problem z motorjem force

Vse o modelih z notranjim izgorevanjem ...

Moderator: MaNe

problem z motorjem force

OdgovorNapisal/-a richymaster » 16.12.2006, 21:43

Živjo 1.mam en problem pr tej mašinci zalaufa u izi sam sploh ni nč pospeškov pa nč končne oz ni tista res končna sam mal pospeš use sm probavu šraufat skor nč nepomaga nevem kaj je problem!!???

2. zanima me ko štelaš servo za gas in jst nemorm(neznam)naštelat da ko dam na dalincu vzvratno(bremzam mantua ecko)mi vedno uplinjač zapre do konca in crkne kaj nastavt da ko dam vzvratno da ga nepotisne dokonca?


Slika


lp rici
richymaster
Novinec
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 28.11.2006, 23:01
Kraj: Ljubljana

Re: problem z motorjem force

OdgovorNapisal/-a XMach » 16.12.2006, 22:17

richymaster napisal/-a:Živjo 1.mam en problem pr tej mašinci zalaufa u izi sam sploh ni nč pospeškov pa nč končne oz ni tista res končna sam mal pospeš use sm probavu šraufat skor nč nepomaga nevem kaj je problem!!???


Prvo poglej če je use pravilno sestavljeno :!:
Poglej če so lamele v sklopki pravilno obrnjene in če se "odpirajo"!

Kaj si use probau šraufat?
Če si s tem mislil na vijake na motorju, pelji model do kakšnega izkušenega modelarja ali v trgovino v kateri si ga kupu(predvidevam da Mantua Model).




2. zanima me ko štelaš servo za gas in jst nemorm(neznam)naštelat da ko dam na dalincu vzvratno(bremzam mantua ecko)mi vedno uplinjač zapre do konca in crkne kaj nastavt da ko dam vzvratno da ga nepotisne dokonca?


Na servomotorju za "gas" imaš tako 4 ali 2 krako plastiko na katero so povezane žica za zavoro in tista ki gre na vplinjač! Na sredini tega je en vijak ki to drži pritrjeno na servomotor, katerega moraš odšraufat. Tisti plastičen 4 ali 2 kraki del potegni dol z servo motorja.
Prižgi RV napravo in sprejemnik na modelu ter postavi na RV napravi trimer(drsnik) na sredino.
Postavi tisto plastiko ki je bla na servu zdej tako gor, da ni igla čisto zaprta(ene 0,5 - 1mm naj bo vn potegnjeno). Prišraufaj šrauf nazaj gor in nastavi zavoro, da ko povlečeš ročico do konca proti sebi(zaviraš), da kolesa skoraj, skoraj blokirajo(kasneje ko ga boš užgal boš nastavil še minimum z trimerjem).




LP
Gregor
Uporabniški avatar
XMach
Naš človek :)
 
Prispevkov: 170
Pridružen: 01.02.2006, 16:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a richymaster » 16.12.2006, 22:26

OK bom jutr probu zdej pa za sklopko kako vem če se odperajo pa kako je prov obrnjena zdi se mi daj e tista čist navadna 2kraka oz kakor se reče...?


za servo glih to je problem enako sm štelu kot si napisu sam ko dam vzvratno vedno najprej porine (zapre uplinjač do konca in nato bremza)
ni nekake blokade da ga zablokera in bi biu še vedno mal udprt upl..

nevem no..?
richymaster
Novinec
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 28.11.2006, 23:01
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ŠKALEC » 16.12.2006, 22:50

XMach ne vem zakaj takšen velik opis, če bi mu lahko kratko in jedernato odgovoril !?

Dejstvo je, da to vračanje plovca določamo z vijakom za prosti tek. Normalno, da motor ugasne če se popolnoma zapre !

Vzameš filter dol, ter zavijaš vijak (če dobro vidim na sliki vijak številka 3) in videl boš kako se plovec odpira. S tem mu določil končni položaj vračanja.

Čist enostavno !
Uporabniški avatar
ŠKALEC
Forumski veteran
 
Prispevkov: 778
Pridružen: 11.08.2004, 09:39
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a richymaster » 16.12.2006, 23:25

Hvala za enkrat javim jutr rezultate...
richymaster
Novinec
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 28.11.2006, 23:01
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a freestyle » 17.12.2006, 13:27

jaz predlagam da ti kaksen iskusen modelar razlozi kako kaj dela tako si bos lazje predstavljal, ker si iz ljubljane bi se jaz obrnil in zapeljal do mantua trgovine, gospoda janeza nebca pa prosil za pomoc kar je nebo odklonil veliko srece.
Ciao Marko
freestyle
Naš človek :)
 
Prispevkov: 108
Pridružen: 05.03.2004, 21:22

OdgovorNapisal/-a XMach » 17.12.2006, 15:41

ŠKALEC napisal/-a:XMach ne vem zakaj takšen velik opis, če bi mu lahko kratko in jedernato odgovoril !?


So ljudje ki razumejo "strokovno" razlago, in so ljudje ki rabijo malo bol po domače povedano!



Sicer so tej motorji že tovarniško prednastavljeni tako da je za začetnike spreminjanje nastavitev rahlo irelevantno in se da problem rešiti na čisto lahek način!


LP
Gregor
Uporabniški avatar
XMach
Naš človek :)
 
Prispevkov: 170
Pridružen: 01.02.2006, 16:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a roky » 19.12.2006, 22:22

Ka federček(vzmet) mas kak na uni kovinski palcki k je povezana z uplinjačem pa servotom? Ce ces ti lahko jutr slikam pa pokazem kako mam jst to narejeno!
Uporabniški avatar
roky
Novinec
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 08.10.2006, 22:16
Kraj: Krško

OdgovorNapisal/-a richymaster » 20.12.2006, 09:28

Ja tko mam (pošl slike)

škalec;sm naredu oz probu kokr si ti reku sam sm mogu vijak za štant gas do konca privit da se plovc ni do konca zapru....vzrok je biu da pol avto ni šou ankamor...bom še vidu


zdej me pa sam še to zanima pač ko motor laufa ful pušča een masti al neevm kaj je to zakaj pušča pa tm ukol izpuha začetku izpuha...???
richymaster
Novinec
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 28.11.2006, 23:01
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ŠKALEC » 20.12.2006, 10:13

Hja ne vem, saj pravim, da takšne stvari je potrebno delat v živo in ne preko spleta. Težko je to ... zraven tega, da moraš videt kaj se dogaja je pomemben tudi zvok motorja.
Mislim, da je najbolje, da si tole podrobno prebereš in si ustvariš sliko, kako zadeva deluje ... itd.
Uporabniški avatar
ŠKALEC
Forumski veteran
 
Prispevkov: 778
Pridružen: 11.08.2004, 09:39
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a richymaster » 21.12.2006, 19:25

No ja zdej sm avto do neke mere naštelu ma eno hitros sam mal pospeškov ni zdej pa ko mam avto na tleh pač pospeš bl počas pa to k ma mam pa v zraku pa pospeš hitr pa dobi tud končno a je lahko tud kej zdej narobe z sklopko ker jest nevem kako je prov obrnjena če je kje kšna slikca al pa če lahko kdo razloži kako mnore bit lamele obrnjene(2)?!!

lp
richymaster
Novinec
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 28.11.2006, 23:01
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MaNe » 21.12.2006, 19:59

Problem pri tem vplinjaču je, da se vijak za nastavljanje prostega teka obrabi, oz že ima v osnovi zelo malo površino, ki drži plovec na pravi dolžini, tako da kljub temu, da je vijak do konca privit, je plovec do konca zaprt. Vijak je tako majhen, da plovec samo drsa ob njemu, namesto da bi se zataknil obenj.
LP
Nejc
Uporabniški avatar
MaNe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1351
Pridružen: 11.11.2002, 10:29
Kraj: Slivnica pri Mariboru

OdgovorNapisal/-a richymaster » 21.12.2006, 20:09

No bom zdel primerju še z drugim uplinjačem šraufke ..


za sklopko me še vedno zanima...?
richymaster
Novinec
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 28.11.2006, 23:01
Kraj: Ljubljana

force

OdgovorNapisal/-a Nightwish » 22.12.2006, 18:05

Se popolnoma strinjam s Tyco-tom. Pri mojemu force-u sem uničil ene 3 vijake in potem na tekmi še četrtega in mi je malo dopiz..lo

No kaj sem storil: kupil nov vijak, odstranil tesnilo, z brenerjem segrel konico da je zažarela in potunkal v vodo. In, ko je bil zakaljen je bilo potem vredu.

sklpoka: poglej če imaš obe vzmeti celi. Slikce nimam nobene kako more bit prav obrnjena.

