vprašanje

Vprašanja in odgovori za začetnike ......

Moderatorji: nitro-s, Lojz

vprašanje

OdgovorNapisal/-a darklord » 01.08.2009, 01:17

Pozdravljeni!

Upam da mi boste pomagali z pravimi argumenti najdi pravi avto zame. namreč odločujem se za nakup serpent 733 z motorjem (najboljša izbira motorja), ter celim setom za vožnjo avta (sarter pack svečka itd....
drugi na izbiro je pa shepard velox V10 tudi z vsemi deli!

PS. Sem nov na vašem forumu in upam da sem pravilno zastavil vprašanje oz. v pravi post foruma

lp.
darklord
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 01.08.2009, 01:08
Kraj: Žalec

Re: vprašanje

OdgovorNapisal/-a Lojz » 03.08.2009, 15:51

Prvo moraš vedeti, da so vse šasije na zelo visokem tehničnem nivoju, ne glede za katero se boš odločil! Zelo pomembmo pa je kje in predvsem kako hitro boš dobil dele ... saj ti lahko kupiš rezervne dele a ti v enem dnevu odpove enak del dva krat ... in pol?? Načeloma pa je tako, da so rezervni deli mega dragi in je najbolje, da kupiš kar dva avta!

Če boš vozil DP je najbolje, da kupiš NT1 ali Velox V10! NT1 bota vozila Stanko (nitro-s) in Borut (Borcy) jaz pa sem že naročil dva Veloxa V10 + rezervne dele tako, da tu ni straha, ne glede kaj boš izbral.

Pri Serpentu 733 zna biti problem, ker ga načeloma nihče ne bo vozil in vedno je bil problem z dobavo delov!! Sem letos izkusil na lastni koži s 720-ko in kolegi v kategoriji 1/8! Če pa ti denar ne dela težav pa tudi tu ni omejitev B-)

Jaz bom vozil Veloksa, ker je inovativen in kvaliteten izdelek, s hitro dobavljivimi deli direktno iz podjetja v Nemčiji ...

V10 ima zavoro na zadnjem diferencialu in ne na centralni osi kjer se nahaja menjalnik, kar občutno zmanjša tresljaje na menjalniku pri zaviranji ter prenos sunkov na motor preko zobnikov. S tem se nekoliko podaljša življenska doba motorja beri ležajev in posledično gredi, ojnice in bata ... Govorimo o teoretičnih zakonitostih strojnih elementov, dinamike, obrabe in prenosnih gonil .... seveda pa je tu še ogromno drugih faktorjev, ki v praksi vplivajo na življenjsko dobo.

Kakor koli se boš odločil, kupi novo šasijo s katero se boš spoznaval vsaj leto ali dve ker če boš kupil že v štartu zastarelo boš avto menjal ravno, ko se ga boš navadil!

PS: mislim, da bo naslednjo leto že NT2 od Xray-a ...


LP, Lojz
Xray-REDS-Sanwa
Uporabniški avatar
Lojz
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1120
Pridružen: 04.01.2007, 09:17
Kraj: Maribor

Re: vprašanje

OdgovorNapisal/-a darklord » 03.08.2009, 16:17

kje si pa naročil VELOXA?? napiši mi še prosim katero motor boš vzel ter servo motorje??

lp.
darklord
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 01.08.2009, 01:08
Kraj: Žalec

Re: vprašanje

OdgovorNapisal/-a Eraser » 03.08.2009, 16:31

darklord napisal/-a:kje si pa naročil VELOXA?? napiši mi še prosim katero motor boš vzel ter servo motorje??

lp.



Ne vem, če ti bo to napisal, ker si mu lahko potem konkurenca :-j
Slika
I love my SUZUKI GSX-R750 :-bd
Uporabniški avatar
Eraser
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 176
Pridružen: 30.06.2007, 21:58
Kraj: Maribor

Re: vprašanje

OdgovorNapisal/-a darklord » 03.08.2009, 16:41

Eraser napisal/-a:
darklord napisal/-a:kje si pa naročil VELOXA?? napiši mi še prosim katero motor boš vzel ter servo motorje??

lp.



Ne vem, če ti bo to napisal, ker si mu lahko potem konkurenca :-j


lej konkurenca je zdrava, naj šteje znanje voznikov :)
darklord
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 01.08.2009, 01:08
Kraj: Žalec

Re: vprašanje

OdgovorNapisal/-a Eraser » 03.08.2009, 16:44

Mala šala :-!
Slika
I love my SUZUKI GSX-R750 :-bd
Uporabniški avatar
Eraser
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 176
Pridružen: 30.06.2007, 21:58
Kraj: Maribor

Re: vprašanje

OdgovorNapisal/-a Eraser » 03.08.2009, 16:49

Eraser napisal/-a:Mala šala :-!



tukaj imaš link za nekaj servotov

http://www.cool-pc.org/products.php?cat ... erby=naziv
Slika
I love my SUZUKI GSX-R750 :-bd
Uporabniški avatar
Eraser
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 176
Pridružen: 30.06.2007, 21:58
Kraj: Maribor

Re: vprašanje

OdgovorNapisal/-a Lojz » 03.08.2009, 17:41

viewtopic.php?f=5&t=16962 tu poglej ...

Konkurenca je vedno dobrodošla ;)
Xray-REDS-Sanwa
Uporabniški avatar
Lojz
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1120
Pridružen: 04.01.2007, 09:17
Kraj: Maribor

Re: vprašanje

OdgovorNapisal/-a Lojz » 03.08.2009, 18:15

darklord napisal/-a:kje si pa naročil VELOXA?? napiši mi še prosim katero motor boš vzel ter servo motorje??


Letos vozim Picco P1.12 R EVO-3 EDO modified; odličen motor, ki ima zelo dober navor in moč pri nižjih obratih cca. 37.000RPM. Na velikih progah naj bi mu malo zmanjkalo, tako vsaj pravijo vozniki svetovnega kova :D Je pa z njim postal lani Ielasi Evropski prvak! Imam še enega čisto novega za prihodnjo sezono ....

Za prihodnjo sezono sem si naročil še: Novarossi 353 RACE .12/09
Slika
, ki doseže maksimalno moč pri 42.900RPM. Motor je res top in ga je vozil letošnji Evropski prvak! Nimaš deficita na velikih progah ...

Načeloma bom vozil DP Slovenije in DP Avstrije pa kako Morac klubsko dirko in se mislim malo poigrati z različnima tipoma motorjev, ob sobotah na treningih se razume :twisted:

LP. Lojz
Xray-REDS-Sanwa
Uporabniški avatar
Lojz
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1120
Pridružen: 04.01.2007, 09:17
Kraj: Maribor

Re: vprašanje

OdgovorNapisal/-a Lojz » 03.08.2009, 18:31

Servo bi priporočal Futabo ali Sanwo, to sem tudi sam preizkusil ... jaz vozim to ...
http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... 52_digital
Slika
Hitrost nekje 0.1s na 60stopinj in vsaj 8kg na gasu in na volanu ... idealno bi bilo nekaj takega a se najde tudi kaj cenejšega :!:
http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... _brushless
Slika

LP
Xray-REDS-Sanwa
Uporabniški avatar
Lojz
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1120
Pridružen: 04.01.2007, 09:17
Kraj: Maribor

Re: vprašanje

OdgovorNapisal/-a Lojz » 03.08.2009, 18:44

ali pa to ... DS1015: 0,108s na 60stopinj in !!!14,5kg pri 6V!!! cena 95eur!
Slika
Slika
Xray-REDS-Sanwa
Uporabniški avatar
Lojz
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1120
Pridružen: 04.01.2007, 09:17
Kraj: Maribor

Re: vprašanje

OdgovorNapisal/-a darklord » 04.08.2009, 00:48

Ej super si, glih nisem začetnik v Rcju res je pa da bom šaltal iz off road še malo na on road in morem še malo znanja osvojih, (verjetno še kr dost :) ) v glavnem ker vidim da se na zadeve zelo dobro spoznaš in vidim da si naročil 2. kom veloxa me zanima kje je najbolj ugodna varianta in s kot ne pretiravajo z poštnino, ob enem ko bom kupoval bom še vzel motor servote bom pač vzel v slo. ali pa jih bom kr obenem naročil ter body in kontrolko. Kje pa je orenk proga za treninge kj v slo.?? bolj stajerski konc me zanima)!!
darklord
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 01.08.2009, 01:08
Kraj: Žalec

Re: vprašanje

OdgovorNapisal/-a Lojz » 04.08.2009, 07:50

Štajerci hodimo vozit sem: http://www.morac-graz.at/
kakšne dobre pol ure iz MB je do tja ... žal pa zaenkrat na štajerskem nimamo svoje proge ... edina zaenkrat stoji v Tolminu http://mk-tolmin.klub-kts.si/

Slika

Za avto je tako, v prednaročilu ga dobiš s poštnino vred za 399eur (ti danes pošljem zs o vseh podrobnostih), če boš sam naročal pa te bo stalo kakih slabih 100eur več. Kasneje ga lahko dobimo za nekje 450 s poštnino. Avto bi naj izšel konec tega meseca, vsaj upam ker imam dirko za DP SLO v začetku septembra :-!

PS: prejšnji vikend so vozili dirko za DP Nemčije in vozila sta tudi Patrick (šef sam) in še en voznik, vozil je tudi Dirk Wischnevski (aktualni evropski prvak) Veloxa sta osvojila 1. in 2. mesto ;) na avtu še iščejo ustrezne nastavitve, ta mesec imajo še na programu kar nekaj testnih dirk in mislim, da bo avto odličen!

LP, Lojz
Xray-REDS-Sanwa
Uporabniški avatar
Lojz
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1120
Pridružen: 04.01.2007, 09:17
Kraj: Maribor

Re: vprašanje

OdgovorNapisal/-a darklord » 04.08.2009, 08:40

no pošlji mi za tole varianto, se bom sigurno odločil!

Glede proge pa vedno bolj študiram da bi postavil svojo oz. v korporaciji z mojo občino seveda če bo naletela na prava ušesa in da bo interes investicije tudi z njihove strani! kr da pa imamo samo eno progo v sloveniji (Tolmin) je pa malo bogo vse skupaj!
darklord
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 01.08.2009, 01:08
Kraj: Žalec

Re: vprašanje

OdgovorNapisal/-a Lojz » 04.08.2009, 09:19

Hja, MSM je najbolj številčen in ''tradicionaonalen'' klub v Sloveniji. Imamo tudi nekaj ''vplivnih'' članov pa se določeni trudijo že leta, da bi postavili progo tudi pri nas a žal je to ogromna investicija, ki jo je zelo težko uresničiti ~x( Zaenkrat je to pač najboljša opcija za nas štajerce ;)

LP
Xray-REDS-Sanwa
Uporabniški avatar
Lojz
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1120
Pridružen: 04.01.2007, 09:17
Kraj: Maribor

Re: vprašanje

OdgovorNapisal/-a darklord » 04.08.2009, 10:17

Torquemada napisal/-a:Hja, MSM je najbolj številčen in ''tradicionaonalen'' klub v Sloveniji. Imamo tudi nekaj ''vplivnih'' članov pa se določeni trudijo že leta, da bi postavili progo tudi pri nas a žal je to ogromna investicija, ki jo je zelo težko uresničiti ~x( Zaenkrat je to pač najboljša opcija za nas štajerce ;)

LP


vem vem da je ogromna investicija, ampak tudi vsaka investicija se sčasoma pokrije z pravim vodenjem ter pravo politiko. Ampak glavni problem v naši preljubi deželi je da še zemlje ne dobiš (razen če bi še to kupil vse na svoje stroške), pol bi te še pa jebal dodatno z namembnostjo ter dovoljenji, kar pa mislim da ti mine. Glih zato hočem da bi pridobil kakšnega občinarja na mojo stran in da bi imel posluh za kaj takega in bi bilo kar lažje stvar postavit na noge!!
darklord
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 01.08.2009, 01:08
Kraj: Žalec

Re: vprašanje

OdgovorNapisal/-a Eraser » 04.08.2009, 10:34

Vso srečo :-bd
Slika
I love my SUZUKI GSX-R750 :-bd
Uporabniški avatar
Eraser
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 176
Pridružen: 30.06.2007, 21:58
Kraj: Maribor

Re: vprašanje

OdgovorNapisal/-a darklord » 04.08.2009, 11:04

Eraser napisal/-a:Vso srečo :-bd


ko bi blo vse od sreče odvisn bi že blo kr neki prog postavljenih po slo. !! :)
darklord
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 01.08.2009, 01:08
Kraj: Žalec

Re: vprašanje

OdgovorNapisal/-a Lojz » 04.08.2009, 13:01

darklord napisal/-a:no pošlji mi za tole varianto, se bom sigurno odločil!


sem ti poslal cene na ZS!

LP
Xray-REDS-Sanwa
Uporabniški avatar
Lojz
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 1120
Pridružen: 04.01.2007, 09:17
Kraj: Maribor

Re: vprašanje

OdgovorNapisal/-a FASTLANE » 04.08.2009, 13:27

Hmmmm !!!??? Zakaj je od 100 voznikov 59 vozilo X-RAY NT 1 ???
Pa 8 v finalu :--? :--? :--?
Sigurno so jih dobro podpalčali ;)) ;)) ;))
Uporabniški avatar
FASTLANE
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 588
Pridružen: 26.12.2005, 02:09
Kraj: Maribor

Naslednja

Vrni se na Pomoč začetnikom.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron