen: 01.06.2005, 21:46
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Scheller » 07.01.2006, 14:12

Ampak rad bi imel nov nesestavljen avto, ki bi ga sam sestavil in bi se iz tega se kaj nucil. Ogledol sem si ta primer http://www.mantua-model.si/index.htm kakšna je dejanska velikost tega avtomobila v cm mislem. :D

Zraven naj bi dobil tole RV naprava SANWA DASH-SABER X z dvemi servo motorji S-102 ali je ta vredu?
Pa kok velik motor bi dal lohko sem gor?
Se eno tako vprasanje kaj grem jest lahko v trgovino in recm da bi mel vse pol lastnem kusu da bi si sam zbral podvozje motor itd....?
Uporabniški avatar
Scheller
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 05.01.2006, 21:42
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a MANTUA » 07.01.2006, 14:47

Nekaj odgovorov za začetnike:

Kaj morate vedeti pred nakupom:

Pred nakupom si vzemite dovolj časa za zbiranje informacij. Internet je najslabše možno mesto za to, saj 90% ljudi, ki pišejo na tem fourmu ni sposobnih pripraviti modela avtomobila niti za 15 minut vožnje. Poleg tega veliko "strokovnjakov" svetuje nakup njihovega odsluženega modela.

O modelih se torej pozanimajte v klubih in si jih oglejte v živo. Tudi v trgovini si jih lahko ogledate in vprašate, kar vas zanima.

Pred nakupom morate vedeti tole:

- Kaj želite početi z modelom (kje ga boste vozili, koliko ga boste vozili, kakšne zmogljivosti naj bi imel, ali nameravate v prihodnosti tekmovati,...)
- Koliko znanja imate (če kupite model, ki je za vas prezahteven, ga ne boste vozili in preostane vam le dirkanje po internetu).
- Koliko denarja ste pripravljeni porabiti za nakup in za potrošni material.
- Kakšen prostor imate na voljo za vožnjo
- Koliko časa ste pripravljeni porabiti za model (vzdrževanje, sestavljanje, nastavljanje,...)

Ko sami sebi odgovorite na vse to se lahko lotite nakupa.

Za začetnike je najbolj primeren (in najcenejši !) nakup novega modela, ki ga sestavijo sami. Med sestavljanjem boste model dobro spoznali in se naučili vse, kar boste potrebovali ob popravilih. Pred nakupom se obvezno pozanimajte kakšna je dobava rezervnih delov za vaš avtomobil in kdo vam bo pomagal, da se boste z njim naučili ravnati (Tudi tako preprosto opravilo, kot je utekanje in nastavljanje motorja je za začetnika lahko nepremostljiva težava, če nima pomoči). Odgovore torej najdete v trgovinah in v modelarskih društvih. Obvezno morate vzpostaviti osebni kontakt s človekom, ki vam bo pomagal, tega pa prek interenta ni mogoče storiti (lahko pa na njem najdete naslove društev, trgovin in kontaktnih oseb).

In še odgovor na vprašanje o velikosti modelov Mantua in možnosti nakupa posameznih komponent oziroma kompletov.

Modeli v merilu 1:8 Rally (kar je v Sloveniji najbolj razširjena kategorija) so dolgi od 60 do 70 cm (različne karoserije). Večina modelov je uporabna za vožnjo po asfaltu in po terenu, saj lahko nanje namestite terenske ali cestne gume in ustrezno nastavite podvozje. Vsi pogoni na avtomobilih so kardanski, zato prenesjo tudi vožnjo po zelo umazanih terenih.

Modele je možno kupiti v kompletih (mnogo cenejša možnost !), ki so že pripravljeni, po želji pa si lahko avto sestavite popolnoma sami (izberete podvozje, motor, RV napravo in ves ostal pribor po želji).

Podroben opis teh kompletov je napisan na mojih spletnih straneh: http://www.mantua-model.si , več informacij pa lahko dobite v trgovini, kjer si vse modele lahko tudi ogledate.
Uporabniški avatar
MANTUA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 411
Pridružen: 06.01.2003, 12:33
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ŠKALEC » 07.01.2006, 18:00

Mislim, da si dobil izredne odgovore od oseb, ki res na modelarski sceni imajo izkušnje (Dobnikar,Čur,Mantua) .

Srečo imaš, da imaš na dosego roke človeka, ki je bil pripravljen ti vse razložit in demostrirat v živo. Kje se danes še to dogaja ? Nikjer, če pa se se pa malokje !
Povdarit moram, da sem tudi jaz ob branju tvojih sporočil bil skeptičen glede resnosti, saj si forum dobesedno "zbombardiral" z tvojimi ponavljajočimi se posti v različnih temah.
Najbolj me je zbodlo v oči tvoj tekst, ki sem ga označil z krepkim :
bc napisal/-a:KUPIM VSE KOMPLET-->da ko ga jaz kupim vzgem in se zabavam.
Prosil bi vse ki imajo kako ponudbo zame, da mi pisejo, cena ni tok vazna, vazn d je vse skupaj, lahko je tudi malo slabse ohranjen, ali starejsa izvedba, vazno da gre :D


Ko ti pa je kasneje nekdo ponudil komplet z zelo dobro komando, pa si začel jokat, da ne tako visoko ceno !

Brez zamere in lp.
Uporabniški avatar
ŠKALEC
Forumski veteran
 
Prispevkov: 778
Pridružen: 11.08.2004, 09:39
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a bc » 07.01.2006, 18:27

Ja no, mogoce sem pa res malo narobe pristopil k zadevi, ampak od sedaj naprej bom malo bolj previden kaj in kje bom kaj napisal.

Jaz se vsem opravičujem in mislim, da ni prislo med nami do kakih zamer, ker bi se vedno rad ostal v modelarstvu?

LP Bc
LP Miha
Uporabniški avatar
bc
Član
 
Prispevkov: 74
Pridružen: 04.01.2006, 21:26
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a nejcnm » 07.01.2006, 21:02

Boš mogu pa mal več naredit kakor tukaj po forumu pisat, da boš lahko rekel, da si modelar bc :wink:
1. mesto Državno prvenstvo 1:8 rally 2009
2. mesto Državno prvenstvo 1:8 rally 2008
3. mesto Državno prvenstvo 1:8 rally 2007
Uporabniški avatar
nejcnm
Naš človek :)
 
Prispevkov: 245
Pridružen: 28.08.2005, 18:02
Kraj: Novo mesto

Prejšnja

Vrni se na Eksplozijski.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

cron