Kje nabavit cestne gume za Baja 5B?

Vse o off-road modelih ...
1/5-1/6, 1/8, 1/10, 1/16, 1/18, ...

Moderator: ShAq^

Kje nabavit cestne gume za Baja 5B?

OdgovorNapisal/-a Pero1 » 23.11.2006, 00:38

Ker mislim z Bajo vozit tudi po asfaltu, si mislim nabavit cestne gume. Kje nabaviti gume in platišča?
************************************************************
http://www.danaja.si
#Enaka mnenja so dovoljena...nasprotna tudi ;~) #
Pero1
Novinec
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 19.11.2006, 14:07
Kraj: Maribor - Zgornja Kungota

OdgovorNapisal/-a rokec » 23.11.2006, 07:34

Čistokrvni off-roader boš vozil po asfaltu? Če si imel to v mislih, bi moral kupiti Marderja.
Uporabniški avatar
rokec
Naš človek :)
 
Prispevkov: 263
Pridružen: 09.11.2002, 20:39
Kraj: Gorica pri Slivnici

OdgovorNapisal/-a Pero1 » 23.11.2006, 10:58

A ni tole off topic? Želim imet namreč odgovor na vprašanje. Kaj sem kupil, dobro vem. Tudi z Yamaho Bruin se vozim po asfaltu, pa temu ni namenjena. Ko bo Marder laufau na navaden bencin, ne pa na žafranast sok, bom pa premislil :lol: :lol:
************************************************************
http://www.danaja.si
#Enaka mnenja so dovoljena...nasprotna tudi ;~) #
Pero1
Novinec
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 19.11.2006, 14:07
Kraj: Maribor - Zgornja Kungota

OdgovorNapisal/-a rokec » 23.11.2006, 11:09

Tole pa ne razumem. Marder laufa na žafranast sok.
Uporabniški avatar
rokec
Naš človek :)
 
Prispevkov: 263
Pridružen: 09.11.2002, 20:39
Kraj: Gorica pri Slivnici

OdgovorNapisal/-a rokec » 23.11.2006, 11:14

Aja oprosti. Še odgovor na tvoje vprašanje kje nabavit gume: Nikjer.
Uporabniški avatar
rokec
Naš človek :)
 
Prispevkov: 263
Pridružen: 09.11.2002, 20:39
Kraj: Gorica pri Slivnici

OdgovorNapisal/-a A.D.P. » 23.11.2006, 12:37

Pozdravljen, kolikor sem jaz prebiral forume ustrezajo te gume z malimi modifikacijami.. Proline Road Rage 40 Series Tire....

Fits 40 Series wheels for T-MAXX, Savage, and MGT. Also fits HPI Baja 5b with minor adjustment - beadlock holes need to be punched and excess rubber must be trimmed. Dimensions: 5.6" outer diameter, 3.5" inner diameter, 3.7" width. Proline part # 1104-00.
Proline izdelke trži Gril...

http://www.msm-rc.net/forum/viewtopic.php?t=12195
Anže
http://www.cerne.si

MD MINERVA - sekcija P.I.T.A.
Do real professionals ever push their luck?

Slika
Uporabniški avatar
A.D.P.
Naš človek :)
 
Prispevkov: 183
Pridružen: 16.01.2003, 23:14
Kraj: Ljubljana - Šentvid

OdgovorNapisal/-a ELO » 23.11.2006, 13:43

Pero1 napisal/-a:Ko bo Marder laufau na navaden bencin, ne pa na žafranast sok, bom pa premislil :lol: :lol:


rokec napisal/-a:Tole pa ne razumem. Marder laufa na žafranast sok.


marder ne laufa na žafranast sok ampak na bencin.

torej, greš na petrol alio omv ali agip ali ina ali,... bencinsko postojanko, tankaš recimo 95 oktansko gorivo, dodaš olje za dvotaktne motorje, naliješ v marderja ali bajo,... in GASAAAAAAAAA!


na metanol marder ne laufa niti ne vžge, če je pod žafranasto sok mišljen metanol!
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku

OdgovorNapisal/-a Pero1 » 23.11.2006, 18:42

rokec napisal/-a:Tole pa ne razumem. Marder laufa na žafranast sok.

=drag kot žafran
nitrometan:bencin = faktor 22,5 !!!
Ja v mislih sem imel nitrometan. Nisem vedel, da Marderju tudi diši benz. Kljub temu sem se odločil za off-road avto, ker tega lahko voziš po asfaltu, cestaka pa po travi težko. Nimam pa rad, da sem kjerkoli omejen. Zato imam tudi moja ostala prevozna sredstva prilagojena terenu. Pa tudi vzdržljivost in nezahtevnost sta bila faktorja, ki sta me pripeljala do Baje.
Zadnjič spremenil Pero1, dne 23.11.2006, 18:59, skupaj popravljeno 1 krat.
************************************************************
http://www.danaja.si
#Enaka mnenja so dovoljena...nasprotna tudi ;~) #
Pero1
Novinec
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 19.11.2006, 14:07
Kraj: Maribor - Zgornja Kungota

OdgovorNapisal/-a Pero1 » 23.11.2006, 18:48

A.D.P., hvala za odgovor, sem pa že v kontaktu z Mantuo in pravi, da original gume pridejo februarja(baje jih večina lastnikov Baj komaj čaka). Tiste, ki so bile gor, so praktično že gladke :o . Včeraj, ko je deževalo, so se že nekako držale(dokler ni motor štrajkal), danes pa sem jih dotolkel...so že naročene druge. Uspelo mi je tudi odtrgat amortizer in os kolesa, pa še en vijak...tudi naročeno :D :D .
************************************************************
http://www.danaja.si
#Enaka mnenja so dovoljena...nasprotna tudi ;~) #
Pero1
Novinec
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 19.11.2006, 14:07
Kraj: Maribor - Zgornja Kungota

OdgovorNapisal/-a zajamsek » 24.11.2006, 21:24

Mislim ni mi jasno kaj delaš z avtom. imaš ga šele dobrihh 14 dni in že imaš poškodbe in nevem kakšne zlome. Ali res imaš toliko denarja da ti stvari ni škoda ali pa res nimaš srca da bi z avtom ravnal malo po pameti. Pa off road avto na asfaltu ne zaživi. off roaderji so narejeni za blato in mehke površine kjer se pokaže njihovo moč, ko za sabo pustijo samo še oblak praha ali pa kamenje v zraku. tako da res ne vem zakaj bi iz off road naredil on road. Pa me prav zanima kdo že tako nestrpno pričakuje on road gume za Bajo. Jaz sigurno ne. lp
Ko na koncu leta pogledam vseh 365 porabljenih kondomov, se nasmejim. nato jih pretopim in iz njih naredim gume za avto na katere napisem >good year<
zajamsek
Naš človek :)
 
Prispevkov: 105
Pridružen: 14.07.2006, 19:18
Kraj: Šentjanž pri Dravogradu

OdgovorNapisal/-a RB Team » 24.11.2006, 21:39

No vidim da te dobro zalagajo z informacijami!!Lepo da si nabavil model od Černeta....sedaj pa bistvo :shock: Bajo pripraviti na cesto POPOLNOMA ZGREŠENO ,to je čistokrven OFFROAD ! Moje opazke....gume offroad pri tem modelu so ena izmet šipkih točk,pravtako obroči, pa plastika na zadnjih rokah kjer so priterjeni amortizerji-poka,pa tudi amortizerji izpustijo dušo no zadnja dirka v Jesenicah pa je pokazala tudi ,da motorju nitinajmanj ne paše vlaga!! Kot vidim si opazil sam....res pa je ,da ima dobre vozne lastnosti v OffRoad vožni......MOJE MNENJE!!!

Pa veliko modelarskih užitkov v vožnji modela!! :lol:
RB Team
Lp: R.Blazina BAJA SS Čunga/Lunga Power
Uporabniški avatar
RB Team
Naš človek :)
 
Prispevkov: 142
Pridružen: 15.02.2003, 17:40
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a rokec » 24.11.2006, 22:30

Ne samo, da ne veš, da Marder uporablja bencin, ne veš tudi, da je Marder off-road in ne cestni avto.
Uporabniški avatar
rokec
Naš človek :)
 
Prispevkov: 263
Pridružen: 09.11.2002, 20:39
Kraj: Gorica pri Slivnici

OdgovorNapisal/-a Pero1 » 25.11.2006, 12:02

rokec napisal/-a:Ne samo, da ne veš, da Marder uporablja bencin, ne veš tudi, da je Marder off-road in ne cestni avto.


Boli me za druge avteke (nimam nobenega interesa niti časa, da bi postal kao neki guru znanja o RC avtomobilih); dejstvo je, da si pametoval, namesto, da bi mi odgovoril na preprosto vprašanje. Za Bajo sem se odločil, ker je enostavna za popravljat, odpusti tudi marsikatero napako(seveda pa ne direkten udarec v steber pri 65 km/h) razbil pa sem ga v dveh, ne 14 dneh, pa sigurno ga bom še kdaj. Zadeve nisem kupil za glancanje in frajerišenje ali dirkanje, ampak, da z njim uživam. Ne mislim pa ga "pripravljat" za asfalt, moj cilj je le nabavit bolj vzdržljive gume, ker se mi ne da vsak teden menjavati terenskih(ki so za moj okus veliko premehke). O tem, da terenci spadajo le na teren, pa nima smisla razpravljat; lepa analogija je KTM 660, obut v cestne gume. Dobiš supermoto, ki pomeni vrh užitkov v motošportu. Pa tudi Hummerje vidiš obute v nizkoprofilne gume. Vsak ima pač svoj okus.
************************************************************
http://www.danaja.si
#Enaka mnenja so dovoljena...nasprotna tudi ;~) #
Pero1
Novinec
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 19.11.2006, 14:07
Kraj: Maribor - Zgornja Kungota

OdgovorNapisal/-a zajamsek » 25.11.2006, 13:15

Jaz imam bajo že dober mesec, in mi samo na zadnjih manjka par čepkov na notranji strani. Imam pa bolj trde kot pa sem videl da ima bizjak. Pokliči v mibota in tam naroči ker tam imajo bolj trde inserte . p.s. Vseeno je dobro da se malo spoznaš še na druge kategorijo ne pa samo na tisto kar imaš sam. lp
Ko na koncu leta pogledam vseh 365 porabljenih kondomov, se nasmejim. nato jih pretopim in iz njih naredim gume za avto na katere napisem >good year<
zajamsek
Naš človek :)
 
Prispevkov: 105
Pridružen: 14.07.2006, 19:18
Kraj: Šentjanž pri Dravogradu

OdgovorNapisal/-a ELO » 25.11.2006, 13:17

bistvo tega prispevka je doseženo!

sedaj veste kje nabavit cestne gume za bajo, zvedeli ste pa še dosti več! ;)

o vzdržljivosti ter tehničnih lastnostih enih in drugih avtov lahko odprete novo temo!

l.p.
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku

OdgovorNapisal/-a Pero1 » 25.11.2006, 16:25

zajamsek napisal/-a:Jaz imam bajo že dober mesec, in mi samo na zadnjih manjka par čepkov na notranji strani. Imam pa bolj trde kot pa sem videl da ima bizjak. Pokliči v mibota in tam naroči ker tam imajo bolj trde inserte . p.s. Vseeno je dobro da se malo spoznaš še na druge kategorijo ne pa samo na tisto kar imaš sam. lp


Hvala ti za informacijo. Verjetno ti svoje Baje ne voziš po asfaltu?
************************************************************
http://www.danaja.si
#Enaka mnenja so dovoljena...nasprotna tudi ;~) #
Pero1
Novinec
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 19.11.2006, 14:07
Kraj: Maribor - Zgornja Kungota


Vrni se na Off-Road.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron