CONDOR, SLOVENSKI SIMULATOR LETENJA

Razprave o raznih projektih, ki jih imamo še v glavah ali celo že na papirju...

Moderator: frank11

OdgovorNapisal/-a Slowfly » 04.01.2006, 19:19

Tolovaj, nikjer v mojih postih nisem napisal, da si bumbar, cepec, teslo, bedak, osel, bimbo, kreten, zarukan vol ali česarkoli podobnega !
Uporabniški avatar
Slowfly
Naš človek :)
 
Prispevkov: 339
Pridružen: 09.06.2003, 01:37
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Parky » 04.01.2006, 21:19

Fantje tisti i pravi da so simulatorji brezveze, pol mi pa naj pove kako se vsi piloti šolajo na simulatorjih preden sploh vstopjo v letalo :shock: , glede
modelarskih simulatorjev je pa tako da je za začetnika vredu da sploh
spozna kako pa kaj miga in leti, za helije je pa sploh fajn ker je že po naravi težje frčati pa pristati v enem kosu, sem že dosti ur zabil na stričevem simulatorčku REALFLIGHT G2 in sam sem si ga tud naročil pred kratkim REALFLIGHT G3 mislem in moram reči da je zlo realno na G2 sem celo že hoovering izvajal pa ni čisto za 3D zato sem naročil si G3 ki to podpira,
tako da se bom z simulaotjem igral še :D , ker ni slaba stvar, je pa v realnost malo drgje vendar se pribljižuje :wink:
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Parky
Naš človek :)
 
Prispevkov: 349
Pridružen: 10.10.2004, 12:34
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a Domen Žvegler » 07.01.2006, 22:53

Nekdo (Ultralajt :D ) ki obvladate Kondorja bi lahko tu napisali malo "HOW TO START" in kaj je pomembno ter kaj je potrebno pazit (trimanje letala,itd...) za nas laike ki bi radi pa ne znamo :D .
Malo o nastavitvah in tako naprej.
Kake yojsticke uporabljate ? Jaz imam Logitech digital 3D pa je za k****.
Smeri sploh ne morem uporablat ker kr nekaj bezlja kljub trimanju in ne vem kaj še vse.
Unlimited-RC Team
Uporabniški avatar
Domen Žvegler
Naš človek :)
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 28.04.2004, 14:03
Kraj: Maribor - Ruše

OdgovorNapisal/-a Icoman » 09.01.2006, 22:50

Kako pa izgelda ko kalibriraš
joystick?
A tudi skače?

Sam sem imel wingman 3D digital, pa ga je začel liomit prav ta potencijometer ki je za smer.
Pred kratkim sem investiral v sitek cyborg EVO in no problemos anymore.
Mi je pa žal a nisem kupil kako palco z force feedback-om.
Za condorja se ti po moje splača. Mogoče si bom Condorja tudi jst omislil, zadnje cajte spet drajsam ene sime, v glavnem IL2 pa FS9.
Lp,Ico
Uporabniški avatar
Icoman
Član
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 21.02.2004, 11:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Domen Žvegler » 10.01.2006, 00:06

Ja skozi nekaj skače pa bluzi morem narazen vzet :D .

No kaj bo kdo napisal kako pa kaj ?
Unlimited-RC Team
Uporabniški avatar
Domen Žvegler
Naš človek :)
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 28.04.2004, 14:03
Kraj: Maribor - Ruše

OdgovorNapisal/-a ultralajt » 10.01.2006, 15:43

Domen Žvegler napisal/-a:Ja skozi nekaj skače pa bluzi morem narazen vzet :D .

No kaj bo kdo napisal kako pa kaj ?


Nisem bil kar nekaj časa na tem forumu in zato nisem vedel za "ujetega tiča tožbe" :D

Domen, najbolje je, da greš na Condorjev Forum:
http://forum.condorsoaring.com/
Tam na veliko govore v raznih temah o Condorju, in ni ga vraga, d bi ne našel odgovore na tvoja vprašanja.

V temi Hardware, je veliko govora o joystikih (primerni, neprimerni, napotki, napake, priporočila, nasveti..)
Pa lahko kar tam zastaviš tvoje konkretno vprašanje.

Jaz ti žal ne morem odgovoriti za tvoj Joystik..
Ali ti pri drugih igrah ali simulacijah dela normalno?

Meni ni nič nagajalo. Šel sem enostavno kar po korakih ki jih razlagajo navodila. navodila sem si sprintal, da so bolj pri roki.
(eden od Murphyevih izrekov je tudi: "Ko vse odpove, preberi navodila!")

Za smer uporabljam drsnik na igralni palici. Edin problem, ki me moti je ta, da se je zaradi starosti palice (Genius USB F-23) že precej čuti zračnost v mehanizmu in je "mrtva točka" že kar velika pika in je moteča.
Zadnji čas, da si omislim eno forcefeedback, ampak menda ni vsaka palica dobra. Pa zanimivo, da je ponudba igralnih palic pri nas čedalje bolj skopa...ene tri modele najdeš, pa nič več...od teh ki bi bili vsaj za silo uporabni (mislim na force.. modele)

Torej, Domen...vpiši se na Condorjev forum, ker boš tam izvedel veliko več, kot pa ti lahko jaz povem.

Lep pozdrav, hitro okrevanje tvojega šepajočega kondorja in čimprejšnje laširanje vseh letal, ter veliko užitkov ob spoznavanju Slovenije, Avstrije in Hrvaške iz zraka, v vsemogočih vremenskih razmerah!

Mitja
Uporabniški avatar
ultralajt
Forumski veteran
 
Prispevkov: 913
Pridružen: 07.04.2004, 16:35

OdgovorNapisal/-a ultralajt » 10.01.2006, 16:04

Domen Žvegler napisal/-a:....
Kake yojsticke uporabljate ? Jaz imam Logitech digital 3D pa je za k****.
Smeri sploh ne morem uporablat ker kr nekaj bezlja kljub trimanju in ne vem kaj še vse.


Aktiviraj "Auto rudder" v nastavitvah, pa bo smerno krmilo sledilo nagibu, in bo letalo za spoznanje lepše letelo... ne bo več "švedralo" po svoje...
(seveda se s tem rahlo oddaljiš od RL feelinga)
Priponke
autorudder.jpg
autorudder.jpg (59.87 KiB) Videno 7164 krat
Uporabniški avatar
ultralajt
Forumski veteran
 
Prispevkov: 913
Pridružen: 07.04.2004, 16:35

OdgovorNapisal/-a fantasy » 17.08.2006, 22:48

En dokaz, da je Condor simulator vreden veliko več kot pa stane!

Hello GR and Uros,

I write in name of A7 (which was 8th at LLC competition).

He became an junior championship of our republic recently, and he would like You both (and all Condor flyers, of course) know, that he gives lot of credit becoming champ to Condor (he was promising young pilot before buying condor,note by swt), as he flew it a lot through winter.

So, we hope this message will give You new strength to Your future developments of soaring simulation for us all.

For those considering buying Condor ... well, I hope You got message too ... try it Wink


V prostem prevodu bi to glasilo nekako tako, da se en član foruma (na kondorjevem forumu) oglaša v imenu svojega kolega, ki je letel internetno 6 mesečno tekmovanje Condor Lowlands Cup in končal na 8 mestu.
Ta fant je celo zimo intenzivno letel na Condor simulatorju.
Sedaj pa je s tapravim jadralnim letalom osvojil naslov mladinskega državnega prvaka v jadralnem letenju!
Pravi, da mu je letenje na simulatorju omogočilo da je vzdrževal dobro letalno kondicijo in mu je pomagalo zelo v realnem letenju...kar je prineslo zmago v državnem merilu.

Lepo, kajne!

Bravo Gregor! Bravo Uroš!!

F.C.

link: http://forum.condorsoaring.com/viewtopic.php?t=4280
Uporabniški avatar
fantasy
Član
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 02.12.2004, 13:27

Re: CONDOR, SLOVENSKI SIMULATOR LETENJA

OdgovorNapisal/-a Celi McDuh » 03.03.2008, 21:43

bolj ko gledam temo bolj mi kondor postaja všeč... :D

zato sem malo razmišlaj..kaj če bi gdo naložil sim na mojblink ( http://www.mojblink.com/) ali partis?

jaaaa, vem da bi to postalo piratstvo, pa vseeno bi blo kul :)

ja, pa zavedam se tudi da je tema kar precej stara :roll:

Lp, Marcel
Angrygreen :D
Uporabniški avatar
Celi McDuh
Član
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 24.10.2005, 14:12
Kraj: Spodnji Duplek

Prejšnja

Vrni se na Projekti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron