Savage na gradbišču...

Vse o off-road modelih ...
1/5-1/6, 1/8, 1/10, 1/16, 1/18, ...

Moderator: ShAq^

Savage na gradbišču...

OdgovorNapisal/-a MANTUA » 21.04.2006, 23:07

Prejšnji teden sem sestavil "službenega" Savage-a in gradbišče v bližini je bilo pravi prostor ze preiskus modela...

Na temle videu si lahko ogledate, kako premaguje terene, ki se mu postavijo na pot:

http://www.mantua-model.si/video/savage.wmv

Model se je izkazal za dobesedno neuničljivega. V letošnjem letu bomo organizirali tudi srečanja modelarjev z modeli Big-foot, na novi Off-road progi v Ljubljani pa bomo pripravili tudi nekaj ovir zanje in vse navdušence povabili na dirko.

Vsi ki vas zanimajo podrobnosti, si lahko modele ogledate v trgovini, na zalogi so že vsi pomembni rezrvni in opcijski deli, kmalu pa se obeta kompleten program HPI-Savage.
Uporabniški avatar
MANTUA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 411
Pridružen: 06.01.2003, 12:33
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a c00lman » 22.04.2006, 10:34

Živijo mantua
Koliko pa stane ta model??
In kakšno je merilo?? :oops:



Lp
c00lman
 

OdgovorNapisal/-a MaNe » 22.04.2006, 10:47

Zlo dober predstavitveni film!

Coolman, poglej tukaj http://www.mantua-model.si
Merilo je pa 1:8.
LP
Nejc
Uporabniški avatar
MaNe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1351
Pridružen: 11.11.2002, 10:29
Kraj: Slivnica pri Mariboru

OdgovorNapisal/-a Jetforce » 22.04.2006, 10:47

Ob vseh teh kotanjih se nič ni zlomilo?Pol je to res vzdržljivo :shock:
Jetforce
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 943
Pridružen: 01.06.2005, 21:46
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Ropret » 22.04.2006, 13:15

jaz sem padel dol iz stola ko sem to gledal :shock: WWWaWWW
Ropret
Naš človek :)
 
Prispevkov: 158
Pridružen: 20.01.2005, 22:40
Kraj: Blejska Dobrava

OdgovorNapisal/-a MANTUA » 22.04.2006, 14:11

Kot ste videli je model zabavna "domača žival".

Za prodajo teh modelov pa sem se odločil takole:

Že nekaj let poslušam zgodbe o Savageu in ljdje me sprašujejo po njem, poleg tega pa je v Sloveniji že mnogo teh modelov. glede na to, da sem navajen tekmovalnih avtomobilov, ki stanejo 2x ali 3x toliko, kot savage iz škatle so moji prvi vtisi o modelu, ki skupaj z motorjem stane 124.400,00 SIT takile:

Konstrukcija modela je neuničljiva. Zdrži dobesedno vse. Na videz šibki amortizerji so vpeti tako, da težko doživijo direktne udarce. Svoje delo opravljajo odlično, bom pa zaradi lepšega izgleda kmalu na model namestil kovinske. Cenejša opcija so vzmeti v raznih barvah. Dvojna zavora, ki je serijska na modelu SS 4,6 odlično ustavlja model (ob premočnem zaviranju naredi preval naprej). Za zaviranje je dovolj že običajen servo motor. 2-stopenjski menjalnik je tovarniško nastavljen in deluje brez pripomb. Možno je tudi dodatno nastavljanje. Edina stvar, ki me na modelu SS 4,6 moti, je potezni zaganjač, ki ne prenese grobosti. 4,6 ccm motor je močna žival, ki model ob hitrih štartih vedno postavlja na zadnji kolesi, zato si je treba omisliti pomožno kolesce zadaj, ki preprečuje prevračanje (Whellie bar), ali pa seved pospeševati počasi. Motorju ne zmanjka moči nikoli, avto pa se prej prevrne kakor ustavi na klancu.

V bližnji prihodnoti bom vgradil še dodatni menjalnik za vzvratno vožnjo, ki bo pomagal pri reševanju iz na videz nerešljivih položajev.

Vtisi o vožnji:

Model se pelje tudi po najbolj nemogočih terenih (kamni, razrita zemlja, stopnice,...). Brez težav dela velike skoke (polet čez 2m visoke stopnice je za ta model nekaj povsem vsakdanjega). V zraku se občuti velika masa modela, zato se na dodajanje plina in zaviranje med letom odziva precej počasi (morda bi pomagal hitrejši servo motor). Zavija povsem zadovoljivo (ne tako kot 1/8 buggy). Za volan sem uporabil cenen ampak močen servo motor Cirrus CDS-750 (110NCm).

Glede na to, da me avto težko prseneti sem bil nad Savageom resnično navdušen. Model ni namenjen dirkanju po parkiriščih ali gladkih progah. Zares zaživi na vrtovih, njivah, grdabiščih, v kamnolomih in na vseh terenih, ki so običajnim modelom povsem nedostopni.

Kot sem že omenil, lahko v zelo kratkem času v trgovini pričakujete ogromno opcijskih delov za modele Savage, modeli in rezrevni deli pa so že na zalogi. Cene so enake kot v trgovinah v tujini, vsi ki vas zanima nakup večih modelov pa se seveda lahko dogovarjate....

Danes začnemo z delom na novi Off-road progi v Ljubljani, kjer bomo poskrbeli tudi za "Big foot odsek", srečanja in tekmovanja sledijo. ko bo proga gotova (predvidoma čez 14 dni pa boste lahko model tudi preiskusili.
Uporabniški avatar
MANTUA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 411
Pridružen: 06.01.2003, 12:33
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a XMach » 22.04.2006, 14:22

Zres imeniten model!

Samo je pa res trpežen model!
Film me je je čisto prevzel(pa še muziuka je bla ta prava)




LP
Uporabniški avatar
XMach
Naš človek :)
 
Prispevkov: 170
Pridružen: 01.02.2006, 16:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a c00lman » 22.04.2006, 14:27

Ta model je res PERFEKTEN!!!!!
Jast sem samo gledal :shock: :shock: .
Kaj pa ali si kaj plastike polomil???



Lp
c00lman
 

OdgovorNapisal/-a MANTUA » 22.04.2006, 16:53

Tudi na moje začudenje, nisem polomil niti koščka plastike, saj je na modelu vse predimenzionirano. Zgodilo se je namreč več podobnih padcev, kot tisti na posnetku. Od izpostavljenih delov me je bilo strah edino za amortizerje, ki pa so očitno nameščeni tako, da so zaščiteni pred direktnimi udarci. Savage je narejen po načinu: "Naredi dovolj močno, da je nepolomljivo, in montiraj dovolj močan motor da bo to poganjal". Edina šibka točka je potezni zaganjač. zato bom na motor montiral Rotostart.
Uporabniški avatar
MANTUA
Naš človek :)
 
Prispevkov: 411
Pridružen: 06.01.2003, 12:33
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a RLogar » 18.05.2006, 19:06

Uporabniški avatar
RLogar
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 04.06.2004, 17:02
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Off-Road.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron