Graupner fm314

Vse o modelih letal : nastavitve, barvanje, izkušnje, izboljšave, pomoč ...

Moderator: blisk

Graupner fm314

OdgovorNapisal/-a danipe » 05.06.2003, 21:48

Lep pozdrav :D


Dej napiši te mi malo kaj menite o rv napravi - Graupner FM314 - ali se vam zdi dobra, ali slaba. ali ima kdo z njo kake iskušnje? Kdaj so jih začeli izdelovati, kdaj prenehali (vem, da je ni v prodaji, saj sem ščekiral nekaj online trgovin, kjer je ni bilo v ponudbi)???? Koliko bi bili pripravljeni vi odšteti dinarčkov za njo....? :?: :?:

Lep porosim, da javite čim prej, če ne jo bom kupil na slepo - o rv napravah nimam preveliko pojma! :? !

Kaj naj sčekiram, ko jo bom kupoval - kako naj vem da dela dobro, - da ne bi kupil kake pokvarjene! :!: :!: :?: :?: :!: :?:

Tip jo prodaja, ker bo kupil nekaj novejšega.

Je pa 7kanalna z možnostjo razširitve na 14 kanalov, kompletu prilaga oddajniške akumulatorje, sprejemnik C16.

Koliko je to vredno?? :?: :?: Ne bi rad vidl, da me tip nategne :oops: .


Ali je možno to postajo povezati z računalnikom, da lahko pol treniraš preko simulatorja?? :?:


Ok, če mi to odgovorite, sem vam pa dolžen pijačo!!!!!

Najlepša hvala za odgovore! :!: ! :!: ! :roll:

Danipe

danipe@email.si
začetnik - ampak z voljo lahko dosežeš veliko!!
danipe
Novinec
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 30.05.2003, 13:16
Kraj: Slovenj Gradec

Komanda

OdgovorNapisal/-a tornado » 06.06.2003, 07:09

Napravo so mislim, da prodajali do l.2000. V katalogu 2001 je ni več.
1999 je v Avstriji stala 1598 Ats.(bruto), 1331 Ats neto. Po tedanji valuti je to 190 DEM. V kompletu je bilo:
-oddajnik
-8 k. sprejemnik(original)
-par kvarcov
-1 servo
Z ta denar je kar solidna komanda. Ali je ispravna in dobro dela je potrebno preizkusiti. To je najenostavneje če priklopiš servoje in se z zaprto anteno oddaljuješ z njimi. Brez, da so motnje mora imeti domet med 50 in 100m.
Kaj pomeni 7 kanalna? Ali ima na napravi poleg osnovnih ročic še 3 dodatne potenciometre in stikala?
Lp Rado
tornado
Naš človek :)
 
Prispevkov: 308
Pridružen: 08.01.2003, 14:25
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a danipe » 06.06.2003, 13:07

ali je možno to rc napravo povezati z računalnikom za simulatorje?

koliko bi bili pripravljeni odšteti denarja za tako 7 kanalko?
začetnik - ampak z voljo lahko dosežeš veliko!!
danipe
Novinec
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 30.05.2003, 13:16
Kraj: Slovenj Gradec

Komanda

OdgovorNapisal/-a tornado » 06.06.2003, 13:27

Postavljaš težka vprašanja.
Kar se povezave tiče ne vem, mislim pa da je možno.
Jaz sem prodal MC 16/20 za 12.000,00 SIT.
Lp Rado
tornado
Naš človek :)
 
Prispevkov: 308
Pridružen: 08.01.2003, 14:25
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a kiwi » 06.06.2003, 13:33

Hi!

Tornado, :shock: 16/20 si prodal za 12.000,00 sit ??!!??

Kaj ni to malo prepoceni? Ali je bilo z njo kaj narobe?

Lp Bostjan
Uporabniški avatar
kiwi
Naš človek :)
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 29.04.2003, 08:30
Kraj: Ptuj - okolica

OdgovorNapisal/-a kiwi » 06.06.2003, 13:40

@danipe

Kolikor jaz vem je graupner FM314 še klasičen oddajnik brez mikroprocesorja in z tem ustreznih mešalnikov ter ostalih bonbončkov, ki jih takšen sistem vsebuje.

Mislim da se ti že na začetku splača investirati malenkost več za oddajnik in si omisliš raje kakšnega MC14. Ta oddajnik je že mikroprocesorski in omogoča razne nastavitve, kot so v mešalnik, nastavljanje velikosti in smeri hodov, trimanje servotov, timer razni expo-ji itd. Če je tornado prodal 16/20 za takšen denar potem mislim da tudi kaj dosti več ne bi smel dati za mc14.

Tornado je verjetno prodal za to ceno sicer samo solo oddajnik. Ti pa rabiš verjetno tudi sprejemnik in oddajniški akku kajne.

Tornado, če se motim me lahko popraviš. :)
Uporabniški avatar
kiwi
Naš človek :)
 
Prispevkov: 376
Pridružen: 29.04.2003, 08:30
Kraj: Ptuj - okolica

OdgovorNapisal/-a danipe » 06.06.2003, 13:56

LP

kiwi

Pravzaprav bi kupil cel oddajnik + letalo in vse pripadajoče dele, ker sedaj na zalogi nimam ničesar, raznem meter balze in nekaj drugega lesa, ki mi ga je ostalo od gradnje prostoletečega modela.

Problem je samo v tem, da sem dokaj močno omejen z financami.
zaradi tega problema želim kupiti vso opremo rabljeno.

Moj finančni proračun se konča tam nekje pri 40.000 SIT, zaradi tega želim kupiti rabljeno RV napravo, ter še nekaj drugih delov, v Avstriji, pa sem najdel letalo - jadrilico z pomožnim motorčkom za cca 70EUROV.

Če bi pa našel od koga celoten komplet v tej višini denarja, bi bil pa seveda veliko bolj vesel in zadovoljen. Ampak nisem še najdel nobenega prodajalca.

Če je kdo med vami, naj mi prosim javi!!

Danipe
začetnik - ampak z voljo lahko dosežeš veliko!!
danipe
Novinec
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 30.05.2003, 13:16
Kraj: Slovenj Gradec

Komanda

OdgovorNapisal/-a tornado » 06.06.2003, 14:06

Komanda je bila izpravna, z akkuji, 6k 35 sprejemnikom Webra in 3 pari kvarcov, kratko in dolgo anteno ter pasom. Tudi jaz je ne plačal več. Tisti ,ki pa mislijo, da robo staro 5 ali več let prodaš 20% ceneje jo pa držijo doma.
Priporočilu, ki ti ga daje Kiwi pa se pridružujem. Tudi v Avstriji najdeš dobre mikro procesorske komande.
Lp Rado
tornado
Naš človek :)
 
Prispevkov: 308
Pridružen: 08.01.2003, 14:25
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a danipe » 06.06.2003, 14:12

Tornado

Ja samo take mikroprocesorske komande v avstriji stanejo od 28.000 SIT naprej.

In če kupim to, mi potem ne ostane dovolj denarja za letalo, servote in baterije ter polnilec.

Koliko denarja, bi želeli met pri nas v Slo za komplet 6 sprejemniških baterij + en polnilec za oddajniške ter sprejemniške baterije??
začetnik - ampak z voljo lahko dosežeš veliko!!
danipe
Novinec
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 30.05.2003, 13:16
Kraj: Slovenj Gradec

OdgovorNapisal/-a grega » 06.06.2003, 21:12

Zdravo!
Jaz ti lahko povem nekaj iz svojih izkušenj. Tudi jaz sem premleval kaj kupiti. Ker to ni ravno tak malo denarja, se splača razmislit, kaj kupiti.
Meni je prodajalec v MIBO Logatec predlagal naslednje - šparati pri prvem modelu aviona in nabaviti dobre komande.

Če si morda zasledil na tem forumu, je beseda tekla tudi okrog Panoptikumovih izdelkov. Seveda to niso kompleti, ki bi bili v uri primerni za letenje, je pa jih potrebno sestaviti sam.
Mislim da so motorizirani nekje od 5000 dalje - NOVI, vsi deli izrezani, nesestavljeni.

Pri komandi je pa tak, mikroprocesorska je pač nekaj posebnega. Recimo, zelo uporabna funkcija je trimanje. Brez da bi kajkoli spreminjal v modelu, lahko vse odklone nastaviš na komandi, smer vrtenja motorjev, odklone ... + mešalniki ...

Če se zanimaš za kakšne parkflyerje, imajo v mibotu akcijo - MC10, mikro sprejemnik, 2 mikro servota, vse za okol 30000.

Je pa tak, ko enkrat začneš, je stroškov ogromno. Zadeve se kar prištevajo in ni videti konca. Jaz sem isto odšel v Logatec, misleč, da bom set dobil za kakih 60, 70000, ampak cena je bila na koncu več kot 100000.
Uporabniški avatar
grega
Naš človek :)
 
Prispevkov: 333
Pridružen: 12.05.2003, 13:04
Kraj: Ptuj - okolica


Vrni se na Splošno..

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron