Zepelin

Vse o modelih letal : nastavitve, barvanje, izkušnje, izboljšave, pomoč ...

Moderator: blisk

Zepelin

OdgovorNapisal/-a BUCIbuc » 25.05.2004, 19:31

S prijateljem sva se pogovarjala o izdelavi zepelina, imava nekaj idej, manjka se nama samo 98% napotkov, kako bi ga izdelala! :D sem iskal po internetu, pa nekako ni oz. ne najdem! ima kdo kaksno stran z napotki in po moznosti nacrt? oz. ali se je ze kdo lotil izdelave!

hvala za morebitne odgovore,
David
Uporabniški avatar
BUCIbuc
Naš človek :)
 
Prispevkov: 173
Pridružen: 28.12.2003, 13:30
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Icoman » 25.05.2004, 23:29

Uporabniški avatar
Icoman
Član
 
Prispevkov: 93
Pridružen: 21.02.2004, 11:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Kroko » 26.05.2004, 08:28

Oracover ima posebno folijo namenjeno zepelinom. Na netu sa sem tudi že našel nekaj načrtov, saj je pred leti zadeva zanimala tudi mene. Sem pogledal, če še imam kakšen načrt, pa nisem našel. :(

Priporočam search na googlu.
Uporabniški avatar
Kroko
Naš človek :)
 
Prispevkov: 359
Pridružen: 01.04.2004, 19:06
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BUCIbuc » 27.05.2004, 18:00

No, ogrodje si se nekako zamislim pri izdelavi, montiranje motorja in sprejemnika se tudi, le pri heliju se malo zatakne...kako ga spraviti v "balon" ...morebiti kaksna micro jeklenka... nevem! :D
Uporabniški avatar
BUCIbuc
Naš človek :)
 
Prispevkov: 173
Pridružen: 28.12.2003, 13:30
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a mark8o7 » 27.05.2004, 18:23

plin bi bil po moje dober kar tisti, ki ga imajo na sejmih za balone za otroške balone- tisti baloni, ki ti odletijo, če jih stalno ne držiš, različnih oblik...

sicer so pa nekaj podobnega delali na Discovery chanell v oddaji scrapheap challenge, če kdo kdaj gleda, tud je blo RV, elektro pogon, folija je bila kar ena z odpada- mi je delovala ko kakšna astronavtska folija, letel je pa tud za silo(je treba upoštevat da so ga naredili v enem dnevu), edino kar jim ni ratalo je bila oblika je bil bol kot en žakel

aja pa še to vodik bi lahko v skrajni sili pridobival z elektrolizo vode

lp
mark8o7
Član
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 24.05.2003, 21:04
Kraj: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a eminem » 27.05.2004, 18:56

Tisti plin ki je v tistih balonih je heli.. Tista folija ki pa so jo uporabili na scrapheap challenge pa je bila alu folija. Z njo so imeli tudi veliko tezav, ker se je luknala. HEli bi v balon lahko spravil preko majhnega čepka. V balon bi naredil luknjo, na vsaki strani balona bi tal tesnilko, čep vlepil noer in bi bilo.
(na notranjo stran balona bi bilo treba dati dve tesnilki, eno na steno balona, drugo pa na konec čepa. )



L.P.
smile
Uporabniški avatar
eminem
Naš človek :)
 
Prispevkov: 224
Pridružen: 09.03.2003, 19:17
Kraj: Velenje

cepelin

OdgovorNapisal/-a hipi » 27.05.2004, 23:12

To je vse lepo in prav. MIsljeno je bilo, da bi helij bil v vec manjsih kontejnecrkih recimo 5 al 6. Najpmebnejse vprasanje iz kakšnega materiala. Helij je treba nekako uravnotežit, da nebo cepelin prevec gor pobegno al pa dol. Malo je to mozno regulirat s propelercki, najbolse je da je nevtralno. Polek tega se pritisk spreminja........ nevem mogoce bi se to dalo resit s kako pumpico, in bombico v kateri bi bil stisnjen helij ahhh ....... .....

LP Vito
hipi
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 27.05.2004, 23:05
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Slowfly » 27.05.2004, 23:34

BuciBuc


Malo sem pobrskal po arhivu , in naletel na fotografijo , posneto l. 1999 na DTK (dnevi tehnične kulture) na gospodarcu v Ljubljani.(žal ti je ne morem pripeti na forum)
Na sliki je model Zeppelina , ki ga daljinsko upravlja Grega Vrhovnik iz Ljubljane. Na samem modelu pa sta vidna napisa "Epson" (ta ti ne pomaga nič) ter "Gasilska oprema" , to pa je lahko že dobro izhodišče , da prideš do bolj uporabnih podatkov. Torej telefon v roke , pa povprašaj g. Burkeljca kako in kaj.
Upam , da boš izvedel , kaj koristnega.

lp Slowfly
Uporabniški avatar
Slowfly
Naš človek :)
 
Prispevkov: 339
Pridružen: 09.06.2003, 01:37
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Kroko » 28.05.2004, 00:05

Folija, ki je bila uporabljena na Scrapheap je bila metalizirana mylar folija. Ta folija se med drugim uporablja tudi za otroške balone, polnjene z helijem.
Uporabniški avatar
Kroko
Naš človek :)
 
Prispevkov: 359
Pridružen: 01.04.2004, 19:06
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a samo » 30.05.2004, 13:45

Mi ga pa imamo ze vec kot 1 leto.

Stvar ni tako preprosta kot zgleda
Ce primerjamo F3j ali pa Zepelinarstvo je zepelinarstvo se enkrat drazje.

Glede folije pa raje premislite, ker oracver pusca.


SLike so na http://modelarji.so.krneki.biz
Uporabniški avatar
samo
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 29.05.2004, 09:42

OdgovorNapisal/-a ultralajt » 30.05.2004, 21:54

Prosim ne se mi smejat ko bom sedajle povedal kako LUDO idejo sem imel pred leti za izdelavo ceppelina!

Sploh ne bi uporabil kakega lahkega plina...sploh se nebi zanašal na aerostatični vzgon!

Imel sem idejo, da če bi naredil izredno lahko ogrodje iz karbonskih paličic ali cevk in vse skupaj oblekel v skytex (lahka neprodušna sintetična tkanina) ter gor obesil dva precej močna modelarska motorja z notranjim izgorevanjem...bi....mogoče...čisto mogoče letelo tako hitro, da bi veliko in lahko "telo" zeppelina ki bi ga moment motorjev ter aerodinamična sila na višinskem krmilu postavila pod nek vpadni kot, kar bi mogoče dajalo pri dani hitrosti dovolj aerodinamičnega vzgona da bi stvar celo letela. Kot kak "lifting body".

Kaj menite? Bi bilo izvedljivo?..Seveda to nebi bil pravu zeppelin, ampak če bi šibalo po zraku kot letalo, bi vseeno izgledalo nenavadno in zanimivo. Pa še za plin nebi bilo treba skrbeti in pa seveda za uhajanje plina...ker bi bil notri le "navaden" zrak...

LP Mitja
P.S.: komentarji, kritike in odgovori vseh vrst, zaželjeni!!!
Uporabniški avatar
ultralajt
Forumski veteran
 
Prispevkov: 913
Pridružen: 07.04.2004, 16:35

OdgovorNapisal/-a Slowfly » 30.05.2004, 21:57

Zakaj pa ne? Če letijo razne kosilnice , WC deske in podobne stvari , bi verjetno ta tvoj "umotvor" , letel celo bolje.


lp Slowfly
Uporabniški avatar
Slowfly
Naš človek :)
 
Prispevkov: 339
Pridružen: 09.06.2003, 01:37
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Splošno..

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

cron