Če sem kaj pozabil naj nekdo doda.

LP, grega
Uporabniški avatar
Nightwish
Naš človek :)
 
Prispevkov: 372
Pridružen: 28.04.2005, 21:16
Kraj: Ljubljana - Bežigrad

OdgovorNapisal/-a richymaster » 23.12.2006, 20:24

No zdej sm zrihtu skor use komande delovanje motorja zdej dela use tko kot je treba razn sklopke...


problem je ko dam jst gas do konca se zvrti in dobi hitros do 30 procentov...se pravi ko dam gas do konca lahko sklopko z prstom ustavm ..
pa še tist krog k daš na štart bok se vrti brez da bi bat premikal kaj je narobe kej treba zategnt???al kaj nevem...
richymaster
Novinec
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 28.11.2006, 23:01
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a XMach » 24.12.2006, 16:03

Moje mnenje je, da imaš lamele sklopke skupi prilepljene!
Ko sem pred 9 leti sestavljal svoj prvi model z isto sklopko so bili lameli skupaj povezani in sem z ostrim nožkom jih razcepu. To je pač tovarniško tako odlito in je treba malo popravit!

Če je to tvoj problem se ti dogaja slednje: motor se zvrti na obrate sklopka se vrti a ne odvaja do konca in nimaš moči motorja prenešenega na zobniški sistem! Poglej kašne barve je sklopka(če je kaj zažgana) in kakšne barve je zvonček!

Preglej če ti vzmeti kje ovirajo odvajanje sklopke!




LP
Gregor
Uporabniški avatar
XMach
Naš človek :)
 
Prispevkov: 170
Pridružen: 01.02.2006, 16:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a richymaster » 24.12.2006, 16:21

Enkrat je že žarela! :lol:
richymaster
Novinec
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 28.11.2006, 23:01
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a XMach » 24.12.2006, 16:39

Če bi prlimal kako slikco bi ti vedu povedat kaj je točno problem!

Sigurno pa je neki z sklopko narobe!Al je samo anrobe sestavljena al je že prekurjena!!
Predvidevam da je motor še nov in sklopka naj nebi načeloma bla že skurjena razen če nisi forsiral modela ko si vidu da ti ne gre kar je seveda najslabše kar lahko narediš!!!!


Lp
Gregor
Uporabniški avatar
XMach
Naš človek :)
 
Prispevkov: 170
Pridružen: 01.02.2006, 16:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a richymaster » 24.12.2006, 16:57

Ne lej motor je rabljen sklopka je bla skurjna čist na začetku in zdej je zamenjana z malo rabljeno .problem je rečmo jst mam potezni zaganjač pa startbox sam če jst hočm na startboxu užgt se tist krog k daš na startbox se vtri v prazno ne vrti bata če me razumš sam u prazn se vrti...to je zdej problem !

enkrat sm že neki šraufou k nism vedu kako sklopko snet sam pol sm jo na čist drgačn način dol dubu a je lohka to vzrok a je treba tist nazaj zategnt tole...

Slika

loh pa mi tud poveš kako to vse skup vn dobit pogonska oz al kako se

reček pol not pride na bat pač use skup kako vn dubit)

Slika

(mam doma 2 motorja mislm en delujoč drug ne in bi sam zamenu z unim k je tud dokaj nova sklopka gor)
richymaster
Novinec
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 28.11.2006, 23:01
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MaNe » 24.12.2006, 20:32

Pomojem maš ti samo vzrtajnik odtegnjen, po tvoje oni krog na kateremje sklopka.

Tisti krog primi z velikimi kleščami in močno zategni matico.
LP
Nejc
Uporabniški avatar
MaNe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1351
Pridružen: 11.11.2002, 10:29
Kraj: Slivnica pri Mariboru

Naslednja

Vrni se na Eksplozijski.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron