Problemi s sprednjim vpetjem koles(EVO5 - PENTIUM)

Vse o modelih z notranjim izgorevanjem ...

Moderator: MaNe

Problemi s sprednjim vpetjem koles(EVO5 - PENTIUM)

OdgovorNapisal/-a XMach » 30.12.2006, 21:11

Na svojem modelu imam rokice(obese) s krogličnim vpetjem(evo5) katere imajo tudi modeli Pentium.

Imam rahle probleme saj po cca. 10 min vožnje se mi ena stran od vpetja al vsaj en del raštela in mi odšravfa inbus kateri je zašravfan čez kuglico v rokico!To tolko razštela da mi potegne ven pogonsko os in model ima pogon samo na 3 kolesa(sledijo poškodbe delov itd.)

Zadnič na KTL-ju ko sem treniral se mi je to zgodilo kar 3 krat in sem dobesedno pop***deval ker sem se premalo navozu in preveč našravfal!



Upam da kdo ve kje je problem in kako se ga da najlažje rešiti!




LP
Gregor
Priponke
evo_sport_500_1.jpg
Tako izgleda to vpetje!
evo_sport_500_1.jpg (38.85 KiB) Videno 6661 krat
Uporabniški avatar
XMach
Naš človek :)
 
Prispevkov: 170
Pridružen: 01.02.2006, 16:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Scythe » 30.12.2006, 21:15

Nastavi avto tako da bo vredu potem pa uprabi snov proti otegovanju vijakov, če ne bo dobro pač sekundno lepilo.Mogoče ti ta opcija ni všeč!
Verjetno se to dogaja ker je bilo kaj poškodovano ali pa je navoj pretegnjen oz. šibek ! zato je tudi rešitev nova roka .. Vendar moraš sam videt če je res roka slaba po sliki se to ne vidi .. primerjaj koliko trdo se da vijak zategovat z roko na drugi strani pa boš videl :wink:
Xray T4, X12 RX8, REDS
www.Toprc.eu
Scythe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 696
Pridružen: 19.10.2004, 20:58
Kraj: Fram

OdgovorNapisal/-a XMach » 30.12.2006, 21:24

Rok narobe si me razumel!!!

V roko sede vijak kt pribit in se ne premakne!

V samem vpetju kjer sta uni dve kroglici in skoz inbus ki se potem privije tudi v rokice se odvije pri uni kroglici(označeno z rdečo)!!



LP
Priponke
evo_sport_500_1red.jpg
evo_sport_500_1red.jpg (34.48 KiB) Videno 6656 krat
Uporabniški avatar
XMach
Naš človek :)
 
Prispevkov: 170
Pridružen: 01.02.2006, 16:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a nejcnm » 30.12.2006, 23:09

Poizkusi z teflonskim trakom 3 x ali 4x oviješ ...mogoče boš potem imel mir. Teflon moraš oviti v smeri zategovanja. :wink:
1. mesto Državno prvenstvo 1:8 rally 2009
2. mesto Državno prvenstvo 1:8 rally 2008
3. mesto Državno prvenstvo 1:8 rally 2007
Uporabniški avatar
nejcnm
Naš človek :)
 
Prispevkov: 245
Pridružen: 28.08.2005, 18:02
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a XMach » 30.12.2006, 23:39

Pomojem bom prej rešu to z teflonskim trakom kot pa z loctite-om proti odvijanju!

Tnx Nejc!



Če ni drugega bo pa treba kar nove kose nabavit!


Če ima kdo še kake ideje kar na plano z njimi!!




LP
Gregor
Uporabniški avatar
XMach
Naš človek :)
 
Prispevkov: 170
Pridružen: 01.02.2006, 16:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a nejcnm » 30.12.2006, 23:49

No , če boš pa nove kose nabavu pa pazi, da jih ne boš preveč močno zategnu, da ne poškoduješ navoj :wink:
1. mesto Državno prvenstvo 1:8 rally 2009
2. mesto Državno prvenstvo 1:8 rally 2008
3. mesto Državno prvenstvo 1:8 rally 2007
Uporabniški avatar
nejcnm
Naš človek :)
 
Prispevkov: 245
Pridružen: 28.08.2005, 18:02
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a XMach » 31.12.2006, 00:16

Sej štos je v tem da tam ko se mi odvija ne moreš ne prenategnit ne zmučit ne uničit navoj razen če dobesedno kladivo vzameš v roke in greš malo demolirat use skup!


Tko al tko dokr bo lepo vreme pršlo bo model še ene 3x šel na prafaktorje sam da najdem vzrok!





LP
Gregor
Uporabniški avatar
XMach
Naš človek :)
 
Prispevkov: 170
Pridružen: 01.02.2006, 16:32
Kraj: Koper

bla

OdgovorNapisal/-a stare » 31.12.2006, 02:54

Zdravo.

Jest sem zmeraj kr zalimov s sekundnmu lepilam.Pa je problem rešen.Loctite ti nav nič prjev ker je plastika.

LP.Mare
Off road pista se že dela.
Uporabniški avatar
stare
Naš človek :)
 
Prispevkov: 193
Pridružen: 28.02.2004, 00:40
Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a ELO » 31.12.2006, 15:34

pomaga tudi to, da na moškem delu (kovina) namenoma poškoduješ navoj, recimo s kleščami. tako nastane zob, ki preprečuje odvitje. pazi, da ne poškoduješ preveč! prav tako naj se ta poškodba ne naredi na prvih dveh korakih navoja, ki naj še naprej ostajajo za pravilno uvijačenje moškega v ženski del!

ker se zadeva ne sestavlja in razstavlja vsakodnevno tista poškodba "matice" ne bo vplivala na prehitro potrebo po menjavi plastik.

l.p.
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku

OdgovorNapisal/-a XMach » 31.12.2006, 18:24

No ker nekateri točno ne veste kje je moj problem sem jz to malo poslikal!!


Tukaj je sestavljen del!(seveda mankata dva "čepka" ki preprečujeta da bi une dve kuglici vn zlezli)...slike so del eksperimentiranja z fotoaparatom tko da upam ne bo problemov pri gledanju!
Slika



V tem delu je una kroglica skozi katero gre inbus!V tem delu se ta kuglica odvija!
Slika


Tle je samo kako je to use sestavljeno brez zgoraj omenjenega dela(da lažje ponazorim dogajanje v le tem!)
Slika


Zgodi se slednje: ena od kroglic ali kar celo obe se "magično" odvijeta in, ker je inbus trdno prišravfan v roko in zato se ta plastičen del oddalji od roke(ker se kuglica odvija in povečuje distanco--->saj se z pomočjo le teh štela kot koles) in potegne pogonsko os ven! Na sliki je razvidno kako je zgornja kroglica bol odvita in "potegnjena" navzven.
Slika



V upanju da bo kdo zdej bol razločno videl kje je moj problem!!





LP
Gregor
Uporabniški avatar
XMach
Naš človek :)
 
Prispevkov: 170
Pridružen: 01.02.2006, 16:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Čur » 31.12.2006, 19:11

Zamenjaj premnika in zadeva bo v redu.
Zaradi obrab v plastikah je potrebno zunanjo matico vedno po malo pritegovati, da kolo nima zračnosti, zato mislil, da neka lepila ne pridejo v poštev. Če boš menjal premnika pazi, da boš pri novem lepo, naravnost privil matici, saj mislim, da je vzrok odvijanju poškodovan navoj v premniku.
Uporabniški avatar
Čur
Stara sablja
 
Prispevkov: 1062
Pridružen: 11.11.2002, 21:39
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a ELO » 31.12.2006, 22:42

ELO napisal/-a:pomaga tudi to, da na moškem delu (kovina) namenoma poškoduješ navoj, recimo s kleščami. tako nastane zob, ki preprečuje odvitje. pazi, da ne poškoduješ preveč! prav tako naj se ta poškodba ne naredi na prvih dveh korakih navoja, ki naj še naprej ostajajo za pravilno uvijačenje moškega v ženski del!

ker se zadeva ne sestavlja in razstavlja vsakodnevno tista poškodba "matice" ne bo vplivala na prehitro potrebo po menjavi plastik.

l.p.
Bizgec jaz, bizgec ti, bizgeci mi vsi!!!
Uporabniški avatar
ELO
MSM forum moderator
 
Prispevkov: 2437
Pridružen: 04.11.2002, 07:57
Kraj: Dol pri Hrastniku

OdgovorNapisal/-a CRXboy » 01.01.2007, 19:47

Tu pa se nebi strinjal z tvojim stavkom!avto stane se zmeraj 163.000sit!tak da za ta denar mores dobiti tudi vredi robo!Avto imam enak kot on in je vecinoma problem v tem da ne zategnemo tega imbusa ravno ampak malo posevno zato pa pride do tega!!



lp


robi
CRXboy
Novinec
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 11.01.2006, 22:05
Kraj: Ceršak

OdgovorNapisal/-a XMach » 01.01.2007, 23:05

Vidim da nekateri kljub temu, da sem opisal problem na zelo izčrpen način in ga nakazal z slikami, še vedno, očitno "nočete" razumeti problema!

CRXboy:
Un inbus gre vedno ravno not(usaj meni)!

Čur:
To kar ti praviš ne more držati saj po 10min vožnje se material ne more tolko zmuči/uničit!
In tudi ko se to use razšravfa, je use na svojem mestu razen tistih dveh kuglic, katere so bolj odvite!


Moja današnja ugotovitev je da imajo te kuglice preveliko zračnost(med kuglico in tistim plastičnim delom) in se zaradi tresljajev in sil odvijajo, ter pri tem ostajajo ostale matice in inbusi na svojih mestih!


No sej sem se odloču da bom šel v LJ do Janeza po nasvet in če bo potrebno bom kupil nov del!



LP
Gregor


P.S.:Srečno novo leto!!!
Uporabniški avatar
XMach
Naš človek :)
 
Prispevkov: 170
Pridružen: 01.02.2006, 16:32
Kraj: Koper


Vrni se na Eksplozijski.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron