avto za začetnika...(oglasi)

Vprašanja in odgovori za začetnike ......

Moderatorji: nitro-s, Lojz

nm

OdgovorNapisal/-a Nightwish » 27.02.2007, 13:53

tudi jaz sem tako naredil kot nejcnm.......začetniški avto, začel vozit, šraufat in potem sem dokupoval razne dodatke (4WD, stabilizator,....)
stvar deluje saj imam sedaj boljši avto in tudi vozit znam tako dobro, da ga ne bom razbil na 'vsakem' ovinku (rez deli so dražji)

LP :wink:
Uporabniški avatar
Nightwish
Naš človek :)
 
Prispevkov: 372
Pridružen: 28.04.2005, 21:16
Kraj: Ljubljana - Bežigrad

Re: nm

OdgovorNapisal/-a Urbi » 27.02.2007, 15:02

Nightwish napisal/-a:tudi jaz sem tako naredil kot nejcnm.......začetniški avto, začel vozit, šraufat in potem sem dokupoval razne dodatke (4WD, stabilizator,....)
stvar deluje saj imam sedaj boljši avto in tudi vozit znam tako dobro, da ga ne bom razbil na 'vsakem' ovinku (rez deli so dražji)

LP :wink:


Tuki se pa ne strinjam s teboj!!!!!

Ti si v ecota vložil toliko kot če bi od samega začetka kupil EVO SPORTA precej boljši model in da o motorju niti ne govorim.
Glede delov. Med navedenima modeloma praktično ni razlike v ceni rez. delov..... Sam sem imel omenjeni model pa sem polomil cca 4-5 parov rok v dveh sezonah.... pri kvalitetnejših modelih se to ne dogaja tako pogosto za to, suma sumarum cenejši deli.
Se mi zdi da ima elo če se ne motim odličen slogan "nisem bogat, da bi kupoval poceni". Tako da bi ti jaz svetoval kot že nekateri pred mano kupi si višji kakovostni in s tem tudi malce dražji razred vendar boš veliko bolj zadovoljen!

lp Urban
Urbi
Član
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 28.08.2005, 13:51
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a jannyy » 27.02.2007, 15:19

aha tako....

kolko pa so cene teh "malo" kvalitetnejših??

rabljenih seveda...

pa še neki mi razložite...

1:8 rally a to je avto z cestnimi gumami in to ki ima podvozje tako narejeno
da lahko ga spremeniš v rally varjanto? tega še ne vem točno...
Uporabniški avatar
jannyy
Forumski veteran
 
Prispevkov: 591
Pridružen: 19.07.2006, 13:39
Kraj: Koper / Škofije

LP

OdgovorNapisal/-a Urbi » 27.02.2007, 15:21

Približno 100€ dražji

lp Urban
Urbi
Član
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 28.08.2005, 13:51
Kraj: Škofja Loka

u

OdgovorNapisal/-a Nightwish » 27.02.2007, 15:44

HA.......veš kaj ti povem ne.....
poglej nekatere druge modelarje.......40% je takih ki so vložili več kot 2000Eur za avto in motor.......pa so kupili raje vrhunski rally avto kot začetniški model. Kaj se je zgodilo......avto je bil prehiter in zato še danes ne znajo nevem kako dobro vozit.....in potem je kriv in avto in bencin in gume ker se avto kao noče peljat. (nočem užalt nobenega modelarja ampak sam poznam nekaj takih).

Moja pot je bila taka: kupil sem ECO-ta.....vložil vanga ene 100k sit + nabavna cena in se počasi učil vozit in šraufat. Vožnjo izpopolnjuješ samo tako da hodiš na dirke, ne pa da se goniš po parkiriščih. Šele na tekmi vidiš kolk si hiter in kolk so hitri drugi :wink:
2 leti je trajalo da sem ecota spravil na MAXIMUM......torej bi ga peljal še hitreje vendar avto tega ni dopuščal. :roll:

No sedaj si lastim PENTIUMA.....in na prvi tekmi z njim bi bil med peterico če mi nebi popustila koncentracija (zadel sem drog ob progi).......ampak to je spet slišat kaj bi bilo če bi.....bla bla.....sej vem :lol:

no hočem to povedat: da sem se z začetniškim modelom naučil ogromno, in če bi lahko sedaj izbiral za nazaj bi spet kupil ecota za začetek.

Vsak ma svoje mnenje.....jaz imam pač tako.

Odločitev pa pripada vsakemu posamezniku.

URBI......pa brez zamere :wink: :wink:

LP
Uporabniški avatar
Nightwish
Naš človek :)
 
Prispevkov: 372
Pridružen: 28.04.2005, 21:16
Kraj: Ljubljana - Bežigrad

OdgovorNapisal/-a igli » 27.02.2007, 16:09

Kr neki zagovarjate začetniške modele, sam nisem začel z začetniškim modelom, sem začel z kvalitetnejšim in nisem imel težav, se pa stvari nauciš popravljati oz sestavljati, ko 1x model razstavis, kaj spremenis, mu kaksen nov del dokupis, tako da bi model spoznal bolje če je začetniški-to ne bo držalo! Aja pa še to če že kupiš slabši model pa da pol v njega nekaj vlagaš, ga izbolšuješ to pomoje nima smisla, ker prideš z stroški na isto raven kot bi kupil prej kvaliteto!!
Slika

-HPI Baja 5B
-Futaba 2PL
Uporabniški avatar
igli
Član
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 23.10.2005, 19:33
Kraj: Stranice-Zreče

OdgovorNapisal/-a nejcnm » 27.02.2007, 16:30

igli napisal/-a:Kr neki zagovarjate začetniške modele, sam nisem začel z začetniškim modelom, sem začel z kvalitetnejšim in nisem imel težav, se pa stvari nauciš popravljati oz sestavljati, ko 1x model razstavis, kaj spremenis, mu kaksen nov del dokupis, tako da bi model spoznal bolje če je začetniški-to ne bo držalo! Aja pa še to če že kupiš slabši model pa da pol v njega nekaj vlagaš, ga izbolšuješ to pomoje nima smisla, ker prideš z stroški na isto raven kot bi kupil prej kvaliteto!!


:shock: Ne moreš realno komentirat razliko med modeli, ker je tudi nisi nikoli občutil saj voziš samo KVALITETNE modele!!!! :arrow:
1. mesto Državno prvenstvo 1:8 rally 2009
2. mesto Državno prvenstvo 1:8 rally 2008
3. mesto Državno prvenstvo 1:8 rally 2007
Uporabniški avatar
nejcnm
Naš človek :)
 
Prispevkov: 245
Pridružen: 28.08.2005, 18:02
Kraj: Novo mesto

Re: u

OdgovorNapisal/-a Urbi » 27.02.2007, 16:44

Nightwish napisal/-a:HA.......veš kaj ti povem ne.....
poglej nekatere druge modelarje.......40% je takih ki so vložili več kot 2000Eur za avto in motor.......pa so kupili raje vrhunski rally avto kot začetniški model. Kaj se je zgodilo......avto je bil prehiter in zato še danes ne znajo nevem kako dobro vozit.....in potem je kriv in avto in bencin in gume ker se avto kao noče peljat. (nočem užalt nobenega modelarja ampak sam poznam nekaj takih).

Moja pot je bila taka: kupil sem ECO-ta.....vložil vanga ene 100k sit + nabavna cena in se počasi učil vozit in šraufat. Vožnjo izpopolnjuješ samo tako da hodiš na dirke, ne pa da se goniš po parkiriščih. Šele na tekmi vidiš kolk si hiter in kolk so hitri drugi :wink:
2 leti je trajalo da sem ecota spravil na MAXIMUM......torej bi ga peljal še hitreje vendar avto tega ni dopuščal. :roll:

No sedaj si lastim PENTIUMA.....in na prvi tekmi z njim bi bil med peterico če mi nebi popustila koncentracija (zadel sem drog ob progi).......ampak to je spet slišat kaj bi bilo če bi.....bla bla.....sej vem :lol:

no hočem to povedat: da sem se z začetniškim modelom naučil ogromno, in če bi lahko sedaj izbiral za nazaj bi spet kupil ecota za začetek.

Vsak ma svoje mnenje.....jaz imam pač tako.

Odločitev pa pripada vsakemu posamezniku.

URBI......pa brez zamere :wink: :wink:

LP


Ne ni zamere... debata pač.... vsak ma svoje menje!

Samo na račun ECO ta sta 2 modelarja (bližnja prijatelja - in jaz sem predlagal eco ta in se kesam) končala z modelarstvom prav zaradi nezanesljivosti!! če bi avto funkcionilral kot naj bi, bi še vedno vozila!!

lp urban

p.s.:"jannyy" lahko ti zrihtam eco-ta komplet 4WD vožen cca5-6l bi ti ga kolega sigurno prodal za manj kot 200€ komplet !!! Zelo lepo ohranjen.
Urbi
Član
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 28.08.2005, 13:51
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a igli » 27.02.2007, 17:01

nejcnm napisal/-a:
:shock: Ne moreš realno komentirat razliko med modeli, ker je tudi nisi nikoli občutil saj voziš samo KVALITETNE modele!!!! :arrow:


Ne mors mi tega rečt, mam soseda k ma ecota in od takrat ko ga je kupil pa do danes je imel in še bo mel težave z njim, samo vlaga, 1uro popravlja, da lahko 10 min vozi :P
Slika

-HPI Baja 5B
-Futaba 2PL
Uporabniški avatar
igli
Član
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 23.10.2005, 19:33
Kraj: Stranice-Zreče

OdgovorNapisal/-a XMach » 27.02.2007, 18:22

igli napisal/-a:Ne mors mi tega rečt, mam soseda k ma ecota in od takrat ko ga je kupil pa do danes je imel in še bo mel težave z njim, samo vlaga, 1uro popravlja, da lahko 10 min vozi :P



Ja sej, zakaj bi krivili sebe, da ne znamo nastaviti avtomobila če je lažje rečt avto je slab!!!???

Moj ECO ,ki ko sem ga kupil ,je bil še tastari hrošč je preživel od padca 3m globoko v jarek do zlomnjenih rok, počenih felten ter takšnih in drugačnih akrobacij!

Zdržal je celih 8 let z mano in če se ne motim ga še vedno nekdo uporablja! Nobenih težav razen kakšen ležaj je blo treba menjat po tolko delovnih urah in kako pušo! Za ostale menjane dele sem bil drugače vedno jaz kriv! Samo za info: MOTOR je bil od začetka isti dokler ga nisem prodal(ne vem če ga je "novi" lastnik zamenjal, saj je še vedno dobro delal)



Urbi napisal/-a:Tuki se pa ne strinjam s teboj!!!!!

Ti si v ecota vložil toliko kot če bi od samega začetka kupil EVO SPORTA precej boljši model in da o motorju niti ne govorim.
Glede delov. Med navedenima modeloma praktično ni razlike v ceni rez. delov..... Sam sem imel omenjeni model pa sem polomil cca 4-5 parov rok v dveh sezonah.... pri kvalitetnejših modelih se to ne dogaja tako pogosto za to, suma sumarum cenejši deli.
Se mi zdi da ima elo če se ne motim odličen slogan "nisem bogat, da bi kupoval poceni". Tako da bi ti jaz svetoval kot že nekateri pred mano kupi si višji kakovostni in s tem tudi malce dražji razred vendar boš veliko bolj zadovoljen!


Ne strinjam se s teboj, da je cena rezervnih delov enaka! Sicer ima EVO SPORT EVO5 sprednje vpetje ki je zelo masivno in zdrži večje obremenitve kot ECO model! ČE se prav spominjam ECO-tovi sprednji roki(1 par= spodnja, zgornja) prideta okoli 17€(če se motim naj me kdo popravi).

Sicer pa, ne bi reku da bi čisti začetnik vedu nastaviti pravilno kote koles, višino podvozja in še kako malenkost!



LP
Gregor
Uporabniški avatar
XMach
Naš človek :)
 
Prispevkov: 170
Pridružen: 01.02.2006, 16:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a igli » 27.02.2007, 19:54

Am ne gre se za nastavljanje motorja(pa tud to vcasih) ampak se gre o kakovosti materiala iz katerega je narejen del na avtu!
Slika

-HPI Baja 5B
-Futaba 2PL
Uporabniški avatar
igli
Član
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 23.10.2005, 19:33
Kraj: Stranice-Zreče

OdgovorNapisal/-a Scythe » 27.02.2007, 21:19

Jaz vas ne razumem, kaj vi delate z avti se z njimi zaletavate v steno ... avti so za vozit ...v celi sezoni ne polomim nič...v sezoni 2006 mi je šla samo ena roka vendar ne zaradi moje krivde oz. delne moje krivde ... !

-Eco je čisto dober avto ..škoda samo da ni več posebaj dirk z njimi, ki kot se spomnim so včasih bile. Bratranec ma enga tega Ecota ali hrošča, ki je stal 2 leti v delavnici samo odprl sem motor malo spucal našprical z WD zakurblal vozil celi tedn in mu ga vrnu ..

-Tema vedno zaide v smer kolko se kaj komu lomi .. avto je skupek delov namenjen vožnji ne pa "lamanju" :wink:
-Je pa mogoče v tem primeru res kupiti nekaj bolšega ki že ima 4WD pa je potem mir, tudi blažilniki delujejo natančneje itd...
Xray T4, X12 RX8, REDS
www.Toprc.eu
Scythe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 696
Pridružen: 19.10.2004, 20:58
Kraj: Fram

OdgovorNapisal/-a XMach » 27.02.2007, 21:32

igli napisal/-a:Am ne gre se za nastavljanje motorja(pa tud to vcasih) ampak se gre o kakovosti materiala iz katerega je narejen del na avtu!



S tem si mi povedal, da nimaš pojma kaj se vse na avtomobilu da nastavit!
Tako, da prosim komentarje zadrži zase ali pa če že misliš, da toliko veš jih deli s svojim sosedom in kot "spodoben in izkušen" modelar priskoči na pomoč!

Sicer sem pa velik zagovornik ECO-ta...res odličen model!
Če bi imel možnost še enkrat začet bi začel z istim modelom!

ROK: Enkrat ko vidiš kje so meje parkirišča jih hočeš presečti :oops: ...pa se zgodi kaka neumnost...Sicer je meni model odfrčal v jarek ker sem slabo zalepil gumo in se mi je pri polni hitrosti odlepila!(spet jaz kriv)

Komu se kaj lomi....hmm...to je neizbežna stvar...



Sicer pa je ECO z kombinacijo 4WD kita konkurenčen ostalim rally avtomobilom!(to lahko potrdijo tisti ki so z ECO-tom prehiteli tiste z modeli z večjo vrednostjo njihovega!)


LP
Gregor
Uporabniški avatar
XMach
Naš človek :)
 
Prispevkov: 170
Pridružen: 01.02.2006, 16:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Scythe » 27.02.2007, 21:40

XMach napisal/-a:
ROK: Enkrat ko vidiš kje so meje parkirišča jih hočeš presečti :oops: ...pa se zgodi kaka neumnost...Sicer je meni model odfrčal v jarek ker sem slabo zalepil gumo in se mi je pri polni hitrosti odlepila!(spet jaz kriv)


LP
Gregor


- Če ti avto odfrči ti pač odfrči požreš pa je :wink: ..samo moti me ko majsti pišejo o nekvaliteti delov ... od vožnje se malo delov uniči :lol:

-razen če ste avte toliko stestirali jih prevozili da lahko govorite o obrabi delov ki se verjetno od modela do modela razlikujejo, ko berem te poste nimam tega občutka :wink:
Xray T4, X12 RX8, REDS
www.Toprc.eu
Scythe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 696
Pridružen: 19.10.2004, 20:58
Kraj: Fram

OdgovorNapisal/-a XMach » 27.02.2007, 21:50

Sej se napisal, da na mojem ECO-tu je v 8ih letih bilo menjano samo par ležajev, podlošk in puš....drugo sem vse sam polomil...zato ne vidim kje nekateri imajo tolko pokvarjene modele?!

Ob takem spet obvelja, kar sem napisal: Zakaj bi krivili sebe da ne znamo če je lažje krivdo zvaliti na model???!!!

Vsekakor pa nisem vozil počasi(včasih sem ga kar očetu pustu da vozi)!


Upam da bo napisal post še kakšen ne/ponosen lastnik ECO-ta!



Gregor
Uporabniški avatar
XMach
Naš človek :)
 
Prispevkov: 170
Pridružen: 01.02.2006, 16:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a igli » 27.02.2007, 21:54

XMach napisal/-a:
igli napisal/-a:Am ne gre se za nastavljanje motorja(pa tud to vcasih) ampak se gre o kakovosti materiala iz katerega je narejen del na avtu!



S tem si mi povedal, da nimaš pojma kaj se vse na avtomobilu da nastavit!
Tako, da prosim komentarje zadrži zase ali pa če že misliš, da toliko veš jih deli s svojim sosedom in kot "spodoben in izkušen" modelar priskoči na pomoč!

Sicer sem pa velik zagovornik ECO-ta...res odličen model!
Če bi imel možnost še enkrat začet bi začel z istim modelom!

ROK: Enkrat ko vidiš kje so meje parkirišča jih hočeš presečti :oops: ...pa se zgodi kaka neumnost...Sicer je meni model odfrčal v jarek ker sem slabo zalepil gumo in se mi je pri polni hitrosti odlepila!(spet jaz kriv)

Komu se kaj lomi....hmm...to je neizbežna stvar...



Sicer pa je ECO z kombinacijo 4WD kita konkurenčen ostalim rally avtomobilom!(to lahko potrdijo tisti ki so z ECO-tom prehiteli tiste z modeli z večjo vrednostjo njihovega!)


LP
Gregor


OK eco it is, I'm out!
Slika

-HPI Baja 5B
-Futaba 2PL
Uporabniški avatar
igli
Član
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 23.10.2005, 19:33
Kraj: Stranice-Zreče

OdgovorNapisal/-a .:RC:. » 27.02.2007, 22:09

igli napisal/-a:OK eco it is, I'm out!


Sm ti reku da je na forumu dost folka, ki zagovarja ta avto. To pomen da ni crap.

Ecota še nikol nism mel in ga ne morm zagovarjat, če bi pa izbiral avto po izkušnjah in mnenjih uporabnikov na tem forumu (že po postih se vidi kdo je zvest temu hobiju in kdo kaj ve), bi 100% izbral ecota.
Uporabniški avatar
.:RC:.
Naš človek :)
 
Prispevkov: 140
Pridružen: 19.08.2006, 00:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a .:RC:. » 27.02.2007, 22:09

..pa brez zamere..
Uporabniški avatar
.:RC:.
Naš človek :)
 
Prispevkov: 140
Pridružen: 19.08.2006, 00:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a XMach » 27.02.2007, 22:48

Ne vem kdo bi zakaj zameru?

Saj tle podajamo mnenja in izkušnje s tem dotičnim modelom!

Sej so tudi pomanjkljivosti. Npr. zračnost v nekaterih delih. Samo se je treba zavedeti da za tak denar je to normalno! Konkurenčni modeli za isti denar jo tudi imajo :lol: !




P.S.: Da ne bo kdo reku da samo hvalim
Uporabniški avatar
XMach
Naš človek :)
 
Prispevkov: 170
Pridružen: 01.02.2006, 16:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a ŠKALEC » 27.02.2007, 23:31

ZDRAVO !

Prebiram te poste in se čudim ....
Jenny je vprašal za kateri model se naj odloči, čeprav itaq nima namena nič kupit, temveč je postavil tipično začetniško vprašanje.
Bral sem njegove poste, kjer je pred nekaj meseci, če se ne motim da dvema pisal, da ima na razpolago cca. 500€ in da ga zanima kaj naj kupi.
Do danes še nič ni kupil, ko pa pogledaš njegove slike pa vidiš, da si lasti nekakšne predpotopne modele oz. stvari katerih so se nekateri želeli rešit.

Podal si linke, kateri modeli te zanimajo in med njimi je tudi primer : serpent 1:8C .... :shock:
Kot začetnik o takšnem modelu sploh ne razmišljaj, saj je zadeva prehitra in preveč zahtevna za začetnika, plus tega kje ga boš vozil. To je model za na pisto in ne parkirišče.

ECO: Sam sem si v začetku svoje modelarske poti omislil dva modela ECO Rally in moram reči, da za začetnika je model resnično idealen.
Nudi ti dovolj, da se v začetni fazi spoznaš z modelom, kako kaj deluje, ter zadevo pošraufaš in voziš.Kot je nekdo omenil je resnično škoda, da ne obstaja več ta kategorija, kjer smo z ECOti vozili posebaj na dirkah. Modeli so bili identični in prav tukaj se je pokazalo kasneje začetniško znanje in na takšni dirki si lahko videl, če si od prejšnje dirke kaj napredoval v znanju.
Povdarit je potrebno, da je ECO za začetnika in za takšen denar dober model, kjer se lahko nekaj naučiš, sploh pa je to odskočna deska za prehod na boljšo oz. kvalitetnejšo, hitrejšo predvsem pa dražjo kategorijo, kot je recimo Rally ali 1:10 .

Če se ne motim je Gregor (Nightwish) z takšnim modelom dosegel zelo dober rezultat v Italiji na prvenstvu Mantua, glede na število tekmovalcev in pa napram temu, kakšne modele so imeli drugi tekmovalci.

Lep modelarski pozdrav
ŠKALEC
Uporabniški avatar
ŠKALEC
Forumski veteran
 
Prispevkov: 778
Pridružen: 11.08.2004, 09:39
Kraj: Ptuj

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Pomoč začetnikom.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron