tekmovanja

Vse o modelih z notranjim izgorevanjem ...

Moderator: MaNe

tekmovanja

OdgovorNapisal/-a Celi McDuh » 23.01.2006, 15:53

kupil sem si avto mantua cross eco........pa me zanima po kolkem času lahko gre popoln začetnik tekmovat???
Uporabniški avatar
Celi McDuh
Član
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 24.10.2005, 14:12
Kraj: Spodnji Duplek

OdgovorNapisal/-a ELO » 23.01.2006, 16:35

takoj ko prebere in spoštuje vsebino pravilnika za slovensko dp.
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku

OdgovorNapisal/-a MANTUA » 23.01.2006, 17:39

Tekmovanja z modeli Mantua ECO so namenjenna začetnikom, zato se jih lahko udeleži vsak, ki zna avto pripraviti tako, da bo brez težav prevozil 3 5-minutne kvalifikacijske vožnje in 15-minutno finalno vožnjo. Pomembno je tudi, da znaš voziti po progi, kar pomeni, da ne letiš na vsakem ovinku iz steze in da z vijuganjem ne oviraš drugih tekmovalcev. Za začetek s tekmovanjem je pomebno tudi da se znaš izogibati trčenjem.

Če torej avtomobil deluje brezhibno in ga znaš peljati po progi, se lahko udeležiš dirke. Na tem nivoju še ni treba biti hiter, ampak se hitre vožnje privadiš med sezono.

Zelo ti bo pomagalo, če se vključiš v kako izmed modelarskih društev, ki se ukvaraja z dirkanjem v kategoriji Rally in/ali Mantua ECO. Klubski treningi in nasveti izkušenih tekmovalcev so nepogrešliva pomoč začetniku.

V našem društvu v zimskem času organiziramo delavnice, kjer se učimo priprave avtomobilov za tekmovanja.
Uporabniški avatar
MANTUA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 411
Pridružen: 06.01.2003, 12:33
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Eksplozijski.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov

cron