R600

Vse o modelih letal : nastavitve, barvanje, izkušnje, izboljšave, pomoč ...

Moderator: blisk

R600

OdgovorNapisal/-a billaboy » 12.03.2005, 10:30

Živijo

Pred približno dvema letoma sem kupil sprejemnik R600. Ko sem prišel domov sem ga priključil in servoti so po enem metru trzali ko utrgani, po približno 6 metrih pa so se nehali odzivati. R600 sem nesel nazaj v mibomodele zamenjat, kjer sem dobil novega. Toda ko sem prišel domov se je zgodba ponovila :evil: ! kaj bi bil lahko vzrok teh težav?

sprejemnik mi namreč leži doma in se mi ga škoda zdi da počiva v predalu.
Druga dva sprejemnika mi na MC-10 delata popolnoma brez problemov (imam graupnerjevega C17 in še nekega micro 6, ki pa ne poznam proizvajalca)
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
billaboy
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 30.01.2005, 23:30
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a billaboy » 12.03.2005, 10:33

še ena fotka!
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
billaboy
Novinec
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 30.01.2005, 23:30
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a luigidon » 12.03.2005, 11:45

glede na to, da so ti ga že zamenjali, pa da je bilo isto je verjetno problem kje druge...Glede na slikce je težko rečt, da bi bilo s sprejemnikom kaj narobe je pa verjetno garancije že zdavnaj šla...Morda kakšen npačen kvarc?

lp
matjaz
-------------------------------------------------------
Uspeh je za drzne....
Uporabniški avatar
luigidon
Forumski veteran
 
Prispevkov: 558
Pridružen: 13.01.2004, 20:14
Kraj: Domžale - Vir

OdgovorNapisal/-a Intruder » 12.03.2005, 13:00

Probaj vzeti kvartz iz C17, ga vstavi v R600 pa ima da dela! Drugače pa drugega ne more bit! Preveri če je antena prilotana - da se morda ni strgala oz je bila slabo zalotana (hladni lot). Če imaš Graupnerjev sprejemnik je toplo priporočljivo uporabljati tudi graupnerjev gvarc. Pomembno je tudi da je eden oddajniški (v oddajniku; na njem piše Tx) in eden sprejemniški (v sprejemniku; na njem piše Rx) Oba morata seveda imeti isti kanal / isto frekvenco! Če imaš malce bolj napredno komando preveri, da imaš način modulacije nastavljeno na PPM in ne PCM ali celo SPCM. Tudi to igra POMEMBNO vlogo!

Zadnja možnost je, da si "peh fogl" in si dobil 2x pokvarjen sprejemnik ali so celo sprejemnik dali "popravi" kot počnejo z servoti! :evil: Po tem takem so ga odlično popravili!


Jan
Slope soaring is the way of life! (J.P.)
Uporabniški avatar
Intruder
Forumski veteran
 
Prispevkov: 531
Pridružen: 25.08.2004, 23:34
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a EXTREMIST » 12.03.2005, 15:03

2 leti imaš garancije!
Toliko cajta R 600 sploh še ni v Slo
apn
Uporabniški avatar
EXTREMIST
Naš človek :)
 
Prispevkov: 100
Pridružen: 04.02.2004, 21:54
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Splošno..

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron