Nov začetek

Vprašanja in odgovori za začetnike ......

Moderatorji: nitro-s, Lojz

Nov začetek

OdgovorNapisal/-a Pirc » 10.02.2007, 13:03

Lep pozdrav vsem !

Nekateri me vrjetno poznate oz. se me se spomnite vcasih dalnjega leta 1998-2000 sem dirkal v kategorijah ECO ,1:10Nitro, 1:8 Rally ...

Trenutno sem ze malo ven iz tega in nevem cist tocno kako stvari potekajo oz. kaj je trenutno konkurencno na dirkah ...

Zato bi prosil izkusene tekmovalce ce mi svetujejo kaj bi bilo trenutno primerno za 1:5 GT in 1:8 Offroad !

Rabil bi pa model + motor . Komando bom kupil tisto ki sem jo ze imel in ji zaupam :lol:

Prosil bi ce pokomentirate ta dva(tri) modela-e (imam jih moznost dobiti precej ugodno-nova):

Rex-x comp.

http://www.conrad.de Kat.st. 227788

ali pa Kak Kyosho Inferno MP 7.5

Carson 1:5

http://www.conrad.de Kat.st. 230750
Zadnjič spremenil Pirc, dne 10.02.2007, 13:09, skupaj popravljeno 1 krat.
Pirc
Član
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 08.03.2003, 13:49
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a nejc » 10.02.2007, 13:05

Nekak linki ne delajo :wink:
http://www.delko.si/
Mugen MBX-6R EU
Uporabniški avatar
nejc
Naš človek :)
 
Prispevkov: 165
Pridružen: 21.11.2002, 19:13
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Pirc » 10.02.2007, 13:09

nejc napisal/-a:Nekak linki ne delajo :wink:


Vem sem malo popravil :lol:
Pirc
Član
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 08.03.2003, 13:49
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MaNe » 10.02.2007, 13:15

Če boš tekmoval v 1:8 off roadu, kupi Mugena ali pa Xraya. Motor pa LRP, Nosram, RB, Sirio.
LP
Nejc
Uporabniški avatar
MaNe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1351
Pridružen: 11.11.2002, 10:29
Kraj: Slivnica pri Mariboru

OdgovorNapisal/-a MaNe » 10.02.2007, 13:15

Če boš tekmoval v 1:8 off roadu, kupi Mugena ali pa Xraya. Motor pa LRP, Nosram, RB, Sirio.
LP
Nejc
Uporabniški avatar
MaNe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1351
Pridružen: 11.11.2002, 10:29
Kraj: Slivnica pri Mariboru

OdgovorNapisal/-a Pirc » 10.02.2007, 13:21

Tyco napisal/-a:Če boš tekmoval v 1:8 off roadu, kupi Mugena ali pa Xraya. Motor pa LRP, Nosram, RB, Sirio.


Tako komentarji mi ne pomagaja prov dost ... ali lahko malo podkrepis svojo komentra z kaksno obrazlozitvjio :?:
Pirc
Član
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 08.03.2003, 13:49
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ŠKALEC » 10.02.2007, 13:58

Tyco, če prav razumem je želel, čeprav ne vozi Off Road povedat, da predvsem prevladujejo modeli katere je napisal.

Popolnoma te razumem g.Pirc, da modele dobiš sorazmerno poceni, ampak naslednjo vprašanje je, kako priti najhitreje do rezervnega dela v kolikor kaj polomiš ?
Ja saj vem, da se dobijo na netu ... itd, kaj pa zanesljivost prodajalca, hitrost pošiljanja in ali imajo del trenutno na lageru.

Glede Kyoshota je tako:
Sam sem vozil omenjen model in sem bil z njim zadovoljen. Z modelom sem se odpravil na Off Road dirko v Hrastnik, kjer sem prvič vozil dirko v tej kategoriji. Model je bil RTR in ti rečem, da se je zelo dobro držal. V finalni vožnji v katero sem napredoval šele po polfinalih sem bil nekaj časa na sedmem mestu od deseti, ampak potrebno je tukaj omenit, da so drugi imeli prave "živine" napram mojemu modelu.
No na koncu je sklopka spustila dušo. :cry:
Tako v kolikor boš nabavil K MP7.5 potem moraš v prvi fazi menjat sklopko, drugo je vse OK. Kako se je vozil na progi si lahko pogledaš karatek video tukaj.

Mislim pa, da je najbolje kupit kakšnega XRAYa ali pa Mugna saj imaš rezervne dele dejansko pred nosom, plus tega pa ti zastopniki omenjenih modelov nudijo tehnično podporo (prodaja delov) tudi na sami dirki, kar dejansko je vredno več, kot pa nekje v tujini kupit model samo za to, ker je 200€ cenejši.
Ista zgodba je pri nabavi motorja, tako da se ne bom ponavljal.

Tako, to je moje mnenje glede tega. Pomagal mogoče nisem nevem kako, sem pa napisal par stvari, katere se moramo zraven uporabe omenjenega modela vselej vprašat.

Lep pozdrav
Škalec
Uporabniški avatar
ŠKALEC
Forumski veteran
 
Prispevkov: 778
Pridružen: 11.08.2004, 09:39
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a MaNe » 10.02.2007, 14:00

To sta prav tekmovalna avta, naboljša kar se jih da dobit. Sta zelo trpežna in kakovostno izdelana, imata več možnosti nastavitev, ki ti še kako prav pridejo in jih avti kot so RTR nimajo.
V Slovenji je zastopnik za Xraya Mantua model, za Mugena pa Delko, obe trgovini sta v Ljubljani.

Ta modela, ki si jih ti navedo, sta bol hobi varijante za po dvorišču in ne za resno dirkanje.
LP
Nejc
Uporabniški avatar
MaNe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1351
Pridružen: 11.11.2002, 10:29
Kraj: Slivnica pri Mariboru

OdgovorNapisal/-a Pirc » 10.02.2007, 14:07

Tyco napisal/-a:To sta prav tekmovalna avta, naboljša kar se jih da dobit. Sta zelo trpežna in kakovostno izdelana, imata več možnosti nastavitev, ki ti še kako prav pridejo in jih avti kot so RTR nimajo.
V Slovenji je zastopnik za Xraya Mantua model, za Mugena pa Delko, obe trgovini sta v Ljubljani.

Ta modela, ki si jih ti navedo, sta bol hobi varijante za po dvorišču in ne za resno dirkanje.


(dalnjega leta 1998-2000 sem dirkal v kategorijah ECO ,1:10Nitro, 1:8 Rally ...)

Vem kje so trgovine . Hvala vseeno za informacijo ...
Pirc
Član
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 08.03.2003, 13:49
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Pirc » 10.02.2007, 14:08

@Škalec: za dele ni probelm ker novi zastopnik dele dobavi v 4-7dneh .

Hvala za info !

A kdo pozna dotični model Rex ?
Pirc
Član
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 08.03.2003, 13:49
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Urbi » 10.02.2007, 14:11

ŠKALEC napisal/-a:Tyco, če prav razumem je želel, čeprav ne vozi Off Road povedat, da predvsem prevladujejo modeli katere je napisal.

Popolnoma te razumem g.Pirc, da modele dobiš sorazmerno poceni, ampak naslednjo vprašanje je, kako priti najhitreje do rezervnega dela v kolikor kaj polomiš ?
Ja saj vem, da se dobijo na netu ... itd, kaj pa zanesljivost prodajalca, hitrost pošiljanja in ali imajo del trenutno na lageru.

Glede Kyoshota je tako:
Sam sem vozil omenjen model in sem bil z njim zadovoljen. Z modelom sem se odpravil na Off Road dirko v Hrastnik, kjer sem prvič vozil dirko v tej kategoriji. Model je bil RTR in ti rečem, da se je zelo dobro držal. V finalni vožnji v katero sem napredoval šele po polfinalih sem bil nekaj časa na sedmem mestu od deseti, ampak potrebno je tukaj omenit, da so drugi imeli prave "živine" napram mojemu modelu.
No na koncu je sklopka spustila dušo. :cry:
Tako v kolikor boš nabavil K MP7.5 potem moraš v prvi fazi menjat sklopko, drugo je vse OK. Kako se je vozil na progi si lahko pogledaš karatek video tukaj.

Mislim pa, da je najbolje kupit kakšnega XRAYa ali pa Mugna saj imaš rezervne dele dejansko pred nosom, plus tega pa ti zastopniki omenjenih modelov nudijo tehnično podporo (prodaja delov) tudi na sami dirki, kar dejansko je vredno več, kot pa nekje v tujini kupit model samo za to, ker je 200€ cenejši.
Ista zgodba je pri nabavi motorja, tako da se ne bom ponavljal.

Tako, to je moje mnenje glede tega. Pomagal mogoče nisem nevem kako, sem pa napisal par stvari, katere se moramo zraven uporabe omenjenega modela vselej vprašat.

Lep pozdrav
Škalec



Se bi strinjal z Škalcem!!!!

Trenutno se na offf road sceni vozijo povečini Mugen in Xray letos tudi Laro. Za te tri znamke je po mojem mnenju tudi zelo velika tehnična podpora. Jaz če bi se še enkrat odločal bi se odločil za Xray-a ali Mugen.
O motorjih nebi jaz komentiral nič! Na DP ju se vozi veliko različnih motorjev od LRP, OPS, RB, Novarossi Siro, .... Po želji....

lp Urban
Urbi
Član
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 28.08.2005, 13:51
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a ŠKALEC » 10.02.2007, 14:12

Pirc napisal/-a:@Škalec: za dele ni probelm ker novi zastopnik dele dobavi v 4-7dneh .

Hvala za info !

A kdo pozna dotični model Rex ?


No, potem če je to tako potem je OK ... :wink:
A bi še nam zaupal, kdo je nov zastopnik za Kyosho ? Morda kdaj presedlam na prav tako vrhunski model
Kyosho MP777 Yuichi Kanai Edition . :wink:

Hvala!
Zadnjič spremenil ŠKALEC, dne 10.02.2007, 14:13, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
ŠKALEC
Forumski veteran
 
Prispevkov: 778
Pridružen: 11.08.2004, 09:39
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a Pirc » 10.02.2007, 14:13

Slika
Slika

To sem imel vcasih :oops:
Pirc
Član
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 08.03.2003, 13:49
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Pirc » 10.02.2007, 14:14

ŠKALEC napisal/-a:
Pirc napisal/-a:@Škalec: za dele ni probelm ker novi zastopnik dele dobavi v 4-7dneh .

Hvala za info !

A kdo pozna dotični model Rex ?


No, potem če je to tako potem je OK ... :wink:
A bi še nam zaupal, kdo je nov zastopnik za Kyosho ? Morda kdaj presedlam na prav tako vrhunski model
Kyosho MP777 Yuichi Kanai Edition . :wink:

Hvala!


Fua nimam pojma . Samo pri conradu ga imajo v katalogu tako da se da vse dobit tam (lahko preverim ce hoces).
Pirc
Član
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 08.03.2003, 13:49
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a zajamsek » 10.02.2007, 14:38

Za Kyosho modele je Slo zastopnik, kolikor je meni znano, trgovina MODELAR (Stjepan Kolić s.p.) v Brežicah. lp
Ko na koncu leta pogledam vseh 365 porabljenih kondomov, se nasmejim. nato jih pretopim in iz njih naredim gume za avto na katere napisem >good year<
zajamsek
Naš človek :)
 
Prispevkov: 105
Pridružen: 14.07.2006, 19:18
Kraj: Šentjanž pri Dravogradu

OdgovorNapisal/-a grilnet » 10.02.2007, 14:56

zajamsek napisal/-a:Za Kyosho modele je Slo zastopnik, kolikor je meni znano, trgovina MODELAR (Stjepan Kolić s.p.) v Brežicah. lp


Čudno, še nisem slišal. Ne vem zakaj potem po kakih ugodnih cenah ne ponudi 1/8 onroad in pa 1/10,......


Bi bilo zelo zanimivo imeti še koga z to znamko modelov v DP.


LP
Uporabniški avatar
grilnet
Forumski veteran
 
Prispevkov: 716
Pridružen: 22.11.2002, 17:06
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a grilnet » 10.02.2007, 15:03

No sedaj pa še moje mnenje glede modelov in motorjev.

Za offroad ti priporočam samo 1 varijanto. MUGEN.

Kot se je izkazalo v lanski sezoni je bila zelo pomembna tehnična podpora tekmovalcem na dirkah kjer je prevladoval Mugen. (vse dele si lahko dobil na dirki - pri Xrayu so imeli kar nekaj problemov z dobavo delov, kar nekaj tekmovalcev dirk ni moglo nadaljevati.....)


Kar pa se tiče motorjev je izbira kar velika. Sam sem celo sezono vozil Nosram motor (enak kot LRP) in sem z njim postal tudi državni prvak, vendar me motor včasih ni najbolje prepričal. Ne me razumeti narobe za tak denar je motor zakon, vendar če bi sedaj kupoval motor bi se raje odločil za Novarossi ali RB. Dejansko so ti motorji res razred zase, kar se kaže tudi na vseh velikih dirkah kjer prevladuje predvsem RB.


Upam da sem ti z svojim odgovorom vsaj malo pomagal, da se boš lažje odločil.

Če me želiš še kaj vprašati sem na voljo-

Hvala in LP Aljoša - R/C Gril
Uporabniški avatar
grilnet
Forumski veteran
 
Prispevkov: 716
Pridružen: 22.11.2002, 17:06
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a RB Team » 10.02.2007, 17:55

No vidim ,da so te dodobra zasuli z informacijami o OffRoad 1:8 .....jaz pa ti svetujem v smeri 1:5........Apsolutno kupi model ,ki ima potporo rezervnih delov.V Ljubljani imaš DELKO trgovino ,ki porodaja znamko HARM 1:5 GT in 1:6 OffRoad rezervni deli so ,tudi ugodne cene...Ja pa tudi Mugna imajo seveda z vso potporo :lol:
Ali pa morda FG prodajajo v Logatcu potpora pa..................................

Carsona pa :!: ,že res,da kar nekaj delov paše od FG-ja pa vseeno ti odsvetujem nakup!

Moje mnenje......odločite je tvoja ,me pa veseli da se vračaš na modelarsko sceno!
RB Team
Lp: R.Blazina BAJA SS Čunga/Lunga Power
Uporabniški avatar
RB Team
Naš človek :)
 
Prispevkov: 142
Pridružen: 15.02.2003, 17:40
Kraj: Domžale

Off road

OdgovorNapisal/-a stare » 10.02.2007, 18:20

Zdravo.

Še moje mnenje.Če že misliš kupovat KYOSHOTA,bi jest kupu Kyosho inferno MP777 SP2.Ker maš že vse opcije gor.Ker s časom jih dokopuješ,pa te na koncu pride velik dražje kukr v štartu.To je moje mnenje.

LP.Mare
Off road pista se že dela.
Uporabniški avatar
stare
Naš človek :)
 
Prispevkov: 193
Pridružen: 28.02.2004, 00:40
Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a Pirc » 11.02.2007, 00:46

Aha . A bi se dalo dobit kak link do letosnjega pravilnika da vidim pri cem sploh smo trenutno . Ter kak koledar ze najavljenih dirk .

Bi se pa zahvalil tudi tistim ki so se mi javili na PS ... nekaj je ze "starih znancev" nekaj pa tudi novih .


Kar se tice rezervnih delov za tistga Carsona pomojem nebi bil problem ker kot sem napisal se dobi vse v 4-7dneh bom pa se v pon. preveril kako je s tem .

Zdej smo skoz pri teh rezevrnih delih kaj pa sama konkurencnost tega modela . Vrjetno bi bilo treba se kej vlozit vanj ?
Pirc
Član
 
Prispevkov: 80
Pridružen: 08.03.2003, 13:49
Kraj: Ljubljana

Naslednja

Vrni se na Pomoč začetnikom.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron