vprašanja

Vprašanja in odgovori za začetnike ......

Moderatorji: nitro-s, Lojz

OdgovorNapisal/-a Domen Žvegler » 28.03.2007, 00:02

@maja:
Ne gre za škodo na modelih ali kar koli drugega ! Poškodba ali uničenje modela je še najmanjši problem !
Problem je v tem da lahko z letečim modelom narediš neprimerno več škode tretji osebi kot z neletečim modelom !
Vsaj jaz še nisem slišal da bi kdo umrl zaradi nesreče z rv neletečim modelom.
Zato z neletečimi modeli ni dovoljena uporaba frekvenc v 35MHz pasu.
Zakaj pa je uporaba 40MHz pasu dovoljena za oboje pa me ne vprašat, ker tudi meni ni logično.
Unlimited-RC Team
Uporabniški avatar
Domen Žvegler
Naš človek :)
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 28.04.2004, 14:03
Kraj: Maribor - Ruše

OdgovorNapisal/-a rokec » 28.03.2007, 07:01

V Sloveniji imamo Pravilnik v katerem so med drugim jasno opredeljene frekvence. Kolikor vem se ga organizator mora držati. Če imaš 35 MHz, po pravilniku ne moreš voziti. AMEN. Če kupuješ novo komando za avtomobile mora biti 27, 40 MHZ ali 2.4 GHz.

Iskreno upam, da se bodo organizatorji držali pravilnika.

http://www.elo.si/minerva/uporabno/ZAMS-pravilnik-2007.pdf
Uporabniški avatar
rokec
Naš človek :)
 
Prispevkov: 263
Pridružen: 09.11.2002, 20:39
Kraj: Gorica pri Slivnici

OdgovorNapisal/-a Jaro » 28.03.2007, 23:00

Lep pozdrav,

Jaro
Uporabniški avatar
Jaro
Naš človek :)
 
Prispevkov: 217
Pridružen: 18.02.2003, 12:05
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a C,Mario » 16.04.2007, 23:36

Po moje bi tudi blo pametno rezervirat 27 in 40 MHz za neleteče modele in 35MHz za letala.Neko pravilo je treba naret da nebo več prihajalo do teh motenj.Modelarstvo ni poceni človeško življenje pa je neprecenjivo.In škodo ki jo lahko povzroči model izven kontrole je resna stvar.Tako da bi bilo prav da bi prišlo do nekega dogovora med vsemi modelarji in določli točne frekvence za leteče in neleteče modele.Edino kaj pa nebi vedo pa je kam bi opredeliu 2.4GHz komande.Lahko bi pa frekvenčno območje razpolovili pa bi tudi ta problem biu rešen.Začasna režitev pa je tudi scan ki jo ponujajo nekatere komande.Lahko pa tudi samo preverimo še vizualno če gdo leti ali pa vozi model pa pred poletom ali pa vožnjo pogledamo če so motnje.Dokler pa nebo fiksnega dogovora pa še ne vidim druge rešitve.ŽAU :!: :( Če pa ma kdo kakšen predlog pa kar naj pove :)

Zadeva je resna :!: Dajmo se dogovorit pa prit do skupnega kompromisa :) nas bo dogovor manj stau kot polomljeni modeli in še kakšna resna poškodba ali pa v najslabšem primeru smrt :?

LP!!!
Zakaj bi furo ju3 če lahko že dnes razbijem =)
Uporabniški avatar
C,Mario
Naš človek :)
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 27.08.2006, 21:45
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Scythe » 17.04.2007, 06:37

V pravilniku za DP-cestni avtomobili točno piše katere frekvence so dovoljene in seveda tega se je treba držat ? Jaz ne vidim nakakršega problema tudi v pravilnikih letalcev je jasno znano kaj se sme in kaj ne !
Xray T4, X12 RX8, REDS
www.Toprc.eu
Scythe
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 696
Pridružen: 19.10.2004, 20:58
Kraj: Fram

Prejšnja

Vrni se na Pomoč začetnikom.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

cron