"MAST" za reduktorje

Vse o modelih letal : nastavitve, barvanje, izkušnje, izboljšave, pomoč ...

Moderator: blisk

"MAST" za reduktorje

OdgovorNapisal/-a MC GAYVER » 02.08.2004, 14:30

Zanim me če je kdo že "odkril " kako kvalitetno mast za male reduktorčke
na elektomotorjih

Sam sem probal vsaj 6 različnih pa izgleda z vsemi enako, prazen reduktor (očiščen vseh masti) vleče npr 1,5A ko ga namažem z mastjo pa poskoči poraba na 2,3 ali več A
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Stara sablja
 
Prispevkov: 1522
Pridružen: 06.03.2003, 18:18
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a brane » 02.08.2004, 14:56

Ne verjamem, da si naredil dobro primerjavo, prazen reduktor se suče skoraj sam, ko ga namažeš (ne glede na to katero mast uporabiš) pa vlačiš še mast s sabo, zato večja poraba. Po moje se to razmerje spremeni, ko mora reduktor začeti delati in ko prevladajo izgube zaradi trenja med zobniki. Splačalo bi se narediti primerjavo, z montiranim propelerjem.
Uporabniški avatar
brane
Naš človek :)
 
Prispevkov: 360
Pridružen: 28.01.2003, 23:44

OdgovorNapisal/-a Lupek » 02.08.2004, 18:26

McGyvar: Si poizkusil motorček vrteti malo dlje časa? Ker masti se morajo segreti na določeno temperaturo, da stečejo in začnejo učinkovito mazat. Tako da bi se moral kasneje tok zmanjšati za kakšno desetinko ampera. Seveda pa je to malo nepraktično za F5J :)

Lp: Luka
Kdor vpraša je butelj za pet minut, kdor pa ne vpraša ostane butelj za vedno.
Uporabniški avatar
Lupek
Naš človek :)
 
Prispevkov: 340
Pridružen: 17.08.2003, 21:16
Kraj: Žiri


Vrni se na Splošno..

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron