Gume za po snegu in ledu

Vse o off-road modelih ...
1/5-1/6, 1/8, 1/10, 1/16, 1/18, ...

Moderator: ShAq^

Gume za po snegu in ledu

OdgovorNapisal/-a FLISK » 26.11.2006, 18:34

OK, ker se bliža zima doma pa imam model Revo Traxxas, bi mu rad gume predelal za vožnjo po snegu in ledu.Prosil bi, če mi kdo ki je to že delal ali pa je vsaj teoretično podkovan postopek malo opiše, kako bi to sploh lahko naredil.V mislih imam naprimer vijake v gumah ali pa kakšen bolj preprost način.

Hvala
FLISK
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 10.11.2006, 21:13
Kraj: Zagorje ob Savi

OdgovorNapisal/-a .:RC:. » 26.11.2006, 18:48

Uporabniški avatar
.:RC:.
Naš človek :)
 
Prispevkov: 140
Pridružen: 19.08.2006, 00:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a FLISK » 26.11.2006, 19:10

Tisto v prvem linku zna trajati celo večnost.Na rcextreme pa nisem priajvljen, bi lahko prosim skopiral pa sem prilepil?
FLISK
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 10.11.2006, 21:13
Kraj: Zagorje ob Savi

OdgovorNapisal/-a .:RC:. » 26.11.2006, 19:19

Na obeh forumih, gre za podobno debato:

Kolega chameleon na forumu modelarji.com objavil temo na vožnjo po ledu...
in sicer zanima me če ste že kdaj o tem govorili...
Če se bo vpisal na naš forum upam da bo prilepil svoje slike teh gum...
-----------------------------------------------
Evo me... in gume, ki so v delu

vijaki so univerzalni 2,5x9,5 gume pa iz mibota (ne spomnim se točne oznake: enigma...) ko bodo vsi vijaki na svojih mestih bom za dodatno trdnost verjetno v gume vlil kolesarsko tekočino za gume brez zračnic, ki se v kolesarstvu uporablja kot mašilo pri meni pa upam da bo dodala malo trdnosti in opore vijakom.

Ker to počnem prvič pa bom vesel vsakega komentarja ali predloga (predvsem na vodi čutim da nekje obstaja boljša rečitev od tekočine za tubeless gume Wink )

lp
http://shrani.si/o.php?dsc001221111102.jpg
http://shrani.si/o.php?dsc001201111101.jpg
http://shrani.si/o.php?dsc001191111100.jpg
--------------------------------------------
In še stran na kateri je bilo prvotno objavljeno
tukaj
--------------------------------------------
kaj nima noben nič za pripomnitti ali kaj, saj ne grizemo....
ni niti enemu prišlo kaj na pamet takega....
potem sva samo midva čudaka ali kaj....
--------------------------------------------
Če si vijake pritrdil samo v gumo to ne bo držalo, je bilo to sprobano že pred časom, ko se je porodila ideja da bi naredili eno dirko na ledu ( drsališču ), pa žal takrat ni bilo nič iz tega.
Vijake moraš pritditi v felno, ter jih zaliti in nato dati čez gumo tako da vijaki pogledajo ven.
-------------------------------------------
eXtrem je napisal/a:
Če si vijake pritrdil samo v gumo to ne bo držalo, je bilo to sprobano že pred časom, ko se je porodila ideja da bi naredili eno dirko na ledu ( drsališču ), pa žal takrat ni bilo nič iz tega.
Vijake moraš pritditi v felno, ter jih zaliti in nato dati čez gumo tako da vijaki pogledajo ven.


Isto je naredil moj prijatelj, vendar on ni dal čez plašča. Pravi, da se je odneslo dobro..
---------------------------------------------
on misli tako narest, tako kot je na sliki samo da bo potem zaliv z tekočo gumo, silikonom....
saj tako sem jaz razumel...
---------------------------------------------
Da bi vijake bolj pritrdil v gumo, bi lahko okoli vsakega nakapal malo sekundnega lepila, da se guma strdi, morda bi pomagalo. Dvomim pa da mi bodo vijaki lezli v gumo (da se izrazim drugače: presenečen bom če mi bojo), bolj se bojim, da se bodo pri kakršni koli sili upognili skupaj s profilom gume. Ravno zato sem žebljičke (prvotna ideja) nadomestil z vijaki, ki bi tudi v tem skrajnem primeru nudili nekaj oprijema z navojem.

Kako bi vijake pritrdil na platišče in potem plašč namestil tako, da bi ga vijaki preluknjali, si pa ne predstavljam... Rolling Eyes res ne

edina možnost, ki jo še vidim je, da bi tekoče gume vlil točno toliko, da se popolnoma prekrijejo glavice vijakov, nato pa notranjost celotnega plašča napolnil s stirodurom ali čim podobnim, ko se zadeva posuši pa izrezal odvečen material po obodu plašča in vse skupaj zalepil na feltno. To bi sicer dodalo nekaj trdnosti, a nisem čisto siguren če je sploh potrebna.

No ja, najprej me čaka 1000 vijakov, potem bom pa modroval kaj je še potrebno in kaj ne (lahko da me bo presenetila bistveno povečana masa plašča - tega se trenutno najbolj bojim)
------------------------------------------

kako prepovečana masa avta kakšenga pa imaš:motor....
------------------------------------------
Ne bojim se preveč glede pospeškov, ker tako ali tako ne pričakujem nevem kako dobrega oprijema (motor je serijski 3,5 cm3, ne vem niti imena). Problem bi lahko nastal pri zaviranju, ker zavora ni najboljša. Čeprav bo verjetno vseeno uspela izkoristiti tistega nekaj oprijema. Moja skrb je verjetno brezvezna.

malo matematike: masa plašča je ~70g, najn pa pride še ~65g vijakov skupaj bo vijakov okoli 1/4 kg + silikon (ta bi znal biti na mrazu precej trd Twisted Evil ) in purpen (ne vem kaj mi je bilo da sem pisal stirodur, v mislih sem imel purpen)
------------------------------------------
ali imaš 2wd ali 4wd če imaš 2wd te najbrž ne bo ubogal čisto
------------------------------------------
Uporabniški avatar
.:RC:.
Naš človek :)
 
Prispevkov: 140
Pridružen: 19.08.2006, 00:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a FLISK » 26.11.2006, 19:31

Aha, hvala, a bi obstajal še kakšen drug način kot to z vijaki?
FLISK
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 10.11.2006, 21:13
Kraj: Zagorje ob Savi

OdgovorNapisal/-a .:RC:. » 26.11.2006, 19:38

FLISK napisal/-a:Aha, hvala, a bi obstajal še kakšen drug način kot to z vijaki?


Gotovo je še kakšen način, ki pa ne more biti kaj preveč drugačen od tega.
Uporabniški avatar
.:RC:.
Naš človek :)
 
Prispevkov: 140
Pridružen: 19.08.2006, 00:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a FLISK » 26.11.2006, 19:42

Vem, recimo z žebljički ne, bi bilo malo hitreje ali pa kak drug hitrejši način.
FLISK
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 10.11.2006, 21:13
Kraj: Zagorje ob Savi

OdgovorNapisal/-a .:RC:. » 26.11.2006, 20:02

FLISK napisal/-a:Vem, recimo z žebljički ne, bi bilo malo hitreje ali pa kak drug hitrejši način.


Ne rabš hitet. Vzem si cajt pa nared tko kot je treba. Tolk kokr boš na času proftirov, boš na kvaliteti izdelave zgubu.
Uporabniški avatar
.:RC:.
Naš človek :)
 
Prispevkov: 140
Pridružen: 19.08.2006, 00:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a FLISK » 26.11.2006, 20:15

OK, kaj pa gume?Naj obdržim kar original od Revo-ta ali kakšne druge (spet mislim na manjše da bi bilo manj dela :D )
FLISK
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 10.11.2006, 21:13
Kraj: Zagorje ob Savi

OdgovorNapisal/-a nejcnm » 26.11.2006, 21:36

FLISK napisal/-a:Aha, hvala, a bi obstajal še kakšen drug način kot to z vijaki?


:D Ja seveda obstaja..poiščeš kakšen modelarski forum na Finskem in tam kupiš že narejene ježevke!!!!
1. mesto Državno prvenstvo 1:8 rally 2009
2. mesto Državno prvenstvo 1:8 rally 2008
3. mesto Državno prvenstvo 1:8 rally 2007
Uporabniški avatar
nejcnm
Naš človek :)
 
Prispevkov: 245
Pridružen: 28.08.2005, 18:02
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a FLISK » 26.11.2006, 21:39

Haha.OK, kaj pa gume?Naj obdržim kar original od Revo-ta ali kakšne druge (spet mislim na manjše da bi bilo manj dela )
FLISK
Novinec
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 10.11.2006, 21:13
Kraj: Zagorje ob Savi

OdgovorNapisal/-a savage » 28.11.2006, 22:52

gume namontiras pa spustis skozi izvrtino v feltni purpen za stresenike ker se manj siri lepi pa bolje.
savage
Novinec
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 26.11.2006, 01:04
Kraj: nova gorica


Vrni se na Off-Road.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron