KAKŠEN POLNILEC KUPITI

Vse o modelih letal : nastavitve, barvanje, izkušnje, izboljšave, pomoč ...

Moderator: blisk

KAKŠEN POLNILEC KUPITI

OdgovorNapisal/-a TIM » 10.03.2004, 19:15

HI


Za polnit pogonske akumulatorje rabim solidn polnilec kar nekaj sem jih našel vendar me zanima vaše mnenje kaj se splača kupit

NAJ BI ZNAL POLNIT VSE VRSTE BATERIJ


hvala za vaše izkušnje
TIM
Novinec
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 19.10.2003, 23:53
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a RenoRacer » 10.03.2004, 19:28

zivjo

tudi jaz rabim en polnilec za kar se da solidno ceno in naj bi polnil veliko vrst celic

nekaj sem gledal graupnerjev polnilec ultramat 12 (nikjer na netu se v slo nisem videl da bi ga imeli v ponudbi ko pa bo prisel ga bodo dali gor :) , tako so rekl)

vprasanje je samo se cena :!: (odvisno ce bo tebi ustrezal , meni bi)

Specification
Operating voltage 12 V car battery
Car battery capacity min. 30 Ah
Charging capacity 1 ... 12 NiCd / NiMH cells
1 ... 3 LiPo cells
2 ... 12 V lead-acid battery
Charge current 100 mA ... 3 A
Discharge current 10 mA  500 mA
Dimensions approx. 130 x 113 x 40 mm
Weight approx. 520 g


_______________
LP RenoRacer

http://www.shop.graupner.de/webapp/commerce/command/ExecMacro/Graupner/macros/main.d2w/report?lang=en&show_cat=5633
Uporabniški avatar
RenoRacer
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 14.02.2004, 20:21
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a mihah » 10.03.2004, 19:42

Moje mnenje, ki se pridružuje mnenju kar veliko modelarjev po vsem svetu:

Schulze ISL 6 330d

http://www.schulze-elektronik-gmbh.de/index_uk.htm

navodila: http://www.schulze-elektronik-gmbh.de/guide/gi6v8-e.pdf
shema: http://www.schulze-elektronik-gmbh.de/g ... ort-GB.pdf

Cena v modelarskih trgovinah je okoli 150 Euro. Pozoren bodi, da dobiš takega z najnovejšim softwearom (8.06).
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a -=ZeroCOOL=- » 11.03.2004, 19:48

Jaz bi predlagal Intelli Contorl od firme Simprop electronics, ker se mi zdi kar soliden polnilec glede na ceno. Če bi šli delati anketo domnevam, da tak polnilec prevladuje...ali pa Ultramat 5 ki je pa praktično intelli v drugem ohišju! Sploh pa ta nova verzija - v.3 ki pa mislim, da je res najbol primerna roba! Cena je mislim da 120€


Jan
Xray XB8E, Xray XB9E Rally, Xray T4 '13,Xray X1, Xray M18T PRO, Sanwa MT4S, GensACE, REDS Motors, Tekin Motors, MuchMore, LRP, HobbyWing, Futaba
Uporabniški avatar
-=ZeroCOOL=-
----------------------------
----------------------------
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 02.02.2003, 23:27
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a marko » 11.03.2004, 22:30

Lep pozdrav!

Sam uporabljam orbit-a verzijo V6.3 in sem cisto zadovoljen. Ima vse kar naj bi polnilec imel.

LP Marko Frank
Uporabniški avatar
marko
Novinec
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 29.08.2003, 13:36
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a TIM » 12.03.2004, 17:22

marko napisal/-a:Lep pozdrav!

Sam uporabljam orbit-a verzijo V6.3 in sem cisto zadovoljen. Ima vse kar naj bi polnilec imel.

LP Marko Frank


Marko a lahko poveš kje bi kaj več zvedu o tem polnilcu
TIM
Novinec
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 19.10.2003, 23:53
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a marko » 12.03.2004, 18:03

Vse informacije o tem polnilcu boš dobil na: http://www.orbit-electronic.de
Pr nas ga nobeden ne ponuja na trgu, tko da sem ga naroču direktno iz fabrke v Nemčiji.

Lep pozdrav Marko Frank
Uporabniški avatar
marko
Novinec
 
Prispevkov: 26
Pridružen: 29.08.2003, 13:36
Kraj: Vrhnika

nc

OdgovorNapisal/-a pako » 12.03.2004, 18:35

Se strinjam. Orbit so odlični polnilci!Jaz uporabljam schulza s katerim sem prav tako zelo zadovoljen(polni LiPo,LiMnO,NiMH,NiCd,..) Ne boš zgrešil!!
8)
Uporabniški avatar
pako
Naš človek :)
 
Prispevkov: 177
Pridružen: 26.05.2003, 20:50
Kraj: Sodražica

OdgovorNapisal/-a mihah » 12.03.2004, 19:12

Torej, TIM, res lepo pestro paleto smo ti dali. Z nobenim od naštetih polnilcev ne moreš "zgrešit".

Če še malo reklame dodam za Schulze: Ima dva izhoda in ja, tudi na drugem lahko poleg NiMH in NiCd polniš LiPo, LiIon... ;)
Sakura Racing XI Sport Master (Endurance, stock, mild modified, modified), Hyper GTB E, Tekno EB48, itd...
Uporabniški avatar
mihah
Forumski odvisnež
 
Prispevkov: 2683
Pridružen: 22.11.2002, 17:04
Kraj: Mengeš

OdgovorNapisal/-a » 09.04.2004, 21:03

RenoRacer napisal/-a:zivjo

tudi jaz rabim en polnilec za kar se da solidno ceno in naj bi polnil veliko vrst celic

nekaj sem gledal graupnerjev polnilec ultramat 12 (nikjer na netu se v slo nisem videl da bi ga imeli v ponudbi ko pa bo prisel ga bodo dali gor :) , tako so rekl)

vprasanje je samo se cena :!: (odvisno ce bo tebi ustrezal , meni bi)


Mogoče je ta odgovor malo pozen (brskal sem po starih debatah o polnilcih). Cena za Ultramat 12 je 85 eurov, sicer pa je opis na graupner.de

no, ja

LP
Uporabniški avatar
Naš človek :)
 
Prispevkov: 394
Pridružen: 20.06.2003, 13:08
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a kiwi » 16.08.2004, 10:58

Pozdravljeni!

Pocasi se pripravljam na zamenjavo mojega starega polnilca Intelija. Zacela se je pojavljati potreba po li-ion in li-po celicah, nekaj jih ze imam doma in sedaj sem se nasel pred dilemo. Razmisljam v tej smeri, da nabavim malo boljsi polnilec, na katerem bi mogoce lahko kasneje v primeru kaksnih novih akujev ali kaksnih novih tehnologij polnjenja tudi zamenjal firmware. Najvec se omenja Shulzejev polnilec 330d. Ta je tudi v mojem izboru. V oci pa mi je padel tudi Orbit Microlader 6.3. Shulce stane priblizno 160€, Orbit pa 200€. Neke potrebe po dveh polnilnih izhodih nimam. Zato me sedaj zanimajo predvsem izkusnje ljudi, ki posedujejo omenjene polnilce. Kolikor vem imata orbita Petrovcic in Pernacic. Prosil pa bi se ostale, ki imajo izkusnje z omenjenimi polnilci.
S cim bi orbit opravicil 40€ vecjo ceno?
Nekaj casa sem sicer razmisljal, da bi nabavil kar Robeja Ultimate LI (ki je kar 100€ cenejsi od orbita), vendar razmisljam v tej smeri da ne bi rad cez 2 leti zopet zamenjeval polnilca. Res pa je da verjetno sedaj ne bojo tako hitro odkrili neke nove tehnologije celic in polnjenja, saj je li-ion in li-po se komaj v razmahu.

Lp Bostjan
samo da leti !!!
Uporabniški avatar
kiwi
Naš človek :)
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 29.04.2003, 08:30
Kraj: Ptuj - okolica

OdgovorNapisal/-a » 16.08.2004, 11:41

kiwi napisal/-a:Res pa je da verjetno sedaj ne bojo tako hitro odkrili neke nove tehnologije celic in polnjenja, saj je li-ion in li-po se komaj v razmahu.


Prvo kot prvo ne preveč računat na to!

Sedaj, ko ne dobimo več nazaj davka, če gremo robo iskat čez mejo, se ti ravno tako splača kupit doma. Stvar pa je taka, da, če se odločaš za nakup 330d-ja, potem je veliko bolje, če daš še tiste tri jurje in kupiš Graupnerja 30-tko, ki ima za razliko od Šulca veliko močnejši praznilni tok (330-tka ima do 1A :? )

Sicer pa tudi jaz se odločam za nov polnilec in me Orbit zelo mika.

LP, Tine
Uporabniški avatar
Naš človek :)
 
Prispevkov: 394
Pridružen: 20.06.2003, 13:08
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a kiwi » 16.08.2004, 13:07

Saj polnilec, bi raje kupil pri nas samo Orbita pri nas ni za dobiti kolikor vem ali pac?
Kolikor vidim iz specifikacij, lahko orbit polni z do 6 amperov in tudi prazni z do 6A. Zraven tega pa ima se refleksni nacin polnjenja itd. Pravijo pa tudi,da zna zelo natancno meriti kapaciteto akujev. Zraven vsega pa se da se prenesti podatke preko RS232 na PC in jih tam obdelovati.

Ni pa mi cisto jasno kaj so mislili s tem: Manuelles Laden mit konstantem Strom und Delta-Peak-Vollerkennung sowie automatischer Zeitabschaltung nach 14 Stunden (NiMh/NiCd). Kako je to misljeno, da lahko casovno izklopi po 14-ih urah
Spodaj sem kar prilepil ostale tehnicne podatke:

Übersicht der Akku-Lademöglichkeiten:

Automatik-Schnelladen mit Delta-Peak-Vollerkennung (drei Peak-Stufen einstellbar)

Ein intelligentes VDE-Ladeprogramm testet den angeschlossenen Akkupack und stellt danach automatisch den geeigneten Ladestrom ein (NiMh/NiCd).

Ladeströme:
MICROLADER V6.3: 0,3 – 6,0 A
MICROLADERpro und MICROLADERrace: 0,3 – 8,0 A

Reflexladen mit Softstart

Die Reflexladung verhindert das Entstehen des Memory-Effektes und ist deshalb das ideale Nachladeprogramm für teilgeladene Akkus wie z.B. Fernsteuer-Akkus (NiMh/NiCd).

Ladeströme:
MICROLADER V6.3: 50 mA – 6,0 A
MICROLADERpro und MICROLADERrace: 0,1 – 8,0 A

Entladen mit automatischer Abschaltung (Kapazitätsmessung)

Der manuell eingestellte Entladestrom bleibt konstant, bis die Entladeschlussspannung von 1,0V / Zelle erreicht wird.

Entladeströme:
MICROLADER V6.3: 50 mA – 6,0 A
MICROLADERpro und MICROLADERrace: 0,1 – 8,0 A

Formieren/Regenerieren von NiCd/NiMh-Zellen

Neue und wenig gebrauchte (alte) Akkupacks sollten vor ihrem nächsten Hochstromeinsatz mit dieser Methode formiert/regeneriert werden. Diese Prozedur beinhaltet mehrere Lade- und Entladezyklen. Nur korrekt formierte Akkus erreichen ihre Ladekapazität.

Ladeströme:
MICROLADER V6.3: 50 mA – 4,0 A
MICROLADERpro und MICROLADERrace: 0,1 – 4,0 A

Normalladen

Manuelles Laden mit konstantem Strom und Delta-Peak-Vollerkennung sowie automatischer Zeitabschaltung nach 14 Stunden (NiMh/NiCd).

Ladeströme:
MICROLADER V6.3: 50 mA – 6,0 A
MICROLADERpro und MICROLADERrace: 0,1 – 8,0 A

Bleiakkumulatoren laden

Lademethode für Bleiakkus mit einstellbarer Stromstärke, Konstant-Spannungsbegrenzung (2,40 V / Zelle), Zeitabschaltung nach 14 Stunden.

Ladestrom (alle Modelle): 0,1 – 6,0 A

Lithium-Polymer Akku laden

Konstantspannungsbegrenzung 4,2V/Zelle, und Zeitabschaltung nach 3 Stunden.

MICROLADER V6.3: 50 mA – 6,0 A
MICROLADERpro und MICROLADERrace: 0,1 – 8,0 A


Lp Bostjan
samo da leti !!!
Uporabniški avatar
kiwi
Naš človek :)
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 29.04.2003, 08:30
Kraj: Ptuj - okolica

OdgovorNapisal/-a mucek » 16.08.2004, 13:43

Poglej še Spectro (http://www.ginzel-online.de);
če imaš malo elektro znanja lahko prideš skozi zelo poceni do izvrstnega polnilca!

LP, Grega

p.s. Sam ga imam in sem z njim zelo zadovoljen!
Uporabniški avatar
mucek
Naš človek :)
 
Prispevkov: 240
Pridružen: 10.07.2003, 13:25
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a kiwi » 17.08.2004, 07:58

Hi!

Grega moram reci, da je tale spektra 2 zelo zanimiva. Sploh bi se splacalo, ce bi kupil kit komplet in potem sel sam sestavljat polnilec. Cena kit kompleta je 174€, ze sestavljenega pa 226€.
Samo jaz glih ne bi rad taksne naprave sel sam skupaj lotat, ker po murphyju bo slo nekaj narobe in je to vseeno malo prevec denarja, da bi kar tako nekaj zasral pa se cas mi pobere da to skupaj sestavim. Verjamem pa da mora zadeva biti v redu. Saj v tem cenovnem rangu predvidevam, da so vsi polnilci ze dobri in ni nekih bistvenih razlik med njimi. Vendar se meni orbit nekako najbolj dopade. Pa tudi cena mi najbolj ustreza - 200€.
Podajte se ostali kaksno mnenje glede omenjenih polnilcev.

Lp Bostjan
samo da leti !!!
Uporabniški avatar
kiwi
Naš človek :)
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 29.04.2003, 08:30
Kraj: Ptuj - okolica


Vrni se na Splošno..

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov

cron