R.CAJHEN: Radijsko vodenje letalskih modelov

Vse o modelih letal : nastavitve, barvanje, izkušnje, izboljšave, pomoč ...

Moderator: blisk

OdgovorNapisal/-a Slowfly » 16.02.2005, 17:41

Mogoče je res kar praviš Bor , vendar bi o tem veljalo povprašati avtorja. Ne kar tako "Knjige se ne dobi več , ponatisa ne bo - gremo na juriš ".

lp
Uporabniški avatar
Slowfly
Naš človek :)
 
Prispevkov: 339
Pridružen: 09.06.2003, 01:37
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Jaro » 16.02.2005, 22:16

Res je žalosten odnos mnogih do intelektualne lastnine. Še posebej, ko gre za knjigo, ki bi morala biti obvezno branje vsakega modelarja, še predno je poskušal prvi model sparaviti v zrak. In to s predgovorom ter poglavjem z naslovom "Namesto uvoda" vred.

Cena knjige pa je bila že od izida naprej "socialna"!

Kar pa se ponatisov tiče:
Radijsko vodenje letalskih modelov sem še pred kratkim videl na polici ene knjigarne (ne vem katere), tako da se jo verjetno še da kupiti. Jaz osebno sem jo pred nekaj leti naročil pri TIM-u. Ta možnost verjetno obstaja še zdaj.
Za ostale knjige pa sem se zanimal že pred leti in so me na založbi napotili na profesorja Cajhna, ker jih je zmanjkalo, ponatisa pa niso imeli v načrtu.
Ker pa so tudi v arhivu CTK in si jih je možno sposoditi, sem jaz takrat izbral to možnost.
Lep pozdrav,

Jaro
Uporabniški avatar
Jaro
Naš človek :)
 
Prispevkov: 217
Pridružen: 18.02.2003, 12:05
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a Slowfly » 16.02.2005, 22:48

Mitja , polepšal si mi dan :D , s svojim dejanjem ! Verjamem da si pobrisal tudi "sneto" knjigo ! Ko bi tudi ostali sledili tvojemu primeru ! Bravo !


lp Jože
Uporabniški avatar
Slowfly
Naš človek :)
 
Prispevkov: 339
Pridružen: 09.06.2003, 01:37
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a luigidon » 16.02.2005, 23:25

Zdaj bi pa še jaz nekaj povedal. Odkrito bom povedal, da sem tudi sam snel knjigo. Pa me lahko popluvate pa ne vem kaj vse. Sam sem to knjigo kupil že lansko leto, preden sem se začel ukvarjati z modelarstvom. Zakaj pa sem jo potem snel dol, če jo že imam? Ker moje delo večino časa poteka na računalniku in ker sem ob računalniku praktično cele dneve. Tako lahko berem kaj iz knjige tudi takrat, ko jo nimam ob sebi in imam vsaj malo časa. Moram reči, da sem knjgo že ene dvakrat prebral, pa jo bom še. Pa vsakič kaj novega izvem. Tako, da se ne počutim nič krivega, ker sem si zloadal to knjigo.
Zavedam pa se, da je kraja intelektualne lastnine zelo pereča tema. Namreč pri vsem tem se sploh ne zavedamo, da je to v bistvu kraja, kot bi v trgovini vzeli čokolado, si jo skopirali, original položili nazaj na polico, sami pa pojedli skopirano:) Ampak dobro pustimo to.
Bi pa rad povedal, naj vsakdo najprej pred svojim lastnim pragom pomede, ter tam pogleda koliko stvari je skopiral in "ukradel". Prepričan sem, da si je vsak presnel vsaj kakšen CD, da je iz neta pobral vsaj kakšno idejo, ki ni bila njegova in jo potem prodal kot svojo itd..Skratka možnosti je veliko. In prepričan sem, da ni človeka, ki nebi tega nikoli naredil. SEveda govorimo o ljudeh, ki imajo opravka z računalniki.

Zavedam pa se, da avtorju nikoli ni bilo luštno, če se je nek njegov izdelek tržil za nekoga drugega. Verjamem, pa da avtorju s tem, ko je knjiga na netu ni nihče naredil večje škode. Sploh pa knjiga ostaja njegova, nihče si ne lasti pravic itd...LE avtor bo prodal kakšnih 10 knjig manj.
Pomojem je vsa panika ob tem odveč. Takšne stvar ise bodo dogajale, če jih hočmo preprečit ali pa ne. Vendar pa če bi vsak pred sabo pogledal kaj je počel in če bi vsak razmišljal kako bi vsak sam reagiral če bi bil avtor, da se takšne stvari nebi dogajale.

lp
m
-------------------------------------------------------
Uspeh je za drzne....
Uporabniški avatar
luigidon
Forumski veteran
 
Prispevkov: 558
Pridružen: 13.01.2004, 20:14
Kraj: Domžale - Vir

OdgovorNapisal/-a dejanmes » 17.02.2005, 09:21

Avtor bo najbrž prodal kakih 10 knjig več, saj še vedni velja previlo da se knjig na računalniku ne bere, pa mnogo lepše je imeti dobro knjigo na polici kot slabo poskenirano na računalniku.

LP, Dejan
Kdor visoko leta ma dobr odriv...
Uporabniški avatar
dejanmes
Naš človek :)
 
Prispevkov: 110
Pridružen: 11.11.2004, 11:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a miskolin » 17.02.2005, 18:28

Slowfly napisal/-a:Ne glede na vse tukaj napisano , pa se zadeva veselo "dol-vleče" , do sedaj ža 63 krat.
Sram naj vas bo , kradete svojemu modelarskemu kolegu , starosti slovenskega modelarstva ! Koliko truda , časa , energije in nenazadnje tudi denarja je vložil v to , vas verjetno sploh ne zanima.

@miskolin

Kaj pa ostale njegove knjige ali kdo ve ali se to da dobiti v elektronski obliki...
Vazno je kaj notr pise pa kako do tega pridet.


Tebi pa lahko rečem samo , da si ubog v srcu in duši !
G. Cajhnu ne bi ukradel samo to knjigo , tudi ostale ???



Slowfly a bos reku da doma nimas niti enega npr. cd-ja prekopiranega oz. cd-ja z mp3-ji...recimo kot konkreten primer.
Taki casi so nimas kj....ce ne bos ti bo pa kdo drug. Cilj bo itak dosezen.
Lp
miskolin
Naš človek :)
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 10.02.2004, 13:07
Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a ultralajt » 17.02.2005, 19:49

Mislim, da je tole email naslov gospoda Rafaela:

Rafael.Cajhen@fe.uni-lj.si


Moje mnenje je pa tako, da preveč nakladamo, saj sploh ne vemo kako se je datoteka znašla na netu. Priznam da sem iz radovednosti tudi sam šel (to potrjujeta moja prva dva posta..katerih tekst sem kasneje zamenjal za zardevanje ob branju sledečih postov) pogledati kaj je na tem, za kar si upam trditi da so storili tudi vsi ki so vpleteni v to debato, saj bi se sicer lahko reklo da "tepejo prazno slamo" in govorijo o svari ki je ne poznajo.

Res je prav, da s kupovanjem originalov podpiramo avtorje in založbe, saj lahko tako potem pričakujemo da bo od njih še kaj koristnega padlo.
Ampak nehajmo se slepiti, avtorji izdajajo knjige zaradi osebne afirmacije v družbi, ter zaradi zaslužka. Gospoda Cajhna osebno ne poznam. Glede na kvaliteto njegove knjige priznam, da je naredil z njo dobro delo in zato mu gre vsa hvala.

Me pa malo jezi licemersko omenjanje avtorskih pravic itd...

Ali jih je kdo omenil, ko se je na forumu pojavila kopija mojega članka o izdelavi kabine iz plastenke??
A se je postavil kdo pokonci, ko se je na forumu pojavila kopija članka o nastavitvah avtomobilskega motorja??
In še in še bi lahko našteval.
Res se taki članki ne morejo primerjati z velikim delom gospoda Rafaela, ampak tu se vse skupaj začne, in tukaj bi se morali "zavedni" najprej oglasiti.

Ampak moj moto je za vsako stvar ki jo javno objavim v stilu "DISTRIBUTE LIKE CRAZY!!" in ponosen sem na to moje načelo. Ne zamerim nikomur ki razmnožuje moje delo, ampak to celo podpiram!
Vem da zaradi tega ne bom nikoli denarno bogat, sem pa zato bogat po srcu!

Toliko na temo o kršenju avtorskih pravic!

Mitja Seršen
Uporabniški avatar
ultralajt
Forumski veteran
 
Prispevkov: 913
Pridružen: 07.04.2004, 16:35

OdgovorNapisal/-a MarE69 » 17.02.2005, 20:17

Amen!
Uporabniški avatar
MarE69
Naš človek :)
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 07.12.2004, 12:44
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a marko fujan » 21.02.2005, 15:24

Pozdravljeni.

Naj še jaz povem svoje občutke glede knjige, katera je pošla in nebo ponatisa. Po mnenju večine se lahko strinjamo da je knjiga zares dobra če ne celo odlična in da nebo ponatisa je zares škoda, dejsto je da ni ekonomskaga učinka pri založbi, pač tako je pri nas. Zares žalostno.

Pri predhodnih postih sem zasledil naslov in tel. št. g.Rafael Cajhen ter ga tudi poklical glede knjige. Povedal mi je, da knjige nima več nobene lahko mi pa ponudi druge katere so bilie predhodnice. Po današnjem obisku sem dobil knjigo št.1 POSTATI HOČEM RC MODELAR, in št.2 KAJ MORA VEDETI RC MODELAR, obstajali sta še 3 in 4, katerih pa nažalost nima več. Ob tej priliki naprošam tiste kateri jih imajo naprošam za kopije če je seveda le možno.

Prijazno me je g.Rafael popeljal v svojo klet kjer lahko modelarju zatrepeta srce ob pogledu na njegove modele ki jih res ni malo od motrnih do jadralnih z in brez pogona ter tudi drugih pripomočkov izpred več let.

Za vse kateri ste zainteresirani za knjige se lahko direknto z gospodom dogovorite ima še nekaj izvodov po vsake izdaje.

Toliko iz moje strani.

LP Marko
MODELARSTVO HOBI ZA DUŠO
Uporabniški avatar
marko fujan
Član
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 11.05.2004, 14:49
Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a denar » 21.02.2005, 18:26

mam vse 4 knjige od g.cajhna 8) in moram recti da so res super :P meni so na zacetku zelo pomagale resit marsikatero tezavo pa se drage so bile v tistih casih :evil:
SO MI REKLI VSI DA JE FG ZAKON PA ŠE RES JE


MOJ NIK JE DENAR ZATO KER JE SVETA VLADAR


1:6 FG MARDER & 1:5 FG COMPETITION EVO 2
Uporabniški avatar
denar
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 223
Pridružen: 05.01.2004, 22:30
Kraj: Selnica ob Dravi

Prejšnja

Vrni se na Splošno..

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